Храна која го намалува ризикот од срцев удар!

1. Овесна каша Богата е со влакна и го намалува нивото на "лош" холестерол. 2. Јагоди, боровинки, капини, малини Овие бобинки го намалуваат и го регулираат крвниот...

Што се случува со вашето тело ако пиете пиво секој ден?

1. Пивото го одржува здравјето на бубрезите. Една чаша пиво дневно, ја намалува веројатноста за појава на болести на бубрезите за околу 40 проценти,...

Актерката Џенифер Лоренс е повторно заштитно лице на Диор!

Актерката Џенифер Лоренс е протагонист во новата кампања 2018 на брендот Диор...Бренд амбасадорката позираше во серија портрети, кои ги фотографираше Брижот Лакомб. Креативниот директор на...

Колекција на мебел за мачки и кучиња од Ikea!

Ах, тој кучешки живот. Целодневно излежување, храната е достапна во редовни интервали, низ населбата гордо и храбро се шетаат со крената глава, а кога...

Есента е идеална за “oversized” слоевито облекување!

Покрај тоа што изгледаат одлично, ние ги сакаме "oversized" комбинациите, бидејќи се многу пријатни и во нив се чувствуваме како во пижами. Клучот за успешно...

Изгубениот континент ZEALANDIA!

Ако прашате некого колку континенти имаме... тие ќе одговорат 6-7...а всушност, вистината е дека имаме нов, осми, тукушто откриен континент, наречен Зеландија. Зеландија е геолошкиот...

Како да комбинирате винтиџ и модерен современ стил во домот!

Оваа куќа се наоѓа во Оксфордшир и несомнено, е мал дел од историскиот рај. Изградена е во 18 век, но без оглед на епохата од...

Убави фотографии од Њујорк!

Фотографот Тобиас Гулдстранд, ги направи овие извонредни фотографии од личното искуство во Њујорк, претставено од неколку агли. Од магичниот лавиринт на големата централна станица, преку...

Нова колекција Blugirl за есен-зима 2017 година!

Blumarine ја објави својата нова кампања со линијата Blugirl за есен-зима 2017 година, со младата ѕвезда Robin Van Halteren, која е во фокусот на вниманието...

Градинка од детските соништа во Фукуока, Јапонија

Архитектот Emmanuelle Moureaux дизајнираше градинка од сите детски соништа. Сместена во јапонскиот град Фукуока, оваа градинка има карактеристична фасада чија специфичност ја надокнадуваат 63 дрвени штици...

Првиот хостел во песок моментално е главна атракција во Австралија!

Првиот целосно функционален песочен хотел во светот е вистинска мека за сите светски патници со ранци на грбот или пак за оние, кои сакаат...

На што да потрошите, а на што да заштедите при уредување...

По големата одлука за преселување, доаѓаат одлуките за тоа како и на што да се потрошат парите, посебно кога станува збор за мебелот. Секако...

Мango – чизми до зголб и торба преку раме!

Чизмите до зглобовите, се најголемиот хит на есенско зимската сезона 2017 година. Доаѓаат во најразлични варијанти - од кадифе и сатен, кожа или антилоп. Ако...

Најубавиот поглед на Њујорк е од тераста на хотелот William Vale!

Стотици луѓе веќе се во ред за своето место на оваа прекрасна тераса во Вилијамсбург и тоа со полно право, бидејќи ова е најубавиот...

Болничката храна во Јапонија

Најлоша храна во светот? - Болничката се подразбира. Сепак, не и во Јапонија. Жена која неодамна се се породи во јапонска болница сподели дванаесет оброци...

Убавина: Бисерите се неизбежен детаљ оваа сезона!

Бисерите се неизбежен детаљ оваа сезона. На полиците во вашите омилени продавници, можете да најдете серија на облека украсена со бисерчиња, од чизми, панталони,...