За сите страствени фанови на Apple | IPoo

Милош Париповиќ е дизајнерот кој стои позади овој сатиричен дизајн на WC-шолја инспирирана од Apple. Самиот дизајнер се шегува во описот за производот дека...

Ретро гламур (прв дел)

Модата низ годините најдобро се проучува од старите фотографии, кои се секогаш голема инспирација за секој дизајнер. Ви го претставуваме првиот дел од тој...

Урбани мурали од ист ген | How and Nosm

Раул и Дејвид Пере се двајца браќа познати под уметничките псевдоними How and Nosm. Родум од Шпанија, а растени во Дизелдорф, тие започнале да...

Од Дизни цртаните научив дека…

Можеш да се заљубиш во некого, без разлика на надворешниот изглед. Треба секогаш да бидеш искрен кон другите, но најпрвин кон себе си. Љубовта може да...

Сестран уметник за разумни гледачи | Zed1

Марк Буреси или Zed1 е италијански уличен уметник, графички дизајнер и сликар кој со голема леснотија се движи од големи ѕидови и широки платна...

Кажете НЕ за Фотошоп!!!

Дали сте уморни од сите оние дигитално изменети слики кои се појавуваат насекаде? Денес не може да се верува ни на некој кој ви го...

Јас помнам кој сум!

Tom Hussey е фотограф уште од својата осма година, кога неговиот татко му подарил SLR камера. Неговата мајка не била многу среќна што тој...

Ненаметлив професионалец | Katharine Asher

Katharine Asher е веќе долгогодишен илустратор со клиенти како Max Factor, Armani, Elizabeth Arden, BBC и многу други звучни имиња. Започнала со часови по...

Иронијата на човечката култура | Дима Ребус

Дима Ребус е екстремно талентирана сликарка од Русија чии илустрации со акварел се одличен и ироничен приказ на човечкото постоење и живеење.    

Освежете го домот

Дури и најмалите станбени простори може да бидат одлични кандидати за домови од соништата. Ви претставуваме неколку примери како може да го освежите светлиот...

Angels Falls – највисокиот водопад во светот (Венецуела)

Salto Anhel, на реката Rio Churún, e е највисокиот водопад на светот, 16 пати повисок од водопадите на Нијагара. Тој е најпознатата атракција во...

Модна икона | Ed Westwick

Ed Westrick познат како Chuck Bass во тин серијата "Gossip Girls" е препознатлив по неверојатната елеганција во Dolce & Gabbana костимите, вратоврските и марамите....

Минималистички сјај на изгрејсонце и зајдисонце

Овие смирувачки минималистички фотографии на небо кога е изгрејсонце и зајдисонце се дело на фотографот Ерик Кахан. Тој ги "фатил" овие нијанси со четири...

Да му помогнеме на 8 годишниот Кирил!

Итна трансплантација на матични клетки му е потребна на 8 годишниот Кирил Јованов. Пред речиси една година му е дијагностициран рак на лимфните јазли....

Разгледување на минатото | Jason Powell

Jason Powell е човекот кој денес ќе не врати во минатото и ќе не прошета низ историјата на некои места. Имено, неговата работа се...

Најдобрите реклами во списанија

Денес ќе се посветиме на оригиналните, рекламни кампањи кои се појавуваат на страниците на списанијата низ светот, а кои се толку посебни што мора...