video

Направи сам | Весник нокти

Време е вашите нокти да станат центарот на вниманието. Divian Arts ви дава добра идеја за креативни и уникатни нокти. Овој маникир изгледа неверојатно...

Направи сам | Јака-ланче

Во овој проект, ќе Ви покажеме како да го направите овој моден додаток што полека настапува како моден тренд, а најважно е тоа што...

Направи сам | Романтична чанта

Вечерни излегувања, коктели и многу фотографии кои чекаат да бидат споделени по социјалните мрежи. Како да направите истите да бидат уште повпечатливи додавајќи им...

Направи сам | Училишна забава

Ова е дефинитивно предизвик за сите креативни родители. За сите првачиња кои имаат трема за запознавање нови пријатели ова ќе биде совршено решение. Организирајте...

Направи сам | Расцветани потпетици

Дојде пролетта и време е да ги освежите старите потпетици, да расцветаат и тие заедно со природата. Ви нудиме едноставен направи сам - проект...

Љубовен маникир

Велат „една слика, 1000 зборови“... Ако не сте вешти со зборови, за љубовните вибрации кон саканиот, отсликајте ги на вашите нокти. Сѐ во знакот на...

Направи сам | Цветна ташна

Имате многу стари ташни кои Ви изгледаат монотоно и не сакате да ги носите? Ние имаме предлог решение за Вас; брзо и едноставно дајте...

Направи сам | Новогодишна елка на Вашите нокти

Накитете ги и вашите нокти во празничен дух. Интересен проект, како со мало внимание да нацртате новогодишна елка на вашите нокти. Потребни ви се: -хартиен селотејп...

Направи сам | Филџани за него и неа

Зошто да пиете од обични, кога може од персонализирани филџани за кафе и чај? Денешниот предлог во Направи сам е лесен и едноставен проект за правење...

10 идеи за боење и декорирање на велигденските јајца!

На сите добро ни е позната методата на боење на велигденските јајца со купена боја која ја мешаме со оцет, кога домот добива специфичен...
video

Концепт на животот | Growing Books

Ова е приказна за: книга, кактус, креативност, садење, читање и рециклирање. Приказна за живот. Oва е приказната на Growing books. Концепт создаден од двајца Австралијанци чија...

Направи сам | Од стара марама до ново модно парче

Најинтересните направи сам проекти кои веднаш ќе Ве испровоцираат да ги испробате најчесто вклучуваат потребни материјали кои веќе ги имате дома и кои се...

Направи сам | Ѕиден часовник од дрво

Едноставен ѕиден часовник од дрво, кој можете сами да го направите и со тоа да внесете печат од природата во Вашиот дом. Потребно: парче дрво; механизам за...

Направи сам | Ужина за Денот на вештерките

По повод 31ви октомври т.н. „Денот на вештерките“, кој иако не го празнуваме, може да ги изненадите вашите најмили со интересна и лесна ужина. Потребни...

Направи сам | Детско уметничко дело

Имате мало дете? Тогаш овој Направи сам проект е совршен за Вас. Ќе овозможи забава за Вашето дете и непроценливо уметничко дело за Вас. Потребно: платно...

Наместо мраз, коцки од лубеница во летниот пијалок!

Едноставна идеја, која не сме ја практикувале порано - зошто никој не ни ја кажал? Овие замрзнати коцки се совршен додаток на секој летен...