85. роденден на Мики Маус

,,Само се надевам дека нема да изгубиме од вид една работа - дека се’ започна со едно глувче."  - Волт Дизни Најпознатиот јунак на Волт...

[Филм] Ние сме ти пријатели

Зак Ефрон во улога на надежен ДЈ кој што се бори да го изгради својот пат во електронската музичка сцена. Музиката ги исполнува нашите животи....

Гледајте ги сите 26 епизоди наеднаш за да ги мразите уште...

Нема да можете да се одлепите од каучот и да престанете да гледате епизода по епизода зашто сите се на „Pickbox“, регионалната интернет телевизија...

[Филм] Во срцето на морето

Спектакуларна екранизација на легендарната мисија по која е напишан романот ,,Моби Дик’’. Оскаровецот Рон Хауард ( ,,Аполо 13'' и ,,Прекрасен ум") ја режира новата акциона авантура...

Филм препорака | STEP UP: ALL IN

Каков е Вашиот распоред во следниве неколку дена? Дали имате 112 минути да си одвоите за себе и да погледнете еден добар мотивирачки филм? STEP...

[Филм] Бруклин

Трогателна приказна за една млада девојка од Ирска која доаѓа да живее во Америка. Еилиса (Серше Ронан) е млада имигрантка од Ирска која се сели...

Хобитот: Неочекувано патување | Питер Џексон

Првото поглавје од трилогијата на долгоочекуваната филмска адаптација на фантастичниот класик Хобит од 1937та година на Џ.Р.Р. Толкин, не' одведе повторно во Middle Earth....

[Филм] Кучиња на војната

Пари, корупција и американски сон. Режисерот Тод Филипс (трилогија „Мамурлак“) ни ја претставува хумористичната драма „Кучиња на војната“ која е базирана според вистинита приказна. Во...

Секс и драма на седмиот ден од 17.СФФ

Проекцијата на седум кратки филмови на тема ,,Секс'' ќе ја отвори денешната програма на 17. Скопски филмски фестивал, која предвидува и прикажување на уште...

[Филм] Стадо

"Стадо" е смешна сатирична комедија за животот зад камерата. Често повеќето драми им претходат на филмските или ТВ-драмите кои ги гледаме. Неизлечиви ентузијасти, слепи за...

Филмови кои ќе ве инспирираат да патувате

Велат дека патувањата се единственото нешто за кое даваме пари, а стануваме побогати. Доколку  немате испланирано некое патување набрзо, ништо не ве спречува да фантазирате...

Филм | A Dangerous Method(2011)

A Dangerous Method (Опасен Метод) е историски филм на познатиот режисер David Cronenberg снимен во 2011 година. Во филмот главните улоги ги играат Viggo Mortensen(Sigmund...

Бизнис карти за ликовите од поп-културата

Италијанските креативци Benedetto Papi и Edoardo Santamato креираа бизнис картички за компаниите на најпознатите анимирани ликови и ликови од поп-културата. Секако, во случај доколку тие би дале отказ...
video

Movie 43 | Хумор за сечиј вкус

„Политички некоректен“, сексуално шокантен и едноставно пресмешен. Најавен како урнебесна комедија, со феноменална актерска екипа филм 43  вовлекува во испреплетени  приказни кои морате да...

[Филм] Божиќ кај Куперови

Кога едно несреќно семејство ќе се собере за Божиќ, сè тргнува наопаку. За прослава на Божиќ, Сем Купер и неговата сопруга Шарлот се домаќини на...
video

Волшебникот од Оз

Oz The Great And Powerful e филм за еден  магионичар по име  Оскар со сомнителен морал, кој случајно завршува во земјата Оз. Тој мисли...