Шаховски сет со хероите од “Господарот на прстените”!

Замислете дa поседувате шах со ликовите од филмот "Господарот на прстените" ... И додека размислувате да ја претворите оваа фикција во реалност, можеби ќе ве...

Модна револуција на светската сцена!

Кога станува збор за модните недели кои што се одржуваат во светските метрополи како што се New York, Milano, London и Paris, може слободно...

Новости: Истражете ја месечината со свои раце!

Истражете ја месечината со свои раце! Иако е малку веројатно дека некогаш ќе шетате по Месечината, но треба да знаете дека можете да ја истражите...

Елегантен и рачно изработен грамофон Barky!

Изработен од дрво на јасен, со неприкосновени годови и кора, секој Barky грамофон е едноставно убав и уникатен ... Во верзијата што ја презентираме,...

Украсни декорации за вашиот дом на Stradivarius!

Популарниот бренд за украсни декорации Stradivarius е познат ширум светот по својата тренди естетика. Нивните креации во потполност ги задоволуваат вкусовите на купувачите не познавајќи...

Нов веб-сајт со можност за 3Д интерактивна прошетка на Skopje City...

Следејќи ги потребите на потрошувачите како и трендовите во дигиталното комуницирање, Skopje City Mall добива нова веб-страница преку која полесно ќе комуницира со своите...

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани!

Securicom групацијата е препознатлива по иновативните пакети на услуги за безбеден, чист и функционален простор за деловно работење и живеење. Свесни за тоа дека понекогаш...

Fashion Group започнува со онлајн продажба на своите брендови

Како најголема малопродажна групација на компании за текстил во регионот, која ги поседува правата на ексклузивност, франшиза и мастер франшиза за многу светски познати...

Лансиран првиот македонски агрегатор на идеи за јадење – misejade.mk

Од денес официјално е лансиран сервисот misejade.mk кој има за цел да ви помогне да го одберете идеалениот оброк Што јадеше денес? Веројатно истото што го јадеше...

Кристален кајак за уживање во вода

Најновиот инвентивен производ на компанијата од Флорида, Crystal Kayak Company е токму кристален, проѕирен кајак во кој уживањето во вода е потполно. Додека сте...

Најмодерен превоз во иднината со хелихоптерот Bell!

По се изгледа, иднината на патувањата низ воздухот ќе изгледаат токму вака, како што гледате во нашата галерија... Секако, овој грациозен концепт на хеликоптер е...

Без пилотни возила на лондонските улици

Без пилотните возила повеќе нема да претставуваат само утописки призори од научно-фантастичните филмови, какви што сме навикнале да ги гледаме. Тие ќе бидат сосема...

Како ќе изгледа најскапата јахта на свет?

Британската консиерж компанија Quintessentially, моментално работи на прилично амбициозен проект , кој посебно ќе ги интересира милијаредерите. Нивната најнова јахта која ќе го носи името...

Вера Калин, најчитан автор за 2016 година

Невозможните нешта се невозможни се' додека не станат возможни. - Вера Калинн Што добиваме кога ќе ставиме во комбинација млад дух, истражувачки ентузијазам, ведрина, храброст и доследност...

Нов водотпорен гел за веѓи во повеќе бои!

Го откривме овој феноменален нов гел за обликвање на веѓите, кој потполно ќе ја смени вашата makeup рутина. NYX Eyebrow Gel во боја, ќе ви го...

“Pantone” – 10 тренд бои за пролет/лето 2017

Експертската компанија за бои "Pantone" ги претстави топ десетте бои за престојната сезона пролет/лето 2017. Со изборот на бои пред нас е секако едно...