Танц низ фотографии

Се вели: „Танцот е лек за душата, подобар од секој психијатар. Но никогаш не танцувајте сами, за да не Ве испратат на психијатар.“ Од...

The Wild One | Кејт Мос за Matchless

Најстариот британски бренд на моторцикли Matchless, ќе лансира деби-колекција на облека оваа година и ја ангажира Кејт Мос да биде ѕвезда на нивната рекламна...

Девојче и маче – најдобри пријатели

После пријателството претставено на фотографии од страна на Aja Sakai, меѓу мало момче и француски булдог, Ви претставуваме нова слична серија фотографии во која...

Пластична хирургија со исечоци од списанија

Француските фотографи, Metra Bruno и Laurence Jeanson се креаторите на прекрасна серија фотографии, на кои на комичен начин е претставена улогата на пластичната хирургија....

Париз – денес и пред 100 години

Прошетка низ Париз ќе ви даде лекции за историја, убавина и за поентата на животот. - Томас Џеферсон Прекрасен цитат кој ја отсликува уметничката вредност...

„Заборавени места“ | Sven Fennema

Одлична работа на Sven Fennema, германски фотограф, љубител на стари напуштени места. Токму таа љубов е мотив за создавање на серија фотографии насловена „Заборавени...

ЗОО портрети | Yago Partal

„ЗОО портрети“ е смешна фото - серија на Yago Partal, фотограф од Барселона. Оригинален начин за претставување на животните во улога на луѓе; костумирани,...

Две во едно | Tim Macpherson

„Two Becomes One“ серија фотографии кои ја прикажуваат идејата дека луѓето имаа двојна личност. Приказ на односот на луѓето; реагираат различно во различни ситуации,...

Назад од мртвите | Класичните автори на Instagram

Со свој insta-social, insta-vintage стил на споделување фотографии на мрежата Instagram, истата претставува маркантна можност читателот да биде во отворена комуникација, следење и чекор...

Постојано спиење | Simon Cheung

Simon Cheung е фотограф од Лондон, кој ни претставува серија фотографии од самиот себе претставувајќи се постојано и секаде спиејќи. Тој се прашува, што...

Кучињата како познатите

Каков тип на куче би биле познатите? Bob Marley. Blues Brothers - филмски ликови од истоимениот филм. Spok - лик од серискиот филм Star Track. Andy Warhol - познат...

Слонот претворен во преубава пеперутка

Од гасеница се раѓа пеперутката; нежна, шарена, прекрасна творба на природата-доказ дека природата како создавач е перфекционист и љубител на убавите работи. Слонот, големо,...

Кога ќе се изгаснат светлата | Julien Mauve

После „Безнадежно романтични“, Ви претставуваме нова серија на фотографии на францускиот фотограф Julien Mauve насловена „Кога ќе се изгаснат светлата“. Фотографии кои потсетуваат на...

Едиторијал | Перу

Експлозија од бои  во новиот едиторијал изработен од фотографот Mario Testino, стилистот Emmanuelle Alt и моделите Isabeli Fontana и Aymeline Valade за специјалното априлско...

Ист пар со различен стајлинг | Nacho Rojo

Фото-серија наречена „Couples“, дело на шпанскиот фотограф Nacho Rojo. Прекрасна идеја да се претстави еден пар од ист агол, но со различен стајлинг. Прекрасен...

Фото-архива | Марк Шо

Марк Шо е познат американски моден фотограф на славни личности во 50тите и 60тите години на XX век.  Тој работел за Life magazine во...