Едиторијал | Физичко

Едиторијал за мајското издание на L'officiel Paris , низ Рио со спортски дизајнерски парчиња. Модели Jeisa Chiminazzo , Silas Albuquerque, Matheus Blose, Guilherme Bravin,...

Маж или жена | Leland Bobbe

Серија фотографии под наслов „Half - Drag“, дело на Leland Bobbe, фотограф од Њујорк. Мажите ја имаат главната улога во оваа серија, со тоа...

Кучиња модели

Онлајн бутикот Avenue 32 за презентација на својата нова колекција модни додатоци соработуваа со 5 кучиња кои одлично се снајдоа во улогата на модели....

Познати уметници фотографирани со нивните мачки

 Ако лавот е крал на џунглата, слободно можеме да кажеме дека мачката е кралица на човековото срце, а кучето ќе го ставиме во категоријата...

Едиторијал | Viva la vida

Agnes Sokolowska во едиторијалот "Viva la vida", инспириран од Frida Kahlo, фотографирана од Sandrine & Michael за мајското издание на италијанскиот магазин Amica. Стилист...

Нескротливост преку фотографии | Марменски

Личност со немирен дух, широки хоризонти и умешност да ја пронајде убавината и на најскриените места. Кога другите се откажуваат од потрагата, тој успева...

Фетиш книги | Paweł Fabjański

Paweł Fabjański е моден фотограф од Варшава, Полска. Податок кој ништо не Ви значи доколку не појасниме дека неговата последна фотосесија во соработка со...
video

Барселона на полноќ | Pau Garcia Larita

Барселона - разиграната девојка, симбол на фудбалот и културен центар каде што се спојуваат повеќе култури. Pau Garcia Larita ни нуди можност да ја...

Ликот на Земјата | Google Maps & Smith

Дали Google Maps може да се претвори во „фотограф“ кој создава импресивни фотографии? Одговорот на ова прашање го дава David Thomas Smith, кој ни...
video

Тивкиот град: Зима во Париз

Andrew Julian ни овозможува да ја откриеме апсолутната совршеност и убавина на Париз, преку видео кое го има направено за време на негова посета...

„Патување низ времето“ | Flora Borsi

Flora Borsi, фотограф од Будимпешта, користи стари црно – бели фотографии од познати личности и со Photoshop се вметнува самата себе во истите фотографии....

Дигитално создавање на чудовишта

И да ги замислите најубавите очи, најубавата уста и најубавиот нос... пак во комбинација на истите нешта, нема да го добиете најубавиот лик. Истото...

Забавен и креативен пар | Casey Grim & Adam McLaughlin

Casey Grim и Adam McLaughlin изгледаат како две парчиња од една сложувалка. Создаваат креативни фотографии, каде што се наоѓаат во иста положба, на исто...

Откријте ја целата приказна | Shchusev State Museum of Architecture

Нова кампања за целите на московскиот музеј, Shchusev State Museum of Architecture со наслов „Откријте ја целата приказна“, создадена од Saatchi & Saatchi Moscow....

Поглед од авијација | Jeffrey Milstein

Перспективата на нештата е релативна работа: фотографот Jeffrey Milstein ја потврдува оваа теза во неговите многубројни фото-серијали каде доминантен мотив е авијацијата. Неговата последна...

„Еден фустан, една жена, еден свет“ | Jeff Salvage

„Еден фустан, една жена, еден свет“ е проект на Jeff Salvage и неговата жена Jennifer. Тие патуваат илјадници километри за да направат вонвременски фотографии...