Базар викенд | Стимуланс за занаетчиите и креативците од Mакедонија

  Базар викенд во Јавна соба, на 5 и 6 декември По успешното завршување на Неделата на дизајн во Скопје, фокусот од дизајн и индустриско производство...

„Random Instaments“, прва инстраграм изложба на Стефан Пејовски @topanskoboy

На 1ви декември во 21:00ч во кафе бар „Љубов“ инстаграмџијата Стефан Пејовски @topanskoboy, ќе не почасти со својата прва самостојна инстаграм изложба „Random Instaments“. Со...

Петто издание на Неделата на дизајн во Скопје

Divian Arts е медиумски покровител на Неделата на дизајн.Петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје се отвора во четврток 26. ноември во дизајн центарот...

Изложба „Импресии„ на ликовниот уметник Стефан Хаџи-Николов во АРТЕ Галерија

Ве известуваме дека АРТЕ Галерија ја организира шеесет и првата самостојна изложба "Импресии" на нашиот реномиран ликовен уметник Стефан Хаџи-Николов на 26.11.2015 (четврток) со...

Soul shakers приредија бар шоу во Speakeasy Скопје

На 23 Ноември, SPEAKEASY беше вистинската локација каде бармените од Македонија беа почестени со нови искуства од страна на виртуозите зад барот, Аристотелис Пападопулос...

Неделен репертоар на Драмскиот театар Скопје од 23.11. до 29.11.2015

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од  23.11. до 29.11.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави: ден и час: 23.11.2015...

Уште само неколку дена – отворен повик за учество на базар...

Рок на пријавување до 25. ноември, 2015. Во налет на предновогодишната еуфорија, Јавна соба во соработка со МАТА (Македонска артисанска трговска асоцијација) распишуваат отворен повик...

”Јавна соба” – центар за дизајн и иновации во Скопје

Јавна соба е простор кој официјално се отвори на 28.октомври  и за многу кратко време стана втор дом на многу урбани души во градот....

Неделен репертоар на Драмски театар Скопје

Почитувани, На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од  09.11. до 15.11.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави:   ден и час: 09.11.2015...

Неделна агенда на настани во ”Јавна соба”

Локација: MEЗЕ БАР ЈАВНА СОБА, 50 Дивизија 22, Скопје Ден: 11. ноември 2015, среда Време: 17:00 – 20:00ч Контакт: 02 6092650 contact@publicroom.org Организација: Jавна Соба, Павле Камилоски, Маја...

Доделени првите сертификати за сомелиери во Македонија

Во пријатна атмосфера и вински амбиент во винотеката на Воденица вчера беа и официјално доделени сертификатите за ниво 1 (еден) на првата генерација македонски...

Project Orpheus со официјален VEVO канал

На 7-ми ноември во сабота во “MKC club&restaurant”, Project Orpheus гордо Ве поканува да бидете дел од промоцијата на нивниот VEVO канал каде заедно...

Репертоар на НУДТС од 02.11 до 08.11

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 02.11. до 08.11.2015 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави: ден и час: 02.11.2015...

Јавна соба е новиот епицентар во дизајнот и иновациите во Скопје

На 28-ми октомври започнува со работа центарот за дизајн и иновации - Јавна соба. Мошне урбан и иновативен простор кој бара и нуди слобода...

Заврши есенскиот Моден викенд Скопје 12

Ревиите на руската модна куќа „N by Z“, Кристина Цветковска и Олгица Ѓоргиева означија крај на дванаесеттото издание на Моден викенд Скопје , синоќа...

Четврти ден Моден викенд Скопје: Тошева, Ивановски, Занов и „Kigili“

Најновите колекции на Ирина Тошева, Роберт Ивановски, Митко Занов и турската модна куќа „Kigili“ беа прикажани на претпоследниот ден Моден викенд Скопје, синоќа во...