Декоративен сет за ручек “Tomato”!

Не постои подобар начин да се ужива во летен оброк, од оброк во природа. За оваа прилика, би требало да изберете еден необичен сет...

85 милиони долари за куќа во која живеела Шер!

Додека сонувате за некоја ваша куќа од соништата, ние ви презентираме имот во Беверли Хилс, кој е ставен за продажба и чини неверојатни 85...

Pagani Zonda Fantasma EVO – супер автомобил!

За сите луѓе кои сакаат специјално прилагоден суперавтомобил, кој дефинитивно ќе биде колекционерски примерок, комбиниран со совршени перформанси и најубава изработка во автомобилската индустрија,...

Црвениот костим за капење – хит помеѓу познатите модели!

  Со сигурност можеме да потврдиме дека црвеноте костими за капење се хит "must-have" парче на ова лето, за сите познавачи на модата. За црвените косттими можеме...

Безвремените точки се секогаш шик!

Од сезона во сезона, постои еден принт кој секогаш е во мода - принтот со точки. Како и секоја сезона, така и ова лето, точките...

Двојни дискриминирачки стандарди кои секојдневно ги користиме

Зборуваме за тоа колку дискриминацијата е лоша, колку сме ние против тоа, како ние никогаш не дискриминираме и размислуваме и дејствуваме со сосема отворен...

Урбана мансарда во Лос Ангелес!

Marmol Radziner скоро го реновираше станот во пространа мансарда со индустриски стил, кој се наоѓа во зграда од 1924 година, во уметничка област на...

Софистициран гламур за машко купатило!

Дизајнерот Харви Вајс создаде за себе бања од соништата. Кога ќе ги видите овие фотографии, ќе сфатите  дека и бањата наменета за еден маж, може...

Безстрашниот Tim Hauard е новиот амбасадор на TAG Heuer!

Tim Hauard, американскиот фудбалски голман на машката репрезентација и на тимот Колорадо Рапидс, дојде во семејството на TAG Heuer, станувајќи нов амбасадор на авангардниот...

Совршено летно освежување

Летото е сезона на забави, а тоа што е најпотребно на нив е вистинско освежување. Било да се работи за дужење во двор или пикник...

Луксузна капсула колекција на Christian Louboutin!

Чевли никогаш доволно! Токму кога ќе помислите дека сте го набавиле долго очекуваниот модел, пристигнуваат свежи вести за чевлите Louboutin! Нова, ексклузивна капсула  колекција, потпишана од...

Dior есен 2017 couture колекција!

Tалентиранaта Марија Грација Кири jа претстави својата втора колекција за модната луксузна куќа Диор... На модната ревија, таа сите нејзини гости ги понесе во необична...

Торби од природни материјали и дрво!

Везеното цвеќе е дефинитивно моден тренд кој насекаде не следи последниве неколку сезони, така и оваа на фустани, блузи, здолништа и палта, а може...

Вкуси го летотово Скопје:Од 5ти август прв Летен фестивал на овошјето

Под мотото „Вкуси го летото“ Дистрикт бар и ресторан организира Летен фестивал на овошјето кој ќе се одржув секоја сабота од 5-ти до 31-ви...

Кореографија на Brian Friedman на синглот „New Rules“ од Dua Lipa

https://www.youtube.com/watch?v=eV_q79-q5qs Dua Lipa полека но сигурно ги достигнува се побрзо првите места во плејлистите во Европа и САД. Доказ за подемот на нејзината кариера и...

Најдоброто пријателство меѓу девојче и куче

Кога вистинското пријателство би имало дефиниција, таа би ги вклучувала Mame и Riku. Mame е едногодишно девојче од Јапонија, а Riku е голема пудлица и нејзин најдобар пријател....