Уметност од вселената | Мартин Стојановски

Мартин Стојановски, фотограф, член на Скопското астрономско друштво и дел од изложбата In Space, која се одржа на 4-ти октомври. Вљубеник во непознатото, авантурист...

Фото натрапници

Натрапниците во фотографиите секогаш се смешни и интересни без разлика дали се случајни или намерни. Уште позабавни се кога тоа се животинчињата. Ви презентираме...

Ако патувате деновиве во Британија, погледнете ги хотелите со најдобро сместување!

Британците навистина нудат голем број на преубави хотели кои чекаат да ве угостат и ви го направат престојот идеален. The Ritz London Дефиниција за спектакуларно место,...

15 комбинации на бои за шапки и шалови

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Тајна под сонцето | Алгарве, Португалија

Алгарве е најјужниот регион во Португалија, со сончеви денови во текот на целата година. На површина од 5,400км2 се крие ,,најпознатата тајна на Европа'',...

Драматичен 3 минутен филм на Burberry со Sienna Miller и Lily...

За својата божиќна реклама 2016, Burberry се сврте кон кинематографијата. Режисерот Asif Kapadia и сценаристот Matt Charman, создадоа драматичен триминутен филм кој ја раскажува историјата на модниот бренд Burberry....

Колоритни паркети | Snedker Pernille Hansen

Данското студио "Snedker studio", чиј основач е младата дизајнерка Snedker Pernille Hansen, креираше униикатен, несекојдневен дрвен под (паркет). Карактеристично за овој под е тоа...

Необични скали во вашиот дом

Кога станува збор за скалите, повеќето архитекти се држат до основните принципи односно безбедноста и стабилноста се пред естетиката. Други пак се стремат да...

Стара пештера претворена во прекрасен дом

The Rockhouse е името на уникатниот дом направен во пештера стара повеќе од 700 години во Ворчестершајр, Британија. Имено, на сегашниот сопственик на пештерата, Анџело...

Неделен хороскоп од 13.03 до 19.03 2017 година!

Овен Работа: Ќе ви се насоберат премногу обврски, а вие како повеќе да сте расположени да појдете на кафенце со колегите и пријателите. Љубов: Со една...

Marc Jacobs – кристали, тантела и крзно за оваа сезона!

Марк Џејкобс е американски моден дизајнер. Тој е главен дизајнер на Marc Jacobs, исто така и на Marc by Marc Jacobs, дифузната линија,  со преку 200...

Стигнаа службените номинации за Оскар 2016!

Во Samuel Goldwyn Theatаr на Beverly Hills во Los Angeles - претседателот на Академијата Cheryl Boone Isaacs, глумецот John Krasinski и режисерите Ang Lee и Guillermo del Toro...

H&M: Есенска колекција 2015

Со eсента на прагот, најновата кампања на H&M Home донесува грст убави идеи и интересни аксесоари за освежување на домот во пресрет на новата...

Цитати за успехот

Постојано сме сведоци, директно или индиректно, на вистински успешни приказни, или пак анегдоти со сомнително потекло за тоа како некој успеал да си ги...

Вчера, Денес и Утре

Денес ќе избришам два дена од мојот дневник: вчера и утре. Вчера требаше да научам, а утре е последица на тоа што можам да го...

Зошто го сакаме гламурозниот Монте Карло!

Лоциран во срцето на Кнежеството Монако и опкружен со сината крајбрежна линија долга 4 километри, Монте Карло е дијамантот во круната на Азурното крајбрежје....