Скопски летен ритам Програма на активности 20 јули – 23 јули...

20.07.2017 Четврток „Две гитари - еден звук " Концерт  на Дуо Бојкоски 20:30 часот  Плоштад Мајка Тереза Виртуозни изведби на: Бах, Моцарт, Бетовен, Жобин, Пако Де Лусиа, Стинг,...

Неделна програма во Јавна Соба

Ви пречат ли запуштените јавни простори во Скопје? Пишете ни каде сакате да садиме заедно на www.error501.mk Освежете се со ладен коктел, цело лето, за 100 ден! Сте...

Скопски летен ритам Програма на активности 12 јули – 16 јули...

12.07.2017 Среда  Концерт на група „Чардаш"  20: 30 часот Плоштад Филип Втори Две децении музиката на Чардаш Бенд е заштитен знак за добро расположение, а нивниот реперотар...

50% поевтин Pickbox? Можеби најдобрата вест што љубителите на серии можат...

Имајќи ги на ум сите луѓе што не можат да живеат без серии, своите досегашни корисници, но и целокупната популарност на бинџувањето серии што...

Ease – колекција пролет/лето ‘17 на Ирина Тошева

Жители сме на планета со загрозена средина. Ова глобално прашање станува се поалармантно и сите треба да размислиме што правиме за подобрувањата на состојбите,...

Springfield дел од Д Фестивал – 2017!

Шпанскиот моден бренд Springfield, познат по модните парчиња за трендовски и релаксиран изглед ќе биде дел од овогодинешното издание на Д Фестивал, кој ќе...

Bella – прв избор на дамите со префинет вкус

  Македонскиот бренд за првокласна модна облека - Bella го претстави духот на новата колекција преку ликот на Росана Јанков. Модерната, деловна жена е инспирација за...

“Обичниот човек” се разбуди во Германија!

Во саботата, на 24 Јуни, бронзената верзија на скулптурата "Обичниот човек" на хиперреалистот Жарко Башески пристигна во својот нов дом – пред Институтот за...

Public Room | Погледнете ги настаните за оваа седмица

Дали сакате да живеете во дотерано Скопје ? Придружете ни се преку www.error501.mk   26.06. // 10:00 - Работилница за дизајн   Повеќе информации   27.06. // 20:00 - Изложба на...

Единствен претставник од Македонија на глобалниот натпревар youforG20

Тимот „Animove“ од Македонија се обидува да влезе во петте финалисти на глобалниот натпревар #youforG20 во Германија, и е единствен македонски учесник. Проектот со...

Неделна програма во Јавна Соба

Проверивте ли што е "Дотерај го Скопје" ? Отворете www.error501.mk   Дизајнирани производи вашиот дом и канцеларија.   Проверете во Public Room Design Store.   Запознајте ја Ребека Грејс. Ментор во Microsoft...

Учеството е бесплатно | Уште денес и утре за пријавување на...

Пријавувањето завршува на 20. јуни во 24 часот! Учеството е бесплатно, а добиеното знаење бесценето... cover rabotilnica za mebel-01 5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување...

Несекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на Скопје

Остануваат уште само два дена до крајот на една однајнесекојдневните кулинарски манифестации која што ja воодушеви јавноста. Имено, „Деновите на шведска храна во Македонија“...

Оваа седмица во Јавна Соба

Што е "Дотерај го Скопје" ? Дознај на www.error501.mk ! Неделата ја започнуваме со попусти! Провери во Public Room Design Store. 14.06. // 17:00 - Професионален Фенг Шуи...

Нов бран креативци – освежување на македонската мода

Во организација на центарот за едукација „КАРИЕРА ПЛУС“, група од млади и перспективни имиња ги обединија силите и го направија својот прв чекор на...

Летната колекција Springfield која сите ја сакаме

Летото според Springfield е претставено преку лежерноста и разнобојните варијанти на модерните парчиња, што  одлично ќе се вклопат со плановите кои ги кроите за...