Gianvito Rossi |”Golden lime”-fall 2017

Еден од најголемите модни дизајнери во светот, италијанецот Gianvito Rossi, неодамна ја престави својата најнова колекција на чевли за престојната есенска сезона. Прекрасни модели, погледнете...

#CultureCorner: Најинтересните латински поговорки

Иако се смета за мртов јазик, културното наследство кое се крие низ латинската (Римјанската) литературата е бесценето. Напредните Римјани уште одамна ги сфатиле природните...

Најубави плетенки за пролет – лето 2017!

Ви ги претставуваме најспектакуларните пролетно - летни плетенки, кои уште од денес можете да почнете да ги носите или да се обидете да ги...

Најдобри 3 чаеви кои ги топат килограмите!

Чајот може да послужи како напиток за уживање но и како лек, ја подобрува состојбата на организмот, а со чај можете да ги изгубите...

Kraken – ултрамодерен чадор за заштита од сонце!

  Еден од најпотребните летни додатоци е летниот чадор, кој сем што ве штити од сонцето, истовремено ви овозможува да го изразите и својот стил... Црните...

Giorgio Armani, корисни совети на модниот великан

Господинот Giorgio Armani секогаш бил инсприативен за дамите како со своите креации така и со своите модни совети. Ви ги преставуваме некои од нив кои...

Новите Porsche Design UltraBOOST патики!

Porsche Design UltraBOOST патиките се комбинација на елегантниот стил на Porsche Design и врвната технологија на Adidas патиката. Со BOOST™ платформата, овој модел на...

“The secret room” in Eiffel Tower

Човекот кој го дизанираше најпознатото архитектонското здание, симболот на Париз, Ајфеловата кула, Gustave Eiffel истовремено ги дизајнирал станот кој е т.н "Secret Room" кој...

Христос воскресна – Навистина воскресна!

Велигден или Воскресение Христово — најважниот верски празник во православниот календар. Христијанските верници со овој празник го прославуваат воскреснувањето на нивниот бог Исус Христос по...

Уште само една недела до второто издание на Fashion & Lifestyle...

Со полна пареа се одвиваат последните подготовки пред овогодинешното, #воншаблон – ско издание на Fashion & Lifestyle Expo, кое и оваа година ќесеодржува во...

Априлската насловна страна на Vogue со Selena Gomez!

Прекрасната и најпратенатa личност на Instagram Selena Gomez, ја краси насловната на американскиот  Vogue за април 2017 година. Фотографското дуо Mert & Marcus ја фотографираа пеачката и глумица во...

Како да ви порасне косата брзо по неуспешното шишање?

Скоро секоја девојка сонува за долга, здрава и сјајна коса како во рекламите! Но, девојките најчесто го сонуваат тој сон по неуспешно кратење на косата....

Совети за женската убавина на Audrey Hepburn

Позната актерка и модна икона Audrey Hepburn која во исто време била и голема хуманитарка била запрашана како таа ја негува својата убавина и...

Што се’ ќе може да се види, чуе, вкуси и направи...

Под мотото #воншаблон, за вечните етузијасти за нови и несекојдневни нешта, оваа година решивме да ви понудиме содржина, која нималку нема да ве остави...

Среќен 8 март!

“Никогаш не сум запознала жена која не е силна, такви не постојат" – Diane von Furstenberg

Направете сами убава и евтина домашна градина!

Самостојна градина создадена за затворен простор, со најубава структура која некогаш сме ја виделе! Иновативната структура е прилагодена од страна на архитектите Mads-Ulrika Husuma и...