Adam Freundlich | Ромаската Орадеја под магла

Воодушевувачки фотографии на романскиот град Орадеја. Adam Freundlich направи магични фотографии од својот роден град кога е под магла, кои навистина оставаат впечаток на мистичната природа на...

#MeToo против сексуалните злосторници на насловната страница од TIME

Кое движење ја одбележи 2017 година? #MeToo движењето беше заслужно за кревањето на вербален бунт против сексуалните злосторници, движење кое охрабри толку многу луѓе да зборуваат...

Злато и сребро за шик празнична атмосфера!

Уредетете и декорирајте го домот така, што свечената атмосфера ќе се почувствува веднаш од влезната врата... Денес постојат многу стилски предлози за тоа како да...

Свеж луксуз во стан полн со светлина!

Овој дом, кој го доби својот освежен дизајн, е вистински пример за голем простор и уште подобар вкус ... Двојката во чија сопственост e овој...

Погледнете ја празничната Michael Kors Holiday кампања!

Кампања Michael Kors Holiday Празничните кампањи ни го носат очекуваниот празничен гламур и свечената атмосфера. Во овој дух е креирана и најновата кампања на модниот...

2017 Fashion Awards: најдобрите модни комбинаци на црвениот тепих!

Во Лондон се одржа една од најпознатите церемонии за модни награди, Fashion Awards - порано позната како British Fashion Awards. Оваа престижна церемонија за доделување награди...

5 работи кои за 10 години нема веќе да постојат!

Во денешниот свет, технологијата се развива со зачудувачко темпо, кога само ќе се сетиме дека пред неколку години користевме мобилни телефони на преклоп, касети,...

2017 Siena Int. Photo Awards | Најдобрите фотографии за оваа година

Секоја година Siena International Photo Awards ги споделува најубавите и најуникатните фотографии од места, луѓе и настани на нашата планета. Фотографи од целиот свет кои...

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани!

Securicom групацијата е препознатлива по иновативните пакети на услуги за безбеден, чист и функционален простор за деловно работење и живеење. Свесни за тоа дека понекогаш...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Лазар Зафировски Лазар Зафировски активно се занимава со фотографија веќе две години, а зад себе има искуство...

Зошто дигиталната писменост е важна за младите?

Дигитална писменост - вештината која денес е еднакво важна како читањето и пишувањето, но сè поретко е сфатена во вистинскиот контекст. Иако младите почнуваат да...

Единствена нијанса на сенка за очи која ви е потребна оваа...

Сенката за очи која ви е потребна во декември е сјајот на розовото злато. Оваа трендовска боја за декември веднаш ќе ви даде гламурозен...

Fashion Group започнува со онлајн продажба на своите брендови

Како најголема малопродажна групација на компании за текстил во регионот, која ги поседува правата на ексклузивност, франшиза и мастер франшиза за многу светски познати...

Промоција на книгата „Мали огласи и уште по нешто”

Почитувани, Чест ни е да ве поканиме на промоција, дружење и потпишување на книгата „Мали огласи и уште по нешто", од авторот Дејан Алексиќ. Промоцијата...

Заврши јубилејното прославување на Скопје постер фестивалот

Затворањето на последните изложби од Скопје постер фестивалот во Музејот на град Скопје го заокружи 10-то јубилејно издание. Фестивалот, кој се одржа од 14 ноември...

Бисерите се “statement” накит на сезоната со стил!

Долго време, жените ги избегнуваа бисерите. Сепак, оваа сезона го забележавме враќањето на бисерите, на голема врата. Ги наоѓаме насекаде, од декорација на облека,...