Go green: Бајковити куќички во Скандинавија

Зеленило, недопрена природа, мир, непрекршени сончеви зраци кои паѓаат директно врз Вашите спокојни срца.. Кој не би сакал да живее во место кое како...

De Facto Boutique | Нов бутик во ГТЦ приземје

Не постои жена на светов и веков што барем еднаш не помислила дека ништо не не` прогонува толку колку парчињата облека коишто не сме...

Почеток на Летниот фестивал на книгата во ТРИ

Летната книжевна сезона на нови изданија, популарни цени, промоции и наградни игри започнува во книжарниците на Издавачкиот центар ТРИ. Летниот фестивал и оваа година...

Паметен часовник кој го покажува времето преку бои

Деновите ви се прекратки, премногу стресни, немате време за сето она што сакате да го направите? По успехот на првиот паметен часовник, The Present,...

Ѕидна уметност преку стаклени лампи

Начинот на кој паѓаат и се прекршуваат светлосните зраци е посебно доживување за уметниците. И оние кои ги знаат тајните на ентериер дизајнот, свесни за...

Култниот „Риц” повторно отворен во Париз

Омилениот париски хотел на светската модна елита беше повторно отворен. Хотелот „Риц" се реновираше скоро четири години, за неговото реновирање беа потрошени близу 450...

За сите љубители на адреналинот, Tamburini T12 Massimo

Ви го претставуваме најскапиот  сериски моторцикл на светот кој верувале или не, чини неверојатни 300.000Е  може да го добиете само ако го нарачате. Интересен...

H&M: Костими за капење 2016

Сезоната на бикини е се’ поблизу, a од H&M нудат идеална инспирација за таа намена. Во најновиот едиторијал ,,Summer Tales", популарниот шведски бренд ги...

IKEA: Летна колекција 2016

Ова лето, кампањата на познатиот шведски бренд IKEA не охрабрува да отвориме потполно нови видици, гледајќи ја околината на сосема поинаков начин. Со новата...

Ирина Тошева | Риза во современ контекст

Mакедонската модна дизајнерка Ирина Тошева го објави модниот едиторијал за новата колекција „Риза“. Во новата колекција за пролет/лето ’16, Ирина Тошева нуди ново читање на...

Ralph Lauren: Колекција за домот

Американскиот бренд Ralph Lauren е синоним за безвременски стил и модерен луксуз, со потписот на еден од најдобрите дизајнери на денешницата. Покрај во модната...

Zara Home: Летна колекција 2016

Во најновата понуда за лето 2016, популарниот шпански бренд  Zara Home претстави грст убави идеи и производи за сезонско освежување на домот. Во пресрет на...

“Daisy Dream”, Marc Jacobs за сите дами со стил

Понекогаш може да претставува вистински проблем изборот на вистинскиот парфем кој во потполност би ни одговарал на нашата личност и стил. Во тоа секако...
video

Zara Home: Пролетна колекција 2016

Zara Home ја претстави неодоливата кампања за пролет/лето ‘16, полна со живописни идеи и инспиративни предлози за будење на сончевото расположение во домот и градината. За...
video

HUGO BOSS: Кампања 2016

Секој дизајн на брендот Hugo Boss содржи безвременска елеганција, која никогаш не излегува од мода. Со нетипичната историја и долгогодишната традиција, Hugo Boss по...

Урбано и спортски од Ирина Тошева за „Цеботекс“

Дуксери, маици и хеланки се само дел од колекцијата со потписот на дизајнерката Ирина Тошева во продукција на македонската фабрика „Цеботекс“, која беше презентирана...