Новата кампања на H&M со The Atomics!

H&M Loves Coachella во 2017. изгледа подобро од било кога! Најновата кампања за 2017 е лансирана, а алтернативниот поп бенд The Atomics се главни...

Фантастичен стан со поглед на Мадрид!

Со поглед од 360 степени на мадридскиот урбан пејсаж, локалното дизајнерско студио i Arquitectura го дизајнираше овој двокатен стан во самото срце на градот. Резиденцијата под...

Скопје има ново место каде ќе ја прославите љубовна бајка и...

Стапувањето во брак е започнување на ново поглавје во животот, нов заеднички почеток, а секој нов почеток треба да се прослави, со радост и...

Најубави четки за шминка со металик опашка на сирена!

The Mermaid Salon, австралиски бренд кој со помош на трансформација на коса и шминка ги претвора жените во сирени, неодамна ја лансираше линијата четки...

10 пролетни модели кои можете да ги носите од сега!

Рабудете ја пролетта со вашата облека, со паметни комбинации и свежи модни парчиња, со новата измена на компетната палета на бои! Пролетната сезона обично е...

Како да ви порасне косата брзо по неуспешното шишање?

Скоро секоја девојка сонува за долга, здрава и сјајна коса како во рекламите! Но, девојките најчесто го сонуваат тој сон по неуспешно кратење на косата....

Новиот Generator Hostel е исполнување на сонот на сите патници!

Generator Hostel е бренд кој од ден на ден станува се попознато европско сместувалиште - нуди удобно преноќување и поптолно ново искуство на хостелско...

Освежете го sидот со знак и порака!

Направи сам! Едноставен начин како да разубавите еден дел од вашиот sид! Денес преку интернет можете да си нарачате се што ќе посакате. Налепници за...

Бои во собата за дневен престој!

Собата за дневен престој, вообичаено е најголемата просторија во станот или куќата. Во неа треба повеќе работи да се вклопат, како омилената гарнитура за...

Плати со поезија 2017 | 21 март | Divian Arts

Што ги инспирира поетите, покрај нивните музи? Едно е сигурно, од 1862 година тоа го прави кафето Julius Meinl! Уште со отворањето во Виена, на убаво...

Marciano со елегантна и женствена линија за 2017!

MIX, MATCH AND CREATE YOUR STYLE! Новата пролетна колекција на Marciano 2017 e ултра женствена, со елегантна линија која ја прати силуетата на жената. Дневните...

Совети за женската убавина на Audrey Hepburn

Позната актерка и модна икона Audrey Hepburn која во исто време била и голема хуманитарка била запрашана како таа ја негува својата убавина и...

Оваа пролет девојките во цветни фустани и кошули!

Топлите денови се пред нас, украсени со расцеветани цвеќиња, магнолија, лалиња и многу други. Паралелно со нив, ви ги претставуваме и најновите цветни парчиња...

4 работи од вашата кујна штетни за природната средина!

Дали сте знаеле дека во светот годишно НЕ се рециклираат скоро 80% пластични шишиња и дека токму тие најмногу ја загадуваат природната средина? Како прво,...

Авангардна и луксузна куќа во Австрија!

Оваа ултра модерна куќа на која се воодушевуваме, се наоѓа во Rankweil Brederis, Австрија. Хибридната станбена скулптура е дело на австриското архитектонско студио Marte.Marte, која...

Како посвежо и подолго да трае цвеќето во вазна!

Формула за совршена недела: одите на пазар на цвеќето и купувате свежо цвеќе, го ставате во вазна со студена вода и уживате во глетката....