Фенси Bulgari чајанка!

Што заедничко имаат модата и чајот? Да речеме дека тие заедно ги споделуваат зборовите како елеганција, луксуз и божествена креација. Обидете се да ја замислите...

Lamborghini Diablo на Jay Kay на продажба!

Овoј редок Lamborghini Diablo тукушто стана достапен за купување, со цена која е повеќе од половина милион британски фунти ... Ова е поголема сума од...

Нова соработка на Selena Gomez & Coach!

Од кога брендот Coach и Selena Gomez ја најавија соработктаа минатата година, сите со нетрпение го чекааа дизајнот со потпис на популарната пејачка.   Првата линија кој ја...

Fabio Araujo | Напуштени места на осамени острови

Бразилскиот дизајнер, Fabio Araujo направи вчудовидувачка дигитална композиција на мали делови од напуштени градови кои осамено егзистираат на мали острови. Abandoned Places покрај тоа што содржи напуштени локации...

Во овие градови луксузните хотели се најевтини!

И покрај растечкиот број на приватно сместување, хотелите низ целиот свет по правило, стануваат поскапи. Според веб-страницата за резервација на хотели Hotels.com, од 2014 година,...

Луксузна оаза во Тунис!

  Ако можете да се замислите во егзотичнична оаза во Тунис, додека ве занесуваат мирисите на цветовите од портокалите, тогаш вие престојувате во Нotel The...

7 модели на чевли кои секој маж треба да ги има!

1 Brogues чевли Познати по своите интересни перформации, Brogues чевлите се класични кои можат да се комбинираат со одело или со кежуал облека. Можеме да...

Зеведувачка кампања на Paco Rabanne !

Кампањата за новиот парфем Pure XS, кој ни доаѓа потпишан од Paco Rabanne е интригантна и заводлива.. Португалскиот манекен Francisko Enrikes е заштитно лице на парфемот,...

Бар посветен на Оскар Вајлд се отвора во Њујорк

Екстравагантноста е секогаш модерна... Инспирирани од духот на ирскиот писател и севкупната книжевна и историска драма околу неговото творештво и постоење, барот во Њујорк кој го...

Најпаметни чевли на светот!

Компанијата VIVOBAREFOOT се спои со фирмата Sensoria за да ги произведат најпаметните чевли на светот. Комплетно опремени со неверојатните сензори x4200Hz и компјутер, кој...

Најраскошна и елегантна јахта CF8 Future Concept!

Наj раскошната и елегантна јахта, која што може да се направи, доаѓа од Холандија, земја каде има искусни морепловци. Супер јахтата која ги засенува сите...

Стара бакалница претворена во тропски рај!

Италијанското студио Диорама ја трансформираше старата бакалница во Пуља, во бар и ресторан, со неодоливи тропски растенија, фламинго тапети и неонски палми ... Пред тоа,...

Новата куќа на Едвард Нортон од 11,8 милиони долари!

Новатa куќа на Едвард Нортон е познатa речиси колку што и актерот ... Ѕвездата на бројни филмови, што е дефинитивно најмногу запаметен од филмот "Fight...

Колекцијата на чанти Hermes Resort 2018 е богата со бои!

Како што очекувавме, колекцијата на чанти Hermes Resort 2018 е богата со бои ... Оваа линија воглавно е инспирирана од сончевите пастелни нијанси, а во...

Основен канцелариски стил!

Најголемиот дел од денот го поминуваме со часови на работа, (тажно, но вистинито), па затоа треба да вложиме време и напор во изнаоѓањето на...

Најпопуларна – хит фризура !

Неодамна, се појави новиот тренд на фризури помеѓу најпопуларните и омилени девојки. Таласестите слоеви се пократки и со поголем волумен од минатата сезона. Olivia Munn Karlie...