Шарениот едиторијал `Spring Fling` на Stradivarius!

Стилизирани, еклектични, шарени и ведри. Така може да се опишат новите модели за пролетната сезона на шпанскиот бренд Stradivarius. Плисирани здолништа, фустани со цветни примероци,...

Најскапа куќа на светот од 500 милиони долари!

  Не постои суперлатив кој би можел да го опише и да даде слика за домот од 100.00 квадратни метри во Калифорнија ... Тоа е дом...

Нов тренд: вашите чевли на Instagram со #shoefie!

Ако сте обожавателка на чевли, тогаш овој тренд е добредојден во вашите животи ... По напорниот ден во канцеларијата, сè што сакаме е да ги...

Најексклузивни и најскапи чанти на светот!

  Ако некогаш сте се запрашале кои модели ги сонува секој моден колекционер, сега можете да дознаете. Овие креации се толку ексклузивни, што е невозможно да...

Гламурозна резиденција во Сен Тропе!

Архитектите на SAOTA скоро завршија со работа на неверојатната резиденција во Сен Тропе, Франција, што се чини дека има се што некому ќе му...

Porsche Mission E Cross Turismo: Eлектричен спортист за активен животен стил

На престижниот меѓународен саем за автомобили во Женева Porsche ја најави иднината со новиот модел Mission E Cross Turismo, концепт на CUV (Cross Utility...

Главни 5 модни улични стилови во Париз!

Додека дизајнерите ги презентираат своите колекции на Париската модна недела, познати блогерки, уредници, ѕвезди и модни дизајнери ги демонстрираа своите модни вештини на улиците...

Ова се 10 најздодевни работни места на светот!

Изведеното истражување ги кристализираше 10-те најздодевни работни места во светот, а дали и вие работите на едно од нив? Утре е нов работен ден, но...

Легендарната кукла Барбика со нов лик!

Компанијата "Mattel", произвoдител на познатата Барби-кукла покрена интересна програма под наслов "Inspiring Women". Најновата колекција на Барби куклите е посветена на жените кои оставиле силен...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Александар Костадинов Со инспирација за документација на природата, Александар е аматер - фотограф, кој се стреми...

Emillio Pucci и Bulgari со заедничка колекција на накит!

Двата луксузни бренда Emillio Pucci и Bulgari, неодамна соработуваа и создадоа магична колекција на накит. Од финеси до беспрекорната изработка, италијанските волшебници сето тоа го...

Софистициран пентахаус во Венеција!

Старата зграда, која датира од 1926 година и има четири спрата, некогаш беше седиште на телефонска компанија, а денес има канцелариски и галериски простори,...

Шаховски сет со хероите од “Господарот на прстените”!

Замислете дa поседувате шах со ликовите од филмот "Господарот на прстените" ... И додека размислувате да ја претворите оваа фикција во реалност, можеби ќе ве...

Убавата куќа на Елен Помпео!

Убава куќа на прв поглед. Станува збор за куќата на актерката Елен Помпео, попозната како Мередит Греј во серијата Вовед во анатомијата. Актерката Елен Помпео...

Дизајнерски торби на кои ќе заработите!

Ако барате дизајнерска чанта во која сакате да инвестирате повеќе пари, добро е да знаете како да ја одберете вистинската, на кој нема да...

Фантастична JIMMY CHOO X OFF-WHITE колекција!

По големиот успех на ревијата во минатиот септември помеѓу брендот Off-White и легендарниот бренд на чевли Jimmy Choo, најпосле, се појави на пазарот новата колекција. Фантастични стилови...