Chanel Spa | Симбиоза на раскош и убавина

Првиот Chanel Spa во светот конечно ги отвори вратите за посетителите. Долгоочекуваното катче за убавина се наоѓа во култниот „Риц" во Париз, кој исто...

Fun in the sun: Се што треба да знаете за сончањето...

Летото е во полн ек и кое е подобро време за уживање во сонцето ако не сега? Секој сака совршен бронзен тен, но корисно...

Направи сам | Летна фризура [6]

Летото е време кога косата најчесто ја носиме собрана, главно од практични причини. Поради тоа, за денешниот избор на летна фризура одбравме една интересна...

Идеи за летен маникир

За сите оние кои сакаат интересен и необичен маникир, денес ви претставуваме 4 начини на кои можете да се налакирате и тоа во духот...

Направи сам | Летна фризура [5]

Време е за нов дел од серијалот на летни фризури кои можете да си ги направите сами. За денес одбравме една интересна пунџа за...

Направи сам | Летна фризура [4]

И ова лето продолжуваме со серијалот како сами да си направите едноставни, а ефектни летни фризури (1 дел, 2 дел, 3 дел). Денес, ви претставуваме една шик...

5 производи кои мора да ги имате во летниот несесер!

Со пристигнување на летото, време е својата летна торбичка за убавина и шминка да ја прилагодите со времето. Заборавете на тешката шминка која ја...

Chanel Beauty Talks | Тајните на убавината на познатите

Модната куќа Шанел од неодамна започна нов серијал на интернет-видеа кој се нарекува Chanel Beauty Talks. Составен е од кратки видеа во кои познатите...

Louboutin | Свадбена колекција на чевли и шминка

Познатиот дизајнер ја збогати својата колекција наменета за невести, со прекрасни, свечени модели на чевли и шминка. Свадбената колекција се состои од нови модели...

Најубавата шминка и фризура на Канскиот фестивал 2016

Со црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал секогаш се поврзува гламур и беспрекорен изглед. Познатите дами своите прекрасни тоалети ги надополнија со уште попрекрасен изглед...

Колекција на лакови од Шанел инспирирана од современата уметност

Модната куќа Шанел ја претстави најновата колекција на лакови, Le Vernis de Chanel,  посветена на познатите уметници ширум светот. Со тоа, Шанел искажа почит...

Романтична колекција на пролетна шминка од Burberry

Модната куќа Burberry ја претстави новата пролетно-летна колекција на декоративна козметика во која главен акцент е ставен на нежни и романтични нијанси. Кристофер Бејли...

Кармини инспирирани од познати дами

Позната козметичарка Шарлот Тилбери лансираше сопствена колекција на кармини инспирирани од познати дами и во соработка со секоја од нив посебно. Кармините на Тилбери...

5 примени на кокосовото масло

Кокосовото масло има многу примени. Освен што може да се користи за готвење, има голема примена и во козметиката и негата на кожата. Во продолжение...

Ви ја откриваме тајната на убавината на јапонските жени

Јапонските жени се познати по својата витка линија која што ја имаат и во  подоцнежните години, а треба да го споменеме и фактот дека...

Пролетна колекција на шминка инспирирана од рози | Dolce & Gabbana

Најновата колекција на декоративна козметика од модната куќа Долче и Габана го носи името Rosa Look 2016. Розата како архетипски симбол одамна е инспирација...