Направи сам | Старо-нов мебел

Старите дрвени столчиња и маси, може да добијат свеж и нов изглед за минимална сума. Потребни ви се: - стол или маса - хартиен селотејп (креп) - боја -...

Направи сам | Филџани за него и неа

Зошто да пиете од обични, кога може од персонализирани филџани за кафе и чај? Денешниот предлог во Направи сам е лесен и едноставен проект за правење...

Направи сам | Украсно венче за коса

Украсните ленти, траки и венчиња се секогаш во мода и секогаш можете да ги вметнете како накит во косата. Со овој предлог ви даваме...

Направи сам | Асиметрично здолниште

Асиметричните здолништа веќе неколку сезони се присутни на модните писти и улиците. Овој интересен тренд важи за долгите макси, како и за здолништата до...

Направи сам | Цветни панталони

Проект за кој ви треба повеќе време и внимание, но ќе добиете уникатен и модерен производ. Дезенот зависи од самите вас, може да биде...

Направи сам | Магично светлосно гратче

Пригушената светлина што ја емитуваат свеќите, придонесува за топла, интимна и магична атмосфера во секој простор. Во проектот што следува, ќе Ви покажеме како...

Направи сам | Паричник од касета

Еве еден одличен начин како  повторно да вратите од кутиите некоја од вашите стари  касети. Што ви е потребно? Стара касета Ткаенина Штрафцигер Ножици Креда Лепак Игла и конец за шиење Најпрво извадете...

Направи сам | Сад од есенско лисје

Паднатото лисје во прекрасни есенски бои го има насекаде надвор, а од нив можете да направите сад кој би бил одличен украс во вашиот...

Направи сам | Држач за ланчиња

Факт е дека секоја припаднична на понежниот пол сака да носи накит, но исто толку важно за секоја е истиот да биде добро организиран...

Направи сам | Уникатна шолја за кафе/чај

Кога се препуштате себеси на „Направи сам“подвиг, главната вокација треба да се состои од потребата да поминете евтино, практично и креативно: она што денес...

Направи сам | Кутија за маркери

Соочување: независно дали сте ученик, студент, вработени или родители - секогаш е потребна мала помош околку средување на нередот од моливи, пенкала, маркери и...

Направи сам | Вазни од шишиња и тегли

Стаклените шишиња од вино и вишокот тегли што не беа употребени за зимница, со малку труд, во само неколку чекори може да ги претворите...

Направи сам | Предмети од штипки

Дрвените штипки, освен за сушење на нашите алишта, може да имаат и креативна употреба. Ви прикажуваме неколку идеи. *Проект 1* Потребни ви се: - празна конзерва -дрвени штипки -...
video

Направи сам | Венецијанска маска

Венецијанските маски се симбол за гламур, традиција и мистерија. За да направите маска потребни ви се најпрво картон и украсна хартија, а понатаму можете...
video

Направи сам | Уникатна чинија од грамофонска плоча

Сигурно имате низ дома некоја музичка плоча која што со години фаќа прашина, па еве еден начин како од неа да направите чинија. Потребни...

Направи сам | 4 шноли

Едноставен проект, за кој е потребно само мало внимание и никаква вештина. Според вашиот стил или пригода одберете која од овие 4 варијанти да...