Неделна програма во Јавна Соба

Се подготвуваме за Фестивал facebook event link Дојдете да ве освежиме со коктел или смути Ве покануваме на уживање во летните скопски вечери со џез музика 17.08. //...

Ирена Христова: ,,Од длабочините на моето срце‘‘ е мој поетски автопортрет

Радува фактот што во Македонија има доста талентирани и успешни поединци во најразлични области од уметноста. Денес на наше огромно задоволство разговараме со младата,...

Летна програма во Public Room

Ве чекаме на коктел! До крај на летото освежете се со вашиот омилен за 100 ден...   07.08. // 20:00 - UK Greatest Hits Party Загревање за утакмица,...

Вкуси го летотово Скопје:Од 5ти август прв Летен фестивал на овошјето

Под мотото „Вкуси го летото“ Дистрикт бар и ресторан организира Летен фестивал на овошјето кој ќе се одржув секоја сабота од 5-ти до 31-ви...

Скопје, кандидат за „Европска престолнина на културата”, проект организиран од ЈУ...

Од 26 јули до 4 август 2017 во Младинскиот културен центар се случува промотивниот проект „Европска престолнина на културата" што има за цел да го...

Скопски летен ритам Програма на активности 20 јули – 23 јули...

20.07.2017 Четврток „Две гитари - еден звук " Концерт  на Дуо Бојкоски 20:30 часот  Плоштад Мајка Тереза Виртуозни изведби на: Бах, Моцарт, Бетовен, Жобин, Пако Де Лусиа, Стинг,...

Неделна програма во Јавна Соба

Ви пречат ли запуштените јавни простори во Скопје? Пишете ни каде сакате да садиме заедно на www.error501.mk Освежете се со ладен коктел, цело лето, за 100 ден! Сте...

Летен викенд во Public Room

Проект преку кој сакаме да ги позелениме запуштените јавни простори во Скопје! Прати ни слика од локација која сакаш да ја дотераш на www.error501.mk Освежете се со...

Скопски летен ритам Програма на активности 12 јули – 16 јули...

12.07.2017 Среда  Концерт на група „Чардаш"  20: 30 часот Плоштад Филип Втори Две децении музиката на Чардаш Бенд е заштитен знак за добро расположение, а нивниот реперотар...

Модно освежување | Во Скопје пристина грчката приказна за Axel

Вечерта на 5ти јуни бевме дел од отварањето на GRATA . Се започна со желбата од една веќе создадена Грчка приказна за Axel која живее , да  ја пренесеме и...

“Обичниот човек” се разбуди во Германија!

Во саботата, на 24 Јуни, бронзената верзија на скулптурата "Обичниот човек" на хиперреалистот Жарко Башески пристигна во својот нов дом – пред Институтот за...

Public Room | Погледнете ги настаните за оваа седмица

Дали сакате да живеете во дотерано Скопје ? Придружете ни се преку www.error501.mk   26.06. // 10:00 - Работилница за дизајн   Повеќе информации   27.06. // 20:00 - Изложба на...

Фустан украсен со 500 000 Swarovski кристали!

Викторија Сваровски наследничката на луксузниот бренд, се омажи за својот вереник Вернер Мурза во фустан со вредност од 1,3 милиони американски долари. Фустанот беше украсен...

Лансирање на Fashion Group клуб картичка и програма за лојалност

Секогаш во тек со актуелните трендови, Fashion Group воведува картичка за лојалност која ќе им овозможи на купувачите при секое плаќање во продавниците на...

Неделна програма во Јавна Соба

Проверивте ли што е "Дотерај го Скопје" ? Отворете www.error501.mk   Дизајнирани производи вашиот дом и канцеларија.   Проверете во Public Room Design Store.   Запознајте ја Ребека Грејс. Ментор во Microsoft...

Учеството е бесплатно | Уште денес и утре за пријавување на...

Пријавувањето завршува на 20. јуни во 24 часот! Учеството е бесплатно, а добиеното знаење бесценето... cover rabotilnica za mebel-01 5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување...