Креативни трендови само за новогодишната ноќ!

10 Cool трендови на убавина, со кои можеш да се прошеташ само на новогодишната ноќ! Избери еден...:)*

Единствена нијанса на сенка за очи која ви е потребна оваа...

Сенката за очи која ви е потребна во декември е сјајот на розовото злато. Оваа трендовска боја за декември веднаш ќе ви даде гламурозен...

Кое руменило да се одбере – во крем или во камен?

Изборот на совршено руменило понекогаш може да биде вистински предизвик. Со толку многу различни нијанси и текстури, дури и вистинските познавачи на убавината понекогаш...

Ова се парфемите кои ги заведуваат мажите!

  Дали знаете кои женски парфеми најмногу им се допаѓаат на мажите, а кои ги одбиваат? Парфемите имаат тенденција да заведуваат и одбиваат. Повеќе отколку што...

Пред празничниот период е совршено време за експериментирање со светки и...

Новогодишните празници се совршени за оние кои сакаат сјај, монистри и нешто поинтензивна шминка, која инаку немаат храброст да ја стават, а потребна им...

Невообичаен есенски маникир: изненанадете ги сите околу вас!

Ви предлагаме 8 идеи на маникир кои се посебно интересни... Сјајната сина боја со светлечки камчиња ќе изгледа одлично на долги нокти. Кога ќе почувствувате тага...

Најдобрите маскари со влакна за трепки со ултра волумен!

Тие се новата генерација на маскари и имаат специјални влакна за ултра-волумен на вашите трепки. Се прашувате што е зад оваа технологија? Најдоброто нешто...

„The Atlas of Beauty“ е доказ дека убавината е во различноста...

Михаела Норок е романска фотографка која патувала низ светот забележувајќи ја убавината на различноста околу нас. 500 портрети на жени направени во повеќе од...

Гел во боја за веѓи!

Обоениот гел за веѓи "Brow Filler"од Artdeco ќе, стане ваш омилен, веднаш штом ќе го пробате. Важна карактеристика е тоа што гелот содржи фини влакна кои...

Рицинусовото масло: вашиот нов сојузник за убавина!

Природните производи се неопходни кога станува збор за грижата на целото тело, а особено за косата и лицето ... Од кокосовото масло до маслото од...

Трик со кој ќе го решите најголемиот предизвик во шминкањето!

Ако сте една од тие, кои веќе се откажале од обидите да нацртаат совршена линија со туш, погледнете го ова видео. Совршената линија нацртана со...

Идеи за свечени фризури 2. дел

Фризурата е една од најважните работи за нас дамите кога ќе добиеме покана да присуствуваме на некој свечен настан. Поради тоа што пролетта и...

Најубави четки за шминка со металик опашка на сирена!

The Mermaid Salon, австралиски бренд кој со помош на трансформација на коса и шминка ги претвора жените во сирени, неодамна ја лансираше линијата четки...

Трендовите на убавина од 90-тите се вратија во голем стил!

Времето на 90-тите.... беше  интересно време во светот на убавината и шминкањето. Но сега тие трендови на убавина како да се вратија во мода,...

Производ за убавина кој треба да го имате секогаш со себе!

Highlighter-ите, станаа главна тема и занимација откако слушнавме дека контурирањето (најпосле) заврши и дека во потполност се вртиме кон strobing и 'nontouring' трендот (користење на highlighter, без...

Футуристички дизајн на парфимерија во Париз

Роланд Халбе е фотографот кој стои зад фотографиите направени во една парфимерија во Париз. Парфимеријата има мошне иновативен и футуристички дизајн на ентериерот во...