Направи сам | Летна фризура (3)

За денешната летна фризура одбравме уште една слатка и едноставна идеја, а тоа е т.н. Хајди-плетенка или холандска плетенка. Плетенките се вратија во мода...

Подгответе ги вашите стапала за отворени чевли

Се приближуваат летните денови и сезоната на отворени чевли и сандали. За да изгледате убаво, неопходно е да ги подготвите вашите стапала. Еве што...

Навики кои се штетни за кожата

Ако не сте задоволни со својот тен и кожата на лицето, можеби се виновни навиките за кои не сте свесни дека ви прават штета. Агресивни...

Најубавите фризури на Канскиот фестивал

Овогодинешниот Кански филмски фестивал беше во центарот на вниманието не само заради прикажаните филмови, туку и за сиот свој луксуз, гламур и секако, модата...

Совети за совршени усни

Ако сè уште не сте ја совладале техниката како да имате совршени усни, држете се до нашите совети и никој нема да може да...

Направи сам | Летна фризура (2)

Втората летна фризура од нашиот мини-серијал  e ниска пунџа.  На прв поглед изгледа комплицирано, но ако одите чекор по чекор не е воопшто тешко...

Семејството Osbourne со свои колекции на шминка

Кога за првпат беше објавено дека популарниoт козметички бренд  MAC ќе соработува со славните Кели и Шерон Озборн, имаше многу идеи како таа колекција...
video

Направи сам | Летна фризура (1)

Како што ни доаѓа топлото време, ни доаѓа и желбата за летни фризури. Во првиот туторијал од низата на туторијали за едноставни и интересни...

Уметноста на шминката | Veronica Azaryan

Талентираната Veronica Azaryan од Санкт Петерсбург ни ги открива нејзините неверојатни фотографии на кои е претставена уметноста на шминката кај женaтa. Резултатот е фантастичен...

Ритуали за убавина од жените низ светот

Жените низ светот со години наназад применуваат најразлични трикови за убавина. Секоја земја си има свои ритуали пренесувани со генерации, а ние ви откриваме...

Идеи за свечени фризури

Сезоната на свечености е во полн ек. Без разлика дали одите на матурски прослави,  апсолвентски прослави или свадби, сигурно сакате да се дотерате и...

Тајните на руските жени

Убавината на руските жени отсекогаш била своевидна мистерија. Тие имаат совршена фигура, а шминката и фризурата им се секогаш беспрекорни. Што е тајната на...

Тренд | Кармини во светли бои

Корални, црвени, розови и слични светли, но смели бои на кармини се задолжителни оваа сезона. Обично се комбинираат со не многу нагласени очи, иако...

Мириси инспирирани од љубовниците на Луј XIV

Францускиот бренд за парфеми Perfumes du Château de Versailles создава парфеми во склад со архивите што се наоѓаат во дворецот Версај. Последната колекција е...

Идеи за свадбен маникир

Доколку оваа пролет сте невеста или сте поканети на некоја свадба, време е да почнете да размислувате за изгледот на вашите нокти. Овие интересни...

Тренд | Пролетни фризури

Од венчиња со пердуви, репче испрскано со спреј, коса со златни додатоци и други уникатни фризури, па сè до романтични плетенки, едноставни пунџи и...