Мојот најдобар пријател

Необично слатки и прекрасно облечени миленичиња. Сите ние имаме миленичиња и не би можеле да си го замислиме животот без нив. Ги сакаме повеке...

Мајмуни каубои

Сте виделе ли некогаш мајмуни како јаваат кучиња?!.. Можеби звучи смешно, но токму ваква претстава се оддржа во Оклахома. Четири мајмуни и тим кучиња,...

Кучињата и паднатите лисја

Есента е магично време од годината. На паднатите лисја им се радуваат сите, и најмалите и најстарите, но најмногу кучињата. Погледнете ги овие фотографии...

Уметнички дела создадени од љубов

Постојат голем број на различни фотоманипулации на интернет, и секој ден нивниот износ станува се поголем и поголем. Но, не сите од нив се...

Релаксирајте се во природа

Избегајте од вашите секојдневни обврски и релаксирајте се во природа. Никогаш нема да се изморите од позитивноста на природата. Таа има толку смирувачко, утешително...

Уметност од храна

Фотографот Carl Kleiner на малку поинаков начин ја покажува неговата љубов кон храната. Секое овошје и зеленчук според него има своја убавина. Погледнете низ објективот на Carl...

Девојките и фотоапаратот

Што се случува кога девојките имаат фотоапарат во нивните раце? Добиваме израз на лице, односно потенцирање на тоа колку им се "СОЧНИ" усните. Тоа...

Фотографии кои ќе ве остават без здив

Отсекогаш сме биле воодушевени од убавината на нашиот свет, и често сонуваме за нештата што неможеме да ги имаме или видиме. Погледнете низ објективот...

Светот кој не го познаваме

Ова е само мал дел од фотографиите кои се направени во биолошката станица на Белото Море. Фотографот Александар Семенов е воодушевен и шокиран од...

Моќта на Фотошоп

Фотографијата денес може да достигне до точка на совршенство благодарение на Фотошоп програмата.Сите имаме недостатоци,треба да се сакаме такви какви што сме,но кога станува...

Фотографија со “малку” поинаков стил

Рускиот фотограф Кезин Кантарда дефинитивно изненадува со неговиот стил и креативност.Знае како тоа што ќе го замисли да го претвори во фотографија.Фотосесијата што ќе...

Моменти кои ќе ви го одземат здивот

Делови од секунда кои ќе траат вечно и ќе остават многу луѓе без здив. Тоа е моќта на фотографијата.