Романтична колекција на пролетна шминка од Burberry

Модната куќа Burberry ја претстави новата пролетно-летна колекција на декоративна козметика во која главен акцент е ставен на нежни и романтични нијанси. Кристофер Бејли...

Кармини инспирирани од познати дами

Позната козметичарка Шарлот Тилбери лансираше сопствена колекција на кармини инспирирани од познати дами и во соработка со секоја од нив посебно. Кармините на Тилбери...

5 примени на кокосовото масло

Кокосовото масло има многу примени. Освен што може да се користи за готвење, има голема примена и во козметиката и негата на кожата. Во продолжение...

Ви ја откриваме тајната на убавината на јапонските жени

Јапонските жени се познати по својата витка линија која што ја имаат и во  подоцнежните години, а треба да го споменеме и фактот дека...

Пролетна колекција на шминка инспирирана од рози | Dolce & Gabbana

Најновата колекција на декоративна козметика од модната куќа Долче и Габана го носи името Rosa Look 2016. Розата како архетипски симбол одамна е инспирација...

Националното богатство на кинеското село Guangxi

Верувале или не, ама во малото кинеско село Guangxi, за национално богатство се смета женската коса. Да, добро прочитавте, драги наши читатели. Селото кое...

Тајните на мајсторите на шминката!

Магични трикови на најпознатите шминкери на светот! За сјајна кожа... Размислите за редоследот на нанесувањето на производите.  Нанесете светликав прајмер преку течната пудра за посјаен финиш. За...

Oцетот од јаболки е решение за многу проблеми во организмот!

Нутриционистите, фитнес гуруата и многу други славни личности, буквално го пијат здравјето и убавината - па и нас не советуваат да го направиме истото. Зелениот...

Пролетна колекција на шминка од Ланком во пастелни бои

Новата колекција на Ланком за пролет 2016 е инспирирана од имагинарните патувања проткаени со грациозност и љубов. Познатата париска козметичка куќа повторно ни покажа што...

Новата мејкап колекција на Yves Saint Laurent “BOHO STONES

Нежна и романтична се вистинските зборови со кои може да се опише најновата мејкап колекција на Yves Saint Laurent. Таа е наречена "BOHO STONES",...

5 природни состојки за пилинг

Во последниве години многумина сè повеќе одбираат природна козметика во однос на онаа купена од продавниците и аптеките. Тоа е така бидејќи многу состојки кои...

Неколку нови трикови за убавина, кои не ги знаете!

Неколку нови трикови за убавина, кои можеби ќе ви звучат лудо, но тие се проверени и даваат навистина одлични резултати! Туширајте се откако сте ја...

Одберете ги вистинските очила според вашиот облик на лице

Диоптерските очила се важен моден аксесоар на секоја модерна жена. Тие придонесуваат за севкупниот имиџ на сите од нас. При одбирањето на рамки за...

Armani beauty | Празнична колекција

Новата колекција за козметика на Армани е во духот на празничните денови. Инспирирана е од филмските диви и холивудскиот гламур од 30-те и 40-те...

Chanel | Празнична колекција на шминка

Chanel ја претстави новата празнична колекција на декоративна козметика Rouge Noir Absolument- име кое се поврзува со класичните нијанси на лакови за нокти кои...

Sashа Pivovarovа и H&M Beauty – во кампањата есен/зима 2015 makeup...

Прекрасната Sasha Pivovarova е супер моделот во кампањата на H&M Beauty, есен/зима 2015 година. Cuneyt Akeroglu ги направи фотографиите, на кои Sasha  совршено ги презентира сите најголеми трендови...