5 производи кои мора да ги имате во летниот несесер!

Со пристигнување на летото, време е својата летна торбичка за убавина и шминка да ја прилагодите со времето. Заборавете на тешката шминка која ја...

Chanel Beauty Talks | Тајните на убавината на познатите

Модната куќа Шанел од неодамна започна нов серијал на интернет-видеа кој се нарекува Chanel Beauty Talks. Составен е од кратки видеа во кои познатите...

Louboutin | Свадбена колекција на чевли и шминка

Познатиот дизајнер ја збогати својата колекција наменета за невести, со прекрасни, свечени модели на чевли и шминка. Свадбената колекција се состои од нови модели...

Најубавата шминка и фризура на Канскиот фестивал 2016

Со црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал секогаш се поврзува гламур и беспрекорен изглед. Познатите дами своите прекрасни тоалети ги надополнија со уште попрекрасен изглед...

Колекција на лакови од Шанел инспирирана од современата уметност

Модната куќа Шанел ја претстави најновата колекција на лакови, Le Vernis de Chanel,  посветена на познатите уметници ширум светот. Со тоа, Шанел искажа почит...

Романтична колекција на пролетна шминка од Burberry

Модната куќа Burberry ја претстави новата пролетно-летна колекција на декоративна козметика во која главен акцент е ставен на нежни и романтични нијанси. Кристофер Бејли...

Кармини инспирирани од познати дами

Позната козметичарка Шарлот Тилбери лансираше сопствена колекција на кармини инспирирани од познати дами и во соработка со секоја од нив посебно. Кармините на Тилбери...

5 примени на кокосовото масло

Кокосовото масло има многу примени. Освен што може да се користи за готвење, има голема примена и во козметиката и негата на кожата. Во продолжение...

Ви ја откриваме тајната на убавината на јапонските жени

Јапонските жени се познати по својата витка линија која што ја имаат и во  подоцнежните години, а треба да го споменеме и фактот дека...

Пролетна колекција на шминка инспирирана од рози | Dolce & Gabbana

Најновата колекција на декоративна козметика од модната куќа Долче и Габана го носи името Rosa Look 2016. Розата како архетипски симбол одамна е инспирација...

Националното богатство на кинеското село Guangxi

Верувале или не, ама во малото кинеско село Guangxi, за национално богатство се смета женската коса. Да, добро прочитавте, драги наши читатели. Селото кое...

Тајните на мајсторите на шминката!

Магични трикови на најпознатите шминкери на светот! За сјајна кожа... Размислите за редоследот на нанесувањето на производите.  Нанесете светликав прајмер преку течната пудра за посјаен финиш. За...

Oцетот од јаболки е решение за многу проблеми во организмот!

Нутриционистите, фитнес гуруата и многу други славни личности, буквално го пијат здравјето и убавината - па и нас не советуваат да го направиме истото. Зелениот...

Пролетна колекција на шминка од Ланком во пастелни бои

Новата колекција на Ланком за пролет 2016 е инспирирана од имагинарните патувања проткаени со грациозност и љубов. Познатата париска козметичка куќа повторно ни покажа што...

Новата мејкап колекција на Yves Saint Laurent “BOHO STONES

Нежна и романтична се вистинските зборови со кои може да се опише најновата мејкап колекција на Yves Saint Laurent. Таа е наречена "BOHO STONES",...

5 природни состојки за пилинг

Во последниве години многумина сè повеќе одбираат природна козметика во однос на онаа купена од продавниците и аптеките. Тоа е така бидејќи многу состојки кои...