Најмодрени едноделни капачки костими за 2017! – прв дел

Најмодрени едноделни капачки костими за 2017! Со натписи Едноделени капачки костими кои имаат интересни натписи, веќе некои време се главни на плажите. Тие се забавни, секси...

Работилница за мебел и декоративно осветлување во Јавна Соба

5 дневна работилница за мебел и декоративно осветлување во Јавна Соба, отворена за сите студенти на факултетите за дизајн! Пријавувањето трае до 20. јуни, 24...

Најспектакуларни фонтани на светот!

За Фонтанатa Треви во Рим, сите сте слушнале, за познатата Bellagio фонтана во Лас Вегас знаете од  филмот Ocean's Eleven. Иако не постои сомнеж...

Skycastle – модерен замок во Лос Анџелес!

Изграден во 1990 година за еден колекционер на уметнички дела, Skycastle и самиот изгледа како уметничко дело. Овој прекрасен посед го креираше Дејвид Лоренс Греј,...

Solar Egg – место за средби во удобна и топла средина!

Градот Кируна во шведската Лапонија, почна со својот проект - урбана трансформација со помош на тим за развој... За да го прослават овој почеток, ангажирани...
video

Чудесни луѓе: Глува девојка со својот ангелски глас ја воодушеви Америка

Менди Харви го изгубила слухот на осумнаесет годишна возраст поради здравствени компликации. Десет години подоцна, таа преку своите боси стапала го чувствува ритамот и...

Годините кога научив да летам – нов роман на Евгениј Хоуп

Одбив со себе да го понесам клучот од куќата. Немам потреба од таков спомен. Тоа би значело секојдневно потсетување на лажната припадност. Да беше...

Маргарет Атвуд: Каков би бил светот без градските библиотеки?

Постои бесконечен спектар на тирании и дистопии, но сите тие имаат една особина: жестока опозиција на слободната мисла, на отворениот ум и пристапот до...

Револуционерен производ за лакирање на ноктите!

Убави раце и негувани нокти се дел женскиот изглед, а речиси секоја жена мисли дека е потребно премногу време за ноктите секогаш да изгледаат...

Тренд: Костими за капење кои изгледаат како долна облека!

Тоа што до вчера беше провокативно и незамисливо, денес стана составен дел од нормалниот секојдневниот изглед. Веќе сме сведоци на по малку чудни комбинации, како...

Направете сами декоративен був од пластично шише!

Празните пластични шишиња, картонскиот отпад и празните стаклени тегли можат да станат многу интересни суровини за луѓето кои сакаат ракотворби и "направете го тоа...

Kendall Jenner e ѕвезда на кампањата La Perla 2017!

Кендал Џенер повторно ни се се насмевнува - овој пат од страниците на рекламната кампања за La Perla за 2017 година. Убавата манекенка повторно е...

Бруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје!

Бруно Шимлеша, еден од најпопуларните хрватски автори, на средба со своите читатели во Скопје! Во четврток, 8 јуни, со почеток во 19 часот, во Книжарницата...

6 модели модели на очила за сонце за модерниот маж!

Очилата за сонце се моден деодаток кој мора да се има секоја летна сезона. Како што летото се повеќе ни се приближува, тоа е...

Изложба “Cоживот на модата и природата како вечна инспирација”!

Сандали - Pierre Hardy 2015 година Новата изложба во Музејот Fashion Institute of Technology New York, го истражува односот меѓу природата и модата. Еднаш прускиот истражувач на...

Alexander McQueen – модна колекција есен 2017!

Sara Barton, креативената директорка на модната куќа Alexander McQueen, инспирацијата за колекцијата есен 2017 ја пронајде од средновековна Англија. Оваа голема уметница, создаде фантастична...