Наместо мраз, коцки од лубеница во летниот пијалок!

Едноставна идеја, која не сме ја практикувале порано - зошто никој не ни ја кажал? Овие замрзнати коцки се совршен додаток на секој летен...

Креативни идеи за вкусен појадок

Појадокот е една причина повеќе да го сакаме утрото. Вкусен тост или сендвич прават навистина добар почеток на денот. Jenny Woodward од Њујорк преку одлично изработено...

Направи сам | Тегличка со самовила

Доколку сте љубители на едноставни, а ефектни украси за домот кои можете сами да си ги направите, ова е вистинскиот проект за вас. Со...

Едноставни начини за комплетна детоксикација!

Време е за детоксикација (чистење) на организмот! Сезонскиот детокс, е добар начин да го исчистите телото од токсини, да го забрзате метаболизмот и подобрите севкупното...

Десерт за сите пригоди | Бела торта

Неодоливо вкусна торта која сите ја сакаат Иако подготовката на оваа торта одзема малку повеќе време и е наменета за поискусните во кујната, а има...

5 природни состојки за пилинг

Во последниве години многумина сè повеќе одбираат природна козметика во однос на онаа купена од продавниците и аптеките. Тоа е така бидејќи многу состојки кои...

Едноставни идеи за луѓе кои не се најдобри во „направи сам“...

Интернет просторот е преполн со совети како старите предмети да ги претвориме во нови и функционални или пак на нашиот дом да му дадеме...

Направете сами модерна саксија за цвеќе!

Креативно расположени, можеме да го искористиме студеното време и да внесеме боја во домот со свежи и модерни саксии за цвеќе. Собните растенија внесуваат...

Слатко задоволство | Топло чоколадо со чили

Вкусен и брз напиток кој ќе ве стопли оваа зима Егзотичниот спој на луто пиперче и неодоливо чоколадо ќе ги задоволи вкусовите на сите. Се...

Направи сам | Мини капчиња

Во пресрет на зимата и убавите празнични денови, ви претставуваме мошнe брз, лесен и едноставен, а пред се’ евтин направи сам проект. Станува збор...
video

Направи сам | Чадор со лубеница

Ако и вие сте носталгични по летото како нас, еве едноставно решение како да внесете радост во дождливите, есенски денови- направете си чадор со...
video

Концепт на животот | Growing Books

Ова е приказна за: книга, кактус, креативност, садење, читање и рециклирање. Приказна за живот. Oва е приказната на Growing books. Концепт создаден од двајца Австралијанци чија...

Направи сам | Есенска маска за лице од тиква

Студените денови што ни ги донесе есента значат дека е време за дополнителна нега на кожата. Купечките маски за лице може да ве чинат...

Бидете креативни – направете есенски аранжман со тикви!

Црвени, жолти, зелени, во форми на sвоно, круша, топка, со мазна или рапава кора. И секоја е интересна na свој начин. Станува збор за...

Направи сам | Уникатен подарок

Кога станува збор за подароци, секогаш се раководиме од „битно е што има внатре, а не како изгледа од надвор“. Но, делумно ќе се...

Време е за Коктел!

Вистинска уметност е да се направи добар пијалак - коктел. Ви претставуваме неколку освежителни коктели, и се' што  ви е потребно да ги подготвите. За...