Есенската машка колекција од H&M

Каталогот за машката колекција за оваа есен на H&M. Безвремени парчиња со класичен кроj, од твид, волна, карирани дезени и плетки во сини, сиви,...

Идилична вила во Тоскана

Во чудесната Тоскана, секогаш инспиративна и привлечна со раскошната убавина и идиличните пејзажи како од разгледница, една несекојдневно убава вила го краде вниманието. ,,Campo dell'Amato'' се...

Различни форми со исти внатрешни духови

Фотографии во кои преовладува елеганцијата и хармоничниот однос меѓу луѓето и животните, дело на Zoltan Mihaly, фотограф од Унгарија. „Форми на душата“ е серија...

„Времето е димензија“ | Fong Qi Wei

„Времето е димензија“ е серија фотографии на Fong Qi Wei, фотограф од Сингапур кој се обидува да претстави премин низ времето создавајќи сложени фотографии...

Кафе + книга | Plural Bookshop

Братислава, Словачка: местото каде што една интересна конструкција е замислена да одговори на потребите на една модерна и несекојдневна книжарница. Plural Bookshop е всушност,...

New Era | Енди Ворхол капи

New Era во соработка со Енди Ворхол фондацијата изработи колекција инспирирана од поп арт. Препознатливите ворхолови камуфлажни принтови и бои од доцните 80ти на...

Бохо шик дом на модна дизајнерка

Куќата на модната дизајнерка Úrsula Mascaró е едно од оние магични катчиња во кои се вљубувате на прв поглед. Лоцирана е во Менорка, и со...

H&M | Лесна елеганција

Есенската колекција на H&M наменета за бизнис жените, нуди класични парчиња облека, но со нова модерна нота, благодарение на кои без никаков напор ќе...

Цветно разубавување на историски скалила

Caltagironе е мал град сместен на островот Сицилија. 142-те скалила на Санта Марија дел Монте се препознатлив знак за градот, изградени се во 1608...

Балет во вода | Olga Gladysheva

Би сакале разладување во овие топли денови? Погледнете ја оваа интересна серија фотографии на Olga Gladysheva. Главна улога во секоја фотографија имаат поларните мечки...

Враќање на вербата #1

Претежно, светот има навика да го перцепира Холивуд како бесмилосрдна машина за креирање приказни кои укажуваат на одвратноста на човечкиот род, заедно со негативните...

Gandhi Bookstores | Пронајдете ја Вашата книга!

Велат дека љубителите на книгите никогаш не си легнуваат сами - секогаш покрај нив е нивниот омилен лик, жарн, автор. Она што е заедничко...

Vivienne Westwood | есен/зима ’13/’14

Кампањата за новата колекција на Vivienne Westwood за есен/зима '13/'14 фотографирана во Kew градините близу Лондон. Фотограф Jack Pierson, а како модел во кампањата...

Корална инспирација за домот

Софистицирана, а во исто време драматична, заводлива и многу смела, корално црвената е боја која лесно создава целосна трансформација на ентериерот. Популарните нијанси се...

Бегалци фотографирани со она што го поседуваат

Прекрасна фото серија дело на Brian Sokol направена во Судан, Сирија, со луѓе кои биле принудени да ги напуштат своите домови, земајќи го само...

Не вознемирувај | Anja Niemi

„Не вознемирувај“ е интригантна серија фотографии на Anja Niemi. Со помош на куфер полн со облека и перики, Anja создава фотографии од самата себе,...