Најмагичните куќи во светот

Сте посакале ли некогаш да живеете во хобитска куќа? Да се препуштите на фантазијата во мала слатка куќичка како од сказна, или можеби сте...

Vera Wang | венчаници 2015

Омилената дизајнерка на сите њујоршки „принцези“ и холивудски диви, Vera Wang,  ја презентираше новата колекција венчаници. Минималистички кроеви со раскошна чипка и тул, за...

Велигден во скандинавски стил

Скандинавскиот велигденски декор изгледа многу природно и смирено, за што во голема мера придонесува користењето на традиционални материјали, како што се каменот, дрвото и...

Најубавите пекари во светот

Патувањата секогаш примамуваат со авантурата која ја носат сами по себе, бесконечните долги прошетки кои се инспирација, попратена со многубројни воздишки. Постојано фотографирање на...

Направи сам | Креативен велигденски украс

Велигден се ближи и веќе треба да се започне со подготовките во домот. За следниот украс потребни ќе Ви се: -лепило -технички молив -две чечкалици -дрвени боици -малечко пиле -половина од пластично...
video

There’s a chance – новата песна на Eye Cue

Eye Cue минатиот месец ја промовираа својата нова песна "There's a chance". За разлика од другите, "There's a chance" е со побавен ритам и ја покажува...
video

Велосипед што создава музика

Сè околу нас создава некаков звук, а секој звук сам по себе е мелодија. Композиторот Johnnyrandom бил заљубен во својот велосипед уште од дете....

,,14 часа” | МОБ

Во вторник, 15 април, 2014 г. со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде изведена една од најгледаните балетски продукции...

Машки тренд | Обувки во боја

Веселите бои се' повеќе се дел од машката гардероба. Како еден од големите трендови за оваа пролет/лето се чевлите во боја. Не зависно вашиот...

Фотографирањето е мој предизвик | Анастасија Баче

Спонтана, брзоплета, весела личност која сака предизвици и поседува огромно срце полно со љубов - Анастасија Баче. Девојка која е огромен вљубеник во добрата...

Не заборавај да бидеш среќен | Пабло Неруда

Полека умира оној кој не патува, оној кој не чита, оној кој не слуша музика. Оној кој е незадоволен со себе. Полека умира оној кој ја уништува сопствената љубов, оној...

Неделен репертоар на Драмскиот театар

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 14.04 до 17.04. 2014 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       15.04.2014 (вторник) |...

Американците во 2050 година

National Geographic објави фотографии на кои е претставен изгледот на „просечните Американци“ во 2050 година. За некои фасцинантна серија фотографии, додека за други проблематична...

Еднособен стан со свежи идеи

Уредувањето на малите станови често задава главоболки, бидејќи едноставно нема место за се’ она што би сакале да го имате во станот. Но, затоа...

Прекрасни фотографии | Jasper & Zoey

Запознајте го 10-месечниот Jasper и неговиот најдобар пријател Zoey. Grace Chon како многу други мајки прави креативни фотографии од нејзиниот син и нивниот миленик....

Lankanfushi – рај на Малдивите

Приватниот остров Lankanfushi во Malé Atoll покрај со своите природни убавини, се истакнува и со прекрасно луксузно место за одмор. Опкружено со водите на Индискиот Океан, Gili Lankanfushi одморалиштето е...