Public Room | Погледнете ги настаните за оваа седмица

Дали сакате да живеете во дотерано Скопје ? Придружете ни се преку www.error501.mk   26.06. // 10:00 - Работилница за дизајн   Повеќе информации   27.06. // 20:00 - Изложба на...

Фустан украсен со 500 000 Swarovski кристали!

Викторија Сваровски наследничката на луксузниот бренд, се омажи за својот вереник Вернер Мурза во фустан со вредност од 1,3 милиони американски долари. Фустанот беше украсен...

Лансирање на Fashion Group клуб картичка и програма за лојалност

Секогаш во тек со актуелните трендови, Fashion Group воведува картичка за лојалност која ќе им овозможи на купувачите при секое плаќање во продавниците на...

Неделна програма во Јавна Соба

Проверивте ли што е "Дотерај го Скопје" ? Отворете www.error501.mk   Дизајнирани производи вашиот дом и канцеларија.   Проверете во Public Room Design Store.   Запознајте ја Ребека Грејс. Ментор во Microsoft...

Учеството е бесплатно | Уште денес и утре за пријавување на...

Пријавувањето завршува на 20. јуни во 24 часот! Учеството е бесплатно, а добиеното знаење бесценето... cover rabotilnica za mebel-01 5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување...

Несекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на Скопје

Остануваат уште само два дена до крајот на една однајнесекојдневните кулинарски манифестации која што ja воодушеви јавноста. Имено, „Деновите на шведска храна во Македонија“...

Оваа седмица во Јавна Соба

Што е "Дотерај го Скопје" ? Дознај на www.error501.mk ! Неделата ја започнуваме со попусти! Провери во Public Room Design Store. 14.06. // 17:00 - Професионален Фенг Шуи...

Работилница за мебел и декоративно осветлување во Јавна Соба

5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување во Јавна Соба, отворена за сите студенти на факултетите за дизајн! Пријавувањето трае до 20. јуни, 24...

Баскерфест 2017- Атракции, спектакл, детско катче и пивска градина

Уште 11 дена не делат од почетокот на најпозитивниот македонски фестивал- Баскерфест. Во 2006 година, Македонија стана прва земја на Балканот со ваков вид...

Изложба на фотографии “Темјанот И Несвесното” во Јавна Соба

Вечерва со почеток во 20:00ч во Јавна соба ќе се одржи изложба на фотографии од Александар Димитровски насловени како “Темјанот и несвесното – стапица...

“ИМА ИЗЛЕЗ!” Кампања на БОРКА и Пи Ворлд за борба против...

По повод 10 годишнината од своето формирање, здружението БОРКА заедно со креативната агенција Пи Ворлд ја започна кампањата за подигнување на свесноста за ракот,...

Оваа седмица во Public Room

30.05. // 21:00 - Изложба на ликовни дела facebook event link 31.05. // 12:00 - Саем на наставни средства facebook event link Се радуваме што доаѓа лето! По тој...

Стипендии за академијата за дизајн | Последен повик за конкурс за...

Во периодот од февруари до мај 2017 година, беше отворен конкурсот за стипендии за Академијата за Дизајн при Семос Едукација, каде идните дизајнери имаа...

Public Room – оваа седмица

И ти можеш да работиш во нашиот бесплатен coworking прстор. Од овој викенд ви нудиме еден поинаков концепт на уживање во храна и пролетните денови... А...

Видео | Нов сингл од Тони Зен и Флека – Метафори

Музиката и аранжманот се на Борче Кузмановски и Тони Зен; Текст - Тони Зен и Сиги; Бас, клавијатура и гитара - Борче Кузмановски; Саксафон...

Oваа седмица во Јавна Соба

08.05. // 19:00 - Со уметност до хуманост Вечерва придружете ни се на хуманитарна аукција со Ирена Ристиќ и Игор Василев - Новоградска. facebook event link 11.05....