Во потрага по ексклузивна фотографија | Папарацо

Зборот папарацо има италијанско потекло и се употребува за ознака на фото новинари кои се во потрага на најдобра фотографија при фотографирање на познати...

Скриената убавина на пустинските цветови | Martin Heigan

Martin Heigan работи како 3д артист во филмската индустрија, но освен визуелните ефекти и 3д анимацијата, негова голема љубов е и макро фотографијата. Поради...
video

Од блогот на еден писател

Постоеја времиња каде што единствениот контакт кој читателите беа способни да го направат со својот омилен автор беше преку континуирано конзумирање на нивните книги,...

Новата реклама на Absolut Vodka

Swedish House Mafia се новите заштитни лица за новата реклама на Absolut Vodka наречена GREYHOUND. Неверојатна комбинација на звуци и видео. Според нас новиот звук на  Swedish House...

Секси девојки од зеленчук

Ju Duogi е кинески уметник која создава скулптури на секси девојки од зеленчук . Таа прави од неколку типови зеленчук и вели ”Зеленчукот го има во различни големини и бои....
video

Секси циркуз | Никол Шерцингер

Никол Шерцингер си игра со оган во новата фотосесија за магазинот Vibe. Фотографот Matt Doyle ја изработи оваа прекрасна колекција од фотографии, тој со помош на Dolce...

Реклами со ГОоОоООоОоЛЕМИ предмети

Дали сте подготвени за екстра доза на креативно рекламирање? За вас одбравме колекција на навистина уникатни реклами, кои користат предмети кои за потребите на рекламaта,...

Едиторијал | Екстремна убавина

Моделот Alyona Subbotina за Корејското издание на магазинот "Dazed & Confused" со екстремна шминка позира пред објективот на Yossi Michaeli. Прекрасно, погледнете.    
video

Анимација на нокти?

Интересна анимирана реклама за Kia Picanto беше направена во 2011 година. Рекламата се вика “Picanto Nail Art Animation” или "Пиканто уметничка анимација на нокти"....

Во иднина медицински лекови во лименки

Оваа револуционерна идеја потекнува од Robert Gauldin да дизајнира лименки во кои ќе има медицински лек во течна форма, без оној неприатен вкус кој на...

Прекрасни инфрацрвени пејзажи

Инфрацрвената фотографија е фотографија која не може да се спореди со ниеден друг стил. Сигурно до сега на некои страници сте виделе вакви фотографии,...

Феноменот Блер Валдорф

Што би се случило кога уште од пред Вашето раѓање да Ве следи среќна ѕвезда? Што кога Вашите родители се успешно инволвирани во светот...

Bruce Weber | Американски моден фотограф

Bruce Weber е американски моден фотограф највеќе познат по соработката со Gianni Versace, Calvin Klein, Ralph Lauren, Voque, GQ, Vanity Fair, Elle, Life и...

Озборувачка – Сесили Вон Зигсар

Џет-сетот на Њујорк во зенитот на своите тин години, населен во Апер Ист Сајд и хард-кор забави до бесвест, олеснет пристап до сите пороци,...

Kомпозиција на музика и уметност | Пиjано куќа

Градбата е прекрасна композиција на музика и уметност заради својот единствен архитектонски дизајн. Изградена е вo провинција Анхуи во Кина 2007 година од страна на...

Casa Batlló | Куќа на коските

Casa Batlló е зграда која е изградена во 1877 година и се наоѓа на улица 43 Passeig de Gracia дел од Illa de la...