Mr Bo | Убавината на Јужна Австралија

Mr Bo е вистински романтичар кога станува збор за Јужна Австралија. Пространи пејсажи најчесто од птичја перспектива со нагласена симетрија се дел од неговиот фотографски...

Најубавиот семеен фотографски серијал на светот

Доминик и нејзините две ќерки, Амелија и Пени направија семеен фотографски серијал кој ќе Ви го стопли срцето. Доминик на нејзиниот блог и инстаграм става...

Roman Jehanno | Уметниците и нивните работилници

Roman Jehanno направи фотографски серијал наречен „Le Cœur de l’Homme à l’ouvrage – Far West“. Тој посети многу места во САД и запозна многу луѓе...

Модел и активист од „анти – бричење“ движењето во кампања на...

„Superstar“ е името на есен/зима кампањата на спортскиот бренд Адидас. Главниот фокус е во моделите, уметнците, активистите и атлетичарите. Superstar патиките се дизајнирани за...

Mikko Lagerstedt | Ѕвездите на финското небо

Mikko Lagerstedt постојано изненадува со серијали на неговата татковина Финска. Метеори минуваат низ полното ѕвездено небо, додека фригидни водопади се појавуваат во неодоливата природа. Можеби...

Niaz Uddin | Пејсажи од птичја перспектива

Погледнете неколку пејсажи на природата документирани од птичја перспектива. Niaz Uddin направи воодушевувачки серијал од заситени со боја фотографии од преполни плажи до осамени шуми. Концетпот...

Marc Tran | Поезијата на црно-белата архитектура

Marc Tran не води на патување низ светската архитектура но во црно-бело издание. Од италијанските стари градби, преку француски современи згради па се до катедралите на...

Есенски фотографски серијал на Phillip Haumesser

Фотограф кој е познат како „мајсторот на светлината“ создаде совршен есенски серијал кој наликува на магичните руски бајки. Phillip Haumesser користел ефтина камера (поефтина од...

Серија фотографии кои го воодушевија светот на уметноста!

Yoga Photograms се фотографии направени во лежечка положбата на јога, директно на фотографска хартија користејќи само еден блиц на светлина. Заедничката работа на двајцата уметници,...

Волшебна серија на фотографии „The Flower Keepers“!

Фотографката Ели Викторија Гајл снимаше серија фотографии на цвеќиња и портрети. Бајковитите фотографии биле создадени додека моделите позирале пред шарената цветна позадина. Гејл вели дека серијата...

Cyndy Sherman | Критичка пародија како облик на масовната култура

Појавата на фотографијата уште со самите свои почетоци прави еден револуционерен пресврт, бидејќи успешно успева да ги преобрази креативните пристапи во другите уметности, како...

Фустани во комбинација со најубавите места во светот!

Фотографка од Русија го пропатувала светот за да фотографира девојки во најубавите фустани, пред прекрасни позадини и најубави занаменитости во светот! "За мене нема ништо...

Црно-бели фотографии на Лондон од Nicolas Lescot

Фотограф од Белгија, Nicolas Lescot, го посети Лондон и направи серијал од преубави црно-бели фотографии кои ја репрезентираат динамиката на урбаната архитектура, нагласувајќи ги и...

Raf Simons во соработка со Calvin Klein

Raf Simons ја презентираше својата прва колекција за еден од најдобрите брендови во нашето време, Calvin Klein. Минималистичкиот и едноставен стил на брендот се среќава со...

Мартин Бруно | Колоритен серијал кој зрачи храброст

Мартин Бруно направи уникатен серијал во кој преку едноставни и ефикасни форми му дава живот на универзумот. Боите се светли и привлечни, нивната природа е...

Maggie West | Фотографскиот серијал „Флора“

Maggie West го докажа своето мајсторство во фотографијата со експериментирање низ играта на светлината. Овој серијал наречен Flora ги експресира речиси незабележливи контури на цветовите во...