Ведрина и оптимизам во 60м2

Постојат места кои едноставно ви изнудуваат насмевка на лицето, освојувајќи со својот оптимистичен изглед и позитивната енергија со која буквално зрачат. Едно токму такво,...

Случајни кинески „хипстери“

Accidental Chinese Hipsters е фан страна на Facebook, на која се поставуваат фотографии од минувачи со ексентричен изглед по кинеските улици. Интересни, но и...

Часовник Black & White | Vadim Kibardin

Дигитален часовник со минималистички дизајн : само бројки - само тоа е потребно, и се разбира точно време. Повеќе од независен gadget, Black &...

Бездомници од LA | Michael Pharaoh

За време на одмор во САД, Michael Pharaoh, фотограф од Нов Зеланд се воодушевува од Лос Анџелес. Особено се концентрира на фотографирање на бездомници...
video

Краток филм на Лагерфилд за Fendi

Cara Delevingne, Sashkia de Brauw и Amanda Harlech во мистериозниот моден филм "Invito Pericoloso" за колекцијата есен/зима '13/'14 на Fendi, режиран од самиот Карл...

Џејмс Франко како книжевен лик

Како што библиофилите внимателно го следат секој чекор на филмската индустрија кога се во прашање адаптации на познатите приказни од книгите, така се случи...
video

Чудесна приказна во Лондон | The Ampersand Hotel

Сместен е во срцето на Лондон, на одлична локација, близу познатите музеи и галерии во строгиот центар на англиската престолнина, и е фасцинантно место кое...

Нова сезона во домот | ZARA Home

Популарниот шпански бренд ZARA, во новата колекција на линијата аксесоари за домот, нуди грст идеи и инспирации за посакување топло добредојде на новото годишно...

Тајната на среќата

Тајната на среќата е да заборавите на минатото и иднината, а да се препуштите единствено на моментот на сегашноста.

Индиска митологија | Manjari Sharma

Да претпоставиме дека сте љубител на индиските серии или едноставно сте космополитски расположени за да го истражите светот: еве Ви совршена шанса за тоа,...

The Fantastic Mr. Dahl | Знак на сеќавање

Авторот на „Матилда“ е нашиот септемвриски славеник - роден на 13ти септември, со својот најкнижевен малолетен лик останува мемориран во книжевната историја. Но, нажалост,...

Looney Tunes | типографски портрети на ликовите

Користејќи букви, бројки и интерпункциски знаци, канадскиот дизајнер Aaron Campbell создаде портрети на ликовите од Looney Tunes. Погледнете ги Таз, Џивџи, Силвестер, Брзата птица...

Млади Креативци | Анита Несторовска

,,Верувам во доброто и во убавината. Со сигурност знам дека од секое лошо може да се добие некое добрo, или, пак, инспирација за некаква...

iTypewriter | Вистински крст помеѓу старата и новата технологија

iTypewriter е вистински крст помеѓу старата и новата технологија. iPad хибрид машината е креирана од независен индустриски дизајнер, а уредот им овозможува на iPad корисниците...

Јас, Мона Лиза – Џин Калогридис

„Мојот портрет беше ставен на дрво, насликан со варено ленено масло и пигменти ископани од земјата или одронети од полускапоцени камења, потоа нанесени со...

Фризури за есен/зима ’13/’14

Различни стилови, од драматичен до лежерен изглед во трендовите за фризура за есен/зима '13/'14. Консултирајте се со својот стилист, кој изглед најдобро прилега на...