Забавен и колоритен стан [42 м2]

Дизајнерката Mariia Movchan се потпишува зад уредувањето на овој колоритен стан во Киев, со скромна површина од 42 метри квадратни, а наменет за потребите...

Топла планинска куќа за зимско уживање

Совршен амбиент во прекрасна зимска атмосфера нуди оваа викенд- куќичка сместена на планина во Колорадо, САД. Зад дизајнот се потпишува американскиот дизајнер Том Филиша кој имал...

Младешки дух во пролетната колекција на Emporio Armani!

 Giorgio Armani, кампањата за сезоната пролет/лето 2017 година за Emporio Armani ја смести во Италија, поточно во волшебниот Рим. Фотографиите ги потпишува Lachlan Bailey, а sвезди во кампањата...

5 намирници со 0 калории за меѓуоброци!

Овие супер здрави намирници согоруваат повеќе калории, а самите имаат готово нула калории. Затоа ако размислувате за здрав начин на живот, добро размислете што...

Брендот Saint Laurent со провокативна пролетна кампања!

Anthony Vaccarello ја покажа својата провокативна страна за кампањата пролет/ лето 2017.на луксузниот бренд Saint Laurent. Рекламната кампања ја потпишува Collier Schorr, со црно бели фотографии на кои се...

Фантастичен мобилен микро-дом!

Овој прекрасен микрo дом, може да биде приколка или камп куќа. Креиран е од американската фирма Tiny Heirloom, со прекрасни идеи. Едната надворешна страна...

Функционален и естетски мебел за ограничен простор!

Заради ограничениот простор во домот, повеќе наменскиот мебел станува се популарен. "Pill Wall Mounted Desk" е уште една интересна идеја која ги исполнува условите...

Ni Ni and Gucci colection for s/s 2017

Како што е најавено, следниот месец во Азија ќе биде лансирана најновата луксузна колекција на очила за сезоната пролет-лето 2017 на модниот бренд  Gucci....

Неделен хороскоп од 16.01. – 22.01.2017 година!

Почитувани наши читатели, прочитајте го вашиот хороскоп за претстојната недела! Овен Работа: По бурниот период, за вас драги Овнови следува една порелаксирана и помирна недела. Ви...

Фото модел кој има 61 година!

Рекламите за костими за капење често се многу секси, но како што можете да видите од овие фотографии, тие не мора секогаш да бидат...

Технолошки иновации на CES за лесна 2017година!

Секоја година во месец јануари се собираат околу 4000 најсјајни светски умови во Sin City, заради еднонеделно прикажување на иновации на Consumer Electronics Show,...

H&M со пролетни 10 хит модела!

Како да полека психички се припремаме за заминување на зимата, гледајќи во понудата на новата пролетна колекција на H&M. Под име ‘Wardrobe Refresh’, популарниот шведскиот...

Идеи и креативност со дрвени палети!

Kone Mei е програмер кој ја напушта својата професија и среќата ја наоѓа во создавање на DIY проекти како овие фантастични редизајнирани дрвени палети....

Топ дестинација за 2017 година

Возбудлива, необична, со еден збор една од  најпсакуваните дестинација за сите вљубеници во авантурите. Позната по своите песочни плажи кои секојденвно се капат во...

MOTIVI и OLTRE со женствени и романтични колекции!

Италијанските модни брендови OLTRE и MOTIVI, присутни се на нашиот пазар со своите колекции и новите линии. Моделите се романтични и елегантни, за дневен и вечерен изглед,...

Сирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!

Истражувањата велат дека до 2050, во водните површини ќе има повеќе пластика отколку риби. Воден од силни мотиви, канаѓанецот Бенџамин вон Вонг ја користи...