Скопје го доби Creative Hub – бизнис центар на креативноста и...

Почнувајќи од септември годинава, започна со работа првиот бизнис центар за креативност и неформално образование – Creative Hub, кој се наоѓа во строгиот центар на Град...

Мозаик во кујната е суптилен и богат декор во секоја смисла!

Вашата кујна е најверојатно најзафатеното место во куќата ... Толку многу работи се случуваат во кујната, од подготовка на храна, собирање на семејството и пријателите...

Црвена боја како избор за дочек на новата 2018 година!

Новата година е на самиот праг и сите ние веќе размислуваме околу изборот на гардеробата што ќе ја облечеме за оваа пригода. Да заблескате...

Сами направете пакетче за себе и за најблиските!

Со особено задоволство издавачка куќа Антолог најавува голема предновогодишна забава и попусти што почнуваат денеска, а ќе траат до 14 јануари следната година. Под...

Слободна волја – Виктор Ремизов

Харизматичниот роман на Виктор Ремизов, што беше финалист на престижните награди „Биг Бук“ и на рускиот „Букер“, е приказна за луѓето и за нивната...

Моден водич од новото издание на серијата Династија!

Американскиот телевизиски гигант CW одлучи да направи римејк на Династија, култната серија од 1980-тите, за животот на нафтените магнати од Денвер. Овој пат просперитниот клан...

Еве ја бојата која ќе ја одбележи 2018 година!

Дојде моментот кој сите го oчекувавме. Како и секоја година во овој период, се најави бојата што ќе ја одбележи следната година. Минатата година (или...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Никола Стефков Никола Стефков е аматер фотограф за кого фотографирањето претставува хоби преку кое ја експресира...

7 знаци дека страдате од анксиозност

Живееме во модерно време каде владеат анкциозноста и депресијата со нашите чувства и животи! Бидејќи анкциозноста е навистина тежок проблем, доколку имате некои од...

Christian Louboutin – Колекција на чевли инспирирана од Војна на ѕвездите!

Christian Louboutin се чини дека е голем фан на Star Wars. Новото продолжение на епскиот Star Trek, епизода VIII: The Last Jedi, ќе...

Неделен хороскоп од 11.12. – 17.12.2017 година!

ОВЕН Работа Големите очекувања од деловното опкружување, доведоа до нетолеранција и заострување на односите во бизнисот. Спуштете ја топката, бидејќи на овој начин нема да постигнете...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (11.12. – 17.12.2017)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 11.12 до 17.12.2017 ќе имате можност на сцената на Театарот да ги проследите следните претстави: ден и час:...

Напиток за чистење на плуќата кој секој пушач треба да го...

Пушењето е една од најопасните навики што може да се има, бидејќи има негативен ефект врз здравјето и внатрешни органи. Иако повеќето пушачи се...

Nancy Da Campo | Фотографии од речиси совршен ентериер

Nancy Da Campo е талентирана фотографка за архитектура која направи прекрасен серијал на екстериерот и ентериерот на современа куќа. Преку нејзината фотографија, таа ги оцртува...

Најубави празнични црвени фустани!

Малиот црн фустан можеби е вечен, но дали некогаш сте слушнале за "red dress efect" ? Ефектот на црвениот фустан, прави да жените кои го носат, изгледаат...

10 предлози за новогодишната ноќ!

Секоја девојка сонува да изгледа неверојатно во новогодишната ноќ! Денес ви претставуваме 10 предлози кои ќе ве инспирираат и ќе ви помогнат да изгледате прекрасно...