Совети за лакот да ви трае подолго

Повеќето жени сакаат лакирани нокти. Ако сами си правите маникир, сигурно најголем проблем ви е долготрајноста на лакот. И кај ефтините и кај скапите...

Oлимписките спортистки како амбасадори на убавината

"Pantene" водечкиот бренд за нега на коса, ја објави маркетинг кампањата за поддршка на Олимписките игри кои се оддржуваат во Лондон оваа година. Вклучени се...

Пролетни трендови за нокти

Контрастот е главниот тренд за ноктите оваа сезона. Ви претставуваме неколку предлози, директно од модните писти. Земете ги лаковите и не плашете се да...

Топ 10 женски парфеми за пролет

Пролетта е веќе тука. Топлите денови се идеално време да се ослободите од тешките, зимски мириси и да си пронајдете нов, омилен пролетен парфем...

Се туширате наутро или навечер? Разликата ќе ве изненади!

Обично, времето на туширање го бираме од практичност причини, (на пример, кога не можеме да се разбудиме во раните утрински часови, се тушираме ноќта...

Како да се нашминкате за на интервју за работа?

Има многу работи на кои треба да мислиме кога се подготвуваме за интервју за работа. Освен нашата биографија и другите потребни документи, важно е...

Кафето во светот на убавината

Кафето не само што може да ви го разубави денот, туку може да ви ги разубави лицето и телото. Со помош на кафето можете...

Металик кармините за усни се новиот тренд!

Можеби се прашувате - металик кармин? Меѓутоа овој голем makeup тренд би можел и вас да ве заинтересира: металик нијансите, се одличен избор за сите тенови на...

5 производи кои мора да ги имате во летниот несесер!

Со пристигнување на летото, време е својата летна торбичка за убавина и шминка да ја прилагодите со времето. Заборавете на тешката шминка која ја...

Националното богатство на кинеското село Guangxi

Верувале или не, ама во малото кинеско село Guangxi, за национално богатство се смета женската коса. Да, добро прочитавте, драги наши читатели. Селото кое...

Трендовите на убавина од 90-тите се вратија во голем стил!

Времето на 90-тите.... беше  интересно време во светот на убавината и шминкањето. Но сега тие трендови на убавина како да се вратија во мода,...

Здрава храна за време на диета и спротивен ефект!

Верувале или не, и најздравите видови на храна можат да имаат спротивен ефект, за време на диета ако не се подготват на одреден начин,...

Најлегендарните фризури од филмовите

Кога ќе се спојат старото и новото се добива незаборавен и носталгичен изглед кој нè потсеќа на старите времиња, но и на тоа дека...

Фризер средува бездомници на улица

Секоја недела, фризерот Mark Bustos шета низ улиците на Њујорк во потрага по нов клиент. Иако работи во модерен салон, Марк се труди да...

Навики кои се штетни за кожата

Ако не сте задоволни со својот тен и кожата на лицето, можеби се виновни навиките за кои не сте свесни дека ви прават штета. Агресивни...

Трик со кој ќе го решите најголемиот предизвик во шминкањето!

Ако сте една од тие, кои веќе се откажале од обидите да нацртаат совршена линија со туш, погледнете го ова видео. Совршената линија нацртана со...