Скопски летен ритам Програма на активности 20 јули – 23 јули...

20.07.2017 Четврток „Две гитари - еден звук " Концерт  на Дуо Бојкоски 20:30 часот  Плоштад Мајка Тереза Виртуозни изведби на: Бах, Моцарт, Бетовен, Жобин, Пако Де Лусиа, Стинг,...

Неделна програма во Јавна Соба

Ви пречат ли запуштените јавни простори во Скопје? Пишете ни каде сакате да садиме заедно на www.error501.mk Освежете се со ладен коктел, цело лето, за 100 ден! Сте...

Летен викенд во Public Room

Проект преку кој сакаме да ги позелениме запуштените јавни простори во Скопје! Прати ни слика од локација која сакаш да ја дотераш на www.error501.mk Освежете се со...

Скопски летен ритам Програма на активности 12 јули – 16 јули...

12.07.2017 Среда  Концерт на група „Чардаш"  20: 30 часот Плоштад Филип Втори Две децении музиката на Чардаш Бенд е заштитен знак за добро расположение, а нивниот реперотар...

Модно освежување | Во Скопје пристина грчката приказна за Axel

Вечерта на 5ти јуни бевме дел од отварањето на GRATA . Се започна со желбата од една веќе создадена Грчка приказна за Axel која живее , да  ја пренесеме и...

“Обичниот човек” се разбуди во Германија!

Во саботата, на 24 Јуни, бронзената верзија на скулптурата "Обичниот човек" на хиперреалистот Жарко Башески пристигна во својот нов дом – пред Институтот за...

Public Room | Погледнете ги настаните за оваа седмица

Дали сакате да живеете во дотерано Скопје ? Придружете ни се преку www.error501.mk   26.06. // 10:00 - Работилница за дизајн   Повеќе информации   27.06. // 20:00 - Изложба на...

Фустан украсен со 500 000 Swarovski кристали!

Викторија Сваровски наследничката на луксузниот бренд, се омажи за својот вереник Вернер Мурза во фустан со вредност од 1,3 милиони американски долари. Фустанот беше украсен...

Лансирање на Fashion Group клуб картичка и програма за лојалност

Секогаш во тек со актуелните трендови, Fashion Group воведува картичка за лојалност која ќе им овозможи на купувачите при секое плаќање во продавниците на...

Неделна програма во Јавна Соба

Проверивте ли што е "Дотерај го Скопје" ? Отворете www.error501.mk   Дизајнирани производи вашиот дом и канцеларија.   Проверете во Public Room Design Store.   Запознајте ја Ребека Грејс. Ментор во Microsoft...

Учеството е бесплатно | Уште денес и утре за пријавување на...

Пријавувањето завршува на 20. јуни во 24 часот! Учеството е бесплатно, а добиеното знаење бесценето... cover rabotilnica za mebel-01 5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување...

Несекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на Скопје

Остануваат уште само два дена до крајот на една однајнесекојдневните кулинарски манифестации која што ja воодушеви јавноста. Имено, „Деновите на шведска храна во Македонија“...

Оваа седмица во Јавна Соба

Што е "Дотерај го Скопје" ? Дознај на www.error501.mk ! Неделата ја започнуваме со попусти! Провери во Public Room Design Store. 14.06. // 17:00 - Професионален Фенг Шуи...

Работилница за мебел и декоративно осветлување во Јавна Соба

5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување во Јавна Соба, отворена за сите студенти на факултетите за дизајн! Пријавувањето трае до 20. јуни, 24...

Баскерфест 2017- Атракции, спектакл, детско катче и пивска градина

Уште 11 дена не делат од почетокот на најпозитивниот македонски фестивал- Баскерфест. Во 2006 година, Македонија стана прва земја на Балканот со ваков вид...

Изложба на фотографии “Темјанот И Несвесното” во Јавна Соба

Вечерва со почеток во 20:00ч во Јавна соба ќе се одржи изложба на фотографии од Александар Димитровски насловени како “Темјанот и несвесното – стапица...