PvdD, партија на животните во Холандија

Дали можеби сте слушнале дека на последните парламентарни избори кои беа одржани во Холандија во законодавниот дом влезе партијата на животните. Да, драги мои...

Во моделите на Carolina Herrera се чувствувате како кралица!

Брендот Carolina Herrera слави 35 години на модната сцена, со новата ready to wear колекција зе есен/зима 2017/18. Облеката на овој бренд е изработена до совршеност...

Француски шик за вашата канцеларија!

Доколку барате идеално дизјнерско решение за вашата домашна канцеларија, размислете инспирацијата да ја побарате во парискиот стил. Што всушност го карактеризира овој предоминантен црн стил...

Бел дворец на Карибите со ретка убавина и спектакуларна димензија!

Сместен во извонредно привлечна средина, со поглед на северното и јужното крајбрежје на карипското острво St. Croix, овој посед, Castle of St. Croix, некогаш...

Just Cavalli за оваа сезона во тотално забавно расположение!

Колекцијата Just Cavalli, за оваа пролет и лето е со забавен и весел карактер! Фотографите Luca и Alessandro Morelli  ја работеа кампањата во која се појавуваат моделите Jasmine Sanders, Frida...

Неделен хороскоп од 20.03 – 26.03.2017 година!

ОВЕН Работа - Финансискиот момент, ви е најважен оваа недела. Вистинско време е да ризикувате. Љубов - Пријатно се чувствувате, заради вниманието кое го добивате од...

Пријатна вечер со најпрестижниот коњак LOUIS XIII !

Благодарејќи на неодамнешната соработка помеѓу славниот хотел Four Seasons во Њујорк и престижниот коњак Louis XIII, од април оваа година, секој 13-ти во месецот,...

Зошто Швајцарија ја понесе титулата за најдобра држава на свет за...

Новото рангирање е завршено и една земја ја понесе титулата за најдобра држава на светот, според истражувањата во кој учествуваа повеќе од 21.000 испитаници...

Дали знаете кои се 10 најскапи автомобили на свет?

Ви ги претставуваме 10-те најскапи автомобили на денешнината! 1. Maybach Exelero - 8 милиони долари Најскапиот автомобил на светот, поим за германски луксуз, кој не се...

Најубави пролетни фустани и главните модни трендови!

Пролетната сезона дефинитвно е време кога од гаредероберот ги вадиме најубавите, најлесните и најпроsирните фустани. Плус, тогаш започнува и сезоната на венчавки и забава...

Спектакуларен бутик хотел на Санторини!

Дизјнерската фирма Patsios, неодамна го реновираше Cave Suite, спектакуларен бутик хотел на Санторини. Новиот дизајн на енериерот, на гостите им пружа пријатно чувство на релаксирање како и...

Најубавото пролетно издание на V&R Flowerbomb!

Уште од 2005 година кога беше лансиран парфемот на Viktor & Rolf,  Flowerbomb - стана еден од најпознатите парфеми на денешнината. Неговото преубаво шишенце во облик...

Модерни машки фризури!

Судејќи според советите на светските мајстори кога негата на мажите е во прашање, не би требало да биде премногу тешко, да го одржуваат стилот...

Mango со прекрасна чанта во 3 хит бои!

Ве потсетува ли оваа торба на некоја скапа, дизајнерска креација? Да, и нас исто! Mango во новата пролетна колекција ја додаде оваа прекрасна чанта на...

Априлската насловна страна на Vogue со Selena Gomez!

Прекрасната и најпратенатa личност на Instagram Selena Gomez, ја краси насловната на американскиот  Vogue за април 2017 година. Фотографското дуо Mert & Marcus ја фотографираа пеачката и глумица во...

Невидливиот град – Џанлука Васало

Како дел од истражувањето спроведено во Сардинија од страна на Fondazione di Sardegna, уметникот Џанлука Васало се посветил на темата депопулација и ги претставил желбите,...