Отворен летен pop-up бутик на Chanеl во Saint-Tropez!

Модната куќа Chanel и оваа година го отвори летниот pop-up бутик во популарното француско летувалиште Saint-Tropez. Приватната палата La Mistralée уште еднаш ја отвори својата врата и стана...

Одмор и венчавка од соништата во Borgo Pignano, Toscana!

Borgo Pignano е волшебен имот кој се протега во недоглед со прекрасната вила од  18. век и прекрасните англиски градини, инфинити базен во карпите. со...

Рачно изработен накит кој изгледа како вистински сукулент

Рачно изработениот накит на украинката Iryna Osinchuk-Chajka е импресивен од повеќе причини. Покрај тоа што е уникатен и оригинален, овозможува секогаш да сме во допир со...

“For Every Victory” – новата спортска линија на H&M!

 Шведскиот моден бренд H&M ја откри новата high-performance спортска линија наречена "For Every Victory". Линијата е креирана со помош, совети и предлози на шведскиот Олимписки тим, а содржи се,...

Starbucks го претстави најдоброто кафе до сега!

Новиот напиток на Starbucks "Pink Drink", е комбинација на популарното кафе Starbucks "Strawberry Açai Refresher", кокосово млеко и свежо овошје. Овој пијалок ги опседна социјалните...

Најдобрите 5 летни коктели со рецепти!

Најдобар начин да се победат жештините кои следат, се идеално ладните пијалоци во рака. Дознавме кои 5 коктели се најдобро оценети од рестораните и...

5 производи кои мора да ги имате во летниот несесер!

Со пристигнување на летото, време е својата летна торбичка за убавина и шминка да ја прилагодите со времето. Заборавете на тешката шминка која ја...

Платнени торби – освежување на стилот

Освен уникатните и шарени платнени торби, креативецот Andrea Lauren нуди многу повеќе. Часовници, шолји, перници и футроли за лаптоп се само дел од многубројната...

Летни додатоци за коса

Летото е одлично за стилско експериментирање. Изгледот може да се освежи на различни начини, а најчесто не е потребно големо вложување или промена на...

Книжевен партнер во домот | IKEA Billy bookcase

Едноставна мебел-единица со доволно простор кој се адаптира за ограничени или големи простории со можност да се трансформира согласно Вашите потреби - ако ова...

Совети за совршено лето од Спрингфилд

Springfield – моден бренд за млади, ја претстави својата нова летна кампања со учество на Марио Касас, ѕвездата од филмот "Три метри над небото",...

Најубавата шминка и фризура на Канскиот фестивал 2016

Со црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал секогаш се поврзува гламур и беспрекорен изглед. Познатите дами своите прекрасни тоалети ги надополнија со уште попрекрасен изглед...

Симболот на Италија, легендарната веспа го прослави својот 70ти роденден

Далечната 1946 година, поточно во април месец во италијанскиот град Фиренца е патентиран првиот скутер, односно легендарната веспа. За многу кратко време , веспата станала...

Марами за уметнички души

Со марамата како моден аксесоар секоја комбинација може да стане многу поинтересна и да добие наш личен печат. Од главниот град на Ерменија доаѓаат овие...

Gordon Ramsay со корисни кулинарски совети!

Глобално познатиот шеф Gordon Ramsay, кој има навика професионалните готвачи да ги доведе до нервен слом, одлучи своето големо познавање да го пренесе на аматерите...

Стилот никогаш не прашува за годините?

Доколку мислевте дека модата е резервирана само за младите луѓе, тогаш секако треба да погледнете во нашава галерија, за да дознаете дека не сте...