Направи сам | Балетанки со нов лик

Дојде пролет, време за балетанки... но пред да купите нови, дајте им шанса на старите. Одвоете дел од Вашето време и разубавете ги, додадете...

Направи сам | Марама во ленти

Дали сте фан на реупотребата на старата облека? Дали сакате да влезете во улога на сам-свој-креатор? Денес Ви предлагаме Направи сам марама, која е...

Направи сам | Украс за ѕид

Собирајте ги хартиените држачи за тоалетна хартија и создадете прекрасно дело за на ѕид. Едноставно, а прекрасно и најважно; Ваше дело! Потребно: Хартиени држачи од тоалетна...

Направи сам | Тренди алка со плетенка

Во денешниот направи сам предизвик, ви претставуваме како со малку издвоено време и минумум материјали можете да создадете уникатна алка со впечатлив ефект. Потребни...

Направи сам | Шик ланче од миле

Koj вели дека старите везови и плетки се бескорисни за младите и урбани девојки? Денес ви претставуваме како со малку креативност и издвоено време,...

Од стари велосипеди до мини ремек дела за домот

За сите креативци што трагаат по неконвенционални начини за просторно уредување, како и пасионираните љубители на велосипедите, кои сакаат својата љубов кон нив да...

Направи сам | Ѕид на љубовни изјави

Еден од креативните начини да се изразите себеси во однос на Вашите блиски, е секако, разноликиот број начини да им ставите до знаење дека...

Направи сам | Рамка со теглички

Интересна рамка која ќе ја разубави вашата тераса или двор. Може да ја украсите со убави цветови или да ја користите како свеќник. Потребни Ви...

Направи сам | Здолниште со висока половина

Петок е ден за дотерување по повод славење на викендот: девојки, нема потреба од стресни ситуации за вечерашното излегување бидејќи денешниот Направи сам проект...

Направи сам | Спојувалки за хартија

Едноставна Направи сам идеја која ќе внесе живост на Вашето работно биро - Ви здодеа од обичните спојувалки на документи? Дури и оние во...

Направи сам | Закачалка за марами

Уморни од барањето на омилената марама во брзината пред излегување или неуредниот куп во фиоките и кутии низ домот? Ви прикажуваме едноставен, а практичен...

Направи сам | Светилка од океанот

Инспирирани од мечтите за летен одмор, плажа и море - ви презентираме не толку едноставен проект каде обичен лустер од хартија се трансформира во...

Направи сам | Магнетни цветови

Кога доаѓа периодот за купување подароци по повод празникот на жената, неодумиците се во кулминација поради фактот што константно купувате букет цвеќе и низа...

Направи сам | Прстен од лажица

Имате слободно време и неограничена креативност? Тогаш Ви ја претставуваме оваа идеја за изработка на прстен од лажица. Иако звучи невобичаено и несекојдневно, сепак...

Направи сам | Плик-чанта

Наменето на девојките кои сакаат oversized чанти, првенствено поради можноста да складираат мал арсенал на женствени производи за кои е неизвесно дали навистина се...

Направи сам | Подметачи од дрво

За сите обожувачи на рустикалниот стил, каде уживањето во добро вино не поминува без уникатен подметач. Во оваа прилика, Ве организираме да направите сами...