Создавањето на Хитлер

Смешна приказна за еден човек и неговата љубов кон мустаќите. Цртан филм создаден од Ryan Kramer.

Кучињата и паднатите лисја

Есента е магично време од годината. На паднатите лисја им се радуваат сите, и најмалите и најстарите, но најмногу кучињата. Погледнете ги овие фотографии...

Едиторијал | Уличен борец

Модел-Мајк Руиз Шминка-Роберто Морели Фризура-Давид Торчио Локација- Њујорк

Уметнички дела создадени од љубов

Постојат голем број на различни фотоманипулации на интернет, и секој ден нивниот износ станува се поголем и поголем. Но, не сите од нив се...

Ferrari 612 GTO Концепт

Нема да погрешиме ако кажеме дека овој концепт е најдобар Ферари автомобил дизајниран од дизајнери кои никогаш не работеле во дизајн одделот на Ферари.Креаторот...

Слатка козметика

Слаткарите не престануваат да изненадуваат со своите мали чоколадни ремек дела. Овој пат инспирацијата ја нашле во секојдневните козметички производи. Колачиња и козметика- двете...

Време е за "Мапет Сагата"

Во големо очекување на новиот филм на Disney, “The Muppets” кој почнува да се прикажува во кино салите на Денот на Благодарноста , неколку...

“Приказна за самовилата”

“Приказна за самовилата” е краткометражен филм, напишан и режиран од Karl Lagerfield за Шанеловата колекција за крстарење 2011/2012. Во филмот учествуваат најомилените лица на...

Фото на денот | Уметност на чкорче

Некој имал многу трпение,време и одлична техника за да го изработи ова парче уметност.

Релаксирајте се во природа

Избегајте од вашите секојдневни обврски и релаксирајте се во природа. Никогаш нема да се изморите од позитивноста на природата. Таа има толку смирувачко, утешително...

Новата библиотека во Штутгарт

Штутгарт е град во јужна Германија. Има околу 590.000 жители во градот и околу три милиони во неговата околина, односно Штутгартскиот регион.Штутгарт се наоѓа во центарот на многу густо населениот...

Феномен – Damien Walters

Професионален каскадер, гимнастичар и тренер, Damien Walters се враќа со неговото екстремно видео за 2011 година.

Маскирано кученце

Љубовта кон животните знае да биде многу голема. Уште како мали тие ве освојуваат, а додека растат дополнително ви го затоплуваат срцето за понатаму...

Неверојатна фотошоп креација

Заедницата на уметници кои користат компјутери, за сликање на дигитално сликарско платно, по пат на програми како Adobe Photoshop, Corel Painter и многу други,...

Спартак: Одмазда

За сите обожаватели на серијата Спартак. На повидок е уште едно одлично продолжение од: "Спартак: Крв и Песок" и "Спартак: Боговите на Арената", втората сезона "Спартак: Одмазда"....

Слатки малечки црвени панди

Црвената панда (Ailurus fulgens) е мал цицач кој живее на дрво во источниот дел на Хималате и југозападниот дел на Кина. Таа е единствениот...