Ексклузивно: Pippa Middleton и James Matthews се венчаа!

Сестрата на Војвотката од Кембриџ Кејт, Пипа Мидлтон, денес се омажи за финансиерот Џејмс Метјуз. Парот се венча во црквата St. Mark's во Englefield утрово...

Женска vs. машка логика

Приказната за тоа дека мажите и жените живеат во различни светови ја знаеме многу одамна и е неисцрпен извор на теми за пишување, анимации,...

Гламурот на 80 – тите во новата кампања на Gucci!

Новото лице во кампањата за очила на Gucci за пролет/лето 2017, е манекенката Elen de Vir. Холандскта манекенка позира во луксузниот автомобил претставувајќи ги најновите...

Колекција на венчаници за 2018 на Elie Saab!

Koлекцијата на венчаници за 2018. на Elie Saab, е со богата силуета на која сме навикнале да ја гледаме кај славниот дизајнер. Вкупно 13 венчаници се...

Првиот трејлер за филмот посветен на Мајкл Џексон

Биографскиот филм посветен на последните години од животот на култниот поп пејач носи наслов "Searching for Neverland" и треба за прв пат да се прикаже...

Edoardo Tresoldi | Архитектонска инсталација на кралскиот настан во Абу Даби

Абу Даби го перцепираме со сето негово богатство, класа и елеганција. Богатата култура го издигнува овој град меѓу најсјајните скапоцени камења во Блискиот Исток. Италијанскиот...

Шарманатната вила на Мерилин Монро!

Вилата на Мерилин Монро, со 4 спални соби и три купатила, која е позната како нејзин последен дом, се продава... Цената на оваа шарматната куќа...

Колекција на чевли за невести – Stuart Weitzman Bridal!

Нема полоша работа ако на сопствената свадба носите не удобни чевли... Добар избор на чевли за сопствената венчавка е нешто најважно. Треба скоро цел ден...

Пет бои во домот според Feng shui!

Фенг шуи е многу повеќе од правилен распоред на мебел, за да во вашиот дом циркулира позитивната енергија. Посебно внимание им се дава на...

За совршен летен изглед потребни ви се само две работи!

Полека но сигурно, летото се наближува. Време е да почнеме да ја прилагодуваме облеката според високите температури. Сигурно се прашувате кои парчиња се во тренд? Одговорот...

Најинтересните знаци пред кафулињата низ светот

За вас подготвивме колекција од смешни знаци поставени пред различни кафулиња и ресторани низ светот. Кој не би сакал да влезе внатре откако ќе...

Прекрасни Minnie Mouse сандали!

Овие чевли кои ги посакуваме, се дело на италијанскиот дизајнер на чевли Oscar Tiye. Иако дизајнерот не потврди дека инспирација му била Minnie Mouse, ние сме сигурни во...

Егзотична зоолошка градина на sидни тапети!

Англискиот бренд de Gournay никогаш ги нема разочарано љубителите на внатрешното уредување и сите оние кои го сакаат дизајнот и убавите работи. Фантастично убавата колекција...

Неверојатни 60.000 долари за шише вода!

Сите знаеме дека водата е извор на животот и колку многу е здрава за нашиот организам. Постои голема листа на добри причини зошто треба...

Најубавите мостови низ светот (2. дел)

Мостовите се едни од најимпресивните зданија, градби кои сведочат за талентот на архитектите и претставуваат обележје на една држава. По првиот дел од серијалот...

Кактусите и сукулентите се најнов тренд во декорација на тортите!

Слаткарите од неодамна ги заменија цветните декорации на слатките со оние неконвенционалните во форма на кактуси и сукуленти. Слатките добија потполно неочекувано нова облека. Палетета...