Salvatore Ferragamo – шик елеганција за претстојната сезона!

  За својата пролет / лето 2018 кампања, брендот Salvatore Ferragamo се враќа на основите ... Најнова рекламна кампања на овој бренд претставува црно-бели портрети на...

Четири папагали и нивната пастелна љубов!

Winter, Spring, River и Rain се четири папагалчиња обоени во пастелни бои. Љубовта меѓу нив е документирана од страна на Rupa Sutton, нивната сопственичка. Со...

Оглас за работа – стани влогер на Скопје Сити Мол

Од денес до 28.2.2018, Скопје Сити Мол го бара својот официјален влогер. Се бара идниот Џејк Пол, како што се нарече и кампањата, а...

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академија на тема „Звукот на...

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер....

Топла атмосфера во домот!

Крзнени детали Деталите од природно или вештачко крзно, се совршени детали за создвање екстра- топлина во вашиот дом. Без разлика дали се во форма на...

Модерна планинска куќа со поглед кон Алпите!

Мириснo дрво, комотен мебел и минималистички декор - ова е ентериерот на модерна планинска куќа на Алпите. Градот Вербиер, каде се наоѓа оваа куќа, е...

Париски хроники на Hippy Garden!

  По одличната зимска колекција, Hippy Garden за овој преоден период, подготви мини колекција за претстојната пролет наречен “Chronicles”. Во колекцијата доминираат геометриски мотиви во контрастни...

Како од мал стан да направите уникатна “палата”!

Малиот стан е можеби идеален за вашите потреби, но истовремено може да ви даде чувство на тескобност и простор без воздух. Исто така, малиот стан...

Плетени торби-нов пролетен тренди шик на Zara!

Секогаш оригинални и уникатни, така може да се опишат модните колекции на "Zara". Така е и со најновата линија на плетени торби кои неодамна...

Креирајте мини градина во вашето купатило!

Постојат голем број на придобивки поради кои треба да имате цвеќе во вашиот дом ... Голем број на растенија имаат различна функција, од чистењето на...

Ве носиме во светот на Lusso e home boutique во Скопје...

Lusso e home boutique за ексклузивни кујнски производи, порцелански чинии со безпрекорен дизајн и уникатност, висококвалитетни кристални чаши и акцесоари за вино. Во Lusso, сместен...

Премиера на “Мојот татко”- од Ирма Башеска Ристовска!

Краткометражен филм - "Мојот татко" - сценарио и режија на Ирма Башеска Ристовска! Премиера на 17.2.18. Во Кинотека на Македонија. Почеток во 19ч. Директор на фотографија: Владимир Димоски Монтажа:...

Новиот Audi A7 Sportback – Динамика во најубава форма

Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото купе со четири врати...

Саемот “HOMI” во Милано е бизнис платформа “PAR EXCELLANCE”!

Милано е моден центар и затоа не е изненадувачки што во овој град каде на жителите естетиката им е дел од  ДНК, се оджуваат...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Александар Наумчески Архитеткт кој аматерски се занимава со фотографија, зад себе со учество на неколку групни...

Вистинска зимска магија во Токио

Ви го претставуваме Токио под дебела снежна прекривка преку објективот на Yuichi Yokota! Токио, Токио, Токио! Поим за најпринципиелниот урбанизам што би можел да се замисли. Култот...