video

Dior | Златен Божиќ

Версај, ноќта пред Божиќ. Величенствената палата во зима како инспирација за празничната колекција за убавина од Диор. Нијанси на топло злато, замрзнат бисер и...

Цветно богатство во вашата коса

Цвеќето може секогаш да биде сладок прилог во вашата коса. Тоа изгледа многу женствено, убаво а пред се чудотворно. Ви претставуваме неколку предлози за...

Предлог- фризури за новогодишната ноќ (2 дел)

По првиот дел од празничните фризури кои ги одбравме, време е да ви ги претставиме останатите неколку туторијали. Овојпат одбравме 3 фризури: полу-кренато репче,...

Топ 10 лакови во пастелни бои

Оваа пролет ни го донесе трендот на бои на лакови во нежни, пастелни нијанси кои им даваат деликатен изглед на ноктите. Сочни розеви, смарагдно...

Астрологијата и шминката: Какви бои ви стојат?

Дали некогаш сте помислиле дека ѕвездите играат улога во тоа каква шминка ви стои, а каква не? Ние ви ги откриваме тајните на хороскопот...
video

Направи сам | Сув шампон за здрава коса

Никогаш доста од производи за нега на коса, се согласувате? Сите сакаме здрава и сјајна коса секој ден, но за да се постигне тоа...

Топ 10 машки парфеми за пролет

Пролетта е време кога се носат нови, поблаги и свежи мириси, па ако сте планирале да се подновите со нов парфем, ние ви помагаме...
video

Вториот дел од рекламата на CHANEL N°5

Добро познатата холивудска ѕвезда Бред Пит е новото заштитно лице на можеби најпознатиот парфем во светот Chanel N5. За прв пат во историјата на...

Кралица на фризурите | Пунџа

Пунџата е најчест избор на свечена фризура. Може да биде класична, со затегната коса или пак со неколку испуштени прамени. Интересен избор се и ниските...

Неколку нови трикови за убавина, кои не ги знаете!

Неколку нови трикови за убавина, кои можеби ќе ви звучат лудо, но тие се проверени и даваат навистина одлични резултати! Туширајте се откако сте ја...

Новите фризури на Барби

Барби, позната по својата долга руса коса, беше предизвик за познатиот стилист, "диктатор" на трендовите за фризура во Италија и пошироко, Salvo Filetti. Во...
video

Calvin Klein | Парфем DOWNTOWN

Краток филм за новиот женски парфем на Calvin Klein, DOWNTOWN со актерката Rooney Mara , режирано од David Fincher. Погледнете.

Направи сам | Летна фризура [5]

Време е за нов дел од серијалот на летни фризури кои можете да си ги направите сами. За денес одбравме една интересна пунџа за...

Dolce & Gabbana инспирирани од Моника Белучи

Италијанската убавица Моника Белучи беше инспирација за новата колекција кармини од Dolce & Gabbana која се состои од најжешките нијанси за оваа сезона кои...

Најубавата шминка и фризура на Канскиот фестивал 2016

Со црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал секогаш се поврзува гламур и беспрекорен изглед. Познатите дами своите прекрасни тоалети ги надополнија со уште попрекрасен изглед...

Лакови за нокти кои ќе се носат ова лето!

Есента 2009 ја обележа Шанеловиот жад - лак за нокти. Секоја позната светска дама ја носеше. Сега повторно се враќа како хит за ова...