Новите сончеви очила кои ќе ги обожувате цела година!

Урбаните девојки со стил, знаат дека сончевите очила се парчиња кои мораат да ги имаат 12 месеци во годината! Но како да се најде модел...

Накит кој раскажува приказна

Накитот на фотографиите е дизајниран од MissCAlexandria. Според креаторот, инспириран е од едноставноста на боите, но компликуваноста на природата и мистериите на античкиот свет. Бидејќи...

12 комбинации на бои за пролет

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Новата мејкап колекција на Yves Saint Laurent “BOHO STONES

Нежна и романтична се вистинските зборови со кои може да се опише најновата мејкап колекција на Yves Saint Laurent. Таа е наречена "BOHO STONES",...

10 класични модни комбинации

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Моден стил: Кошула + Џемпер

Кога станува збор за слоевитост во облекувањето, тогаш кошулите и џемперите имаат главна улога. Дозволени се онолку парчиња колку што посакувате, се’ додека комбинацијата...

15 комбинации на бои за зима

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Топла и модерна облека за на работа

Секоја дама сака да изгледа убаво и стилизирано во текот на зимата, но некогаш е вистински предизвик да се облечете топло и модерно истовремено....

Новогодишната атмосфера во Лондон!

Кога Лондон е во прашање, новогодишната инспирација е на секој чекор! Стоковните куќи со најубавите новогодишни декорации, тематски пабови, англиски чај, британските манири,,,  потребно...

Одберете ги вистинските очила според вашиот облик на лице

Диоптерските очила се важен моден аксесоар на секоја модерна жена. Тие придонесуваат за севкупниот имиџ на сите од нас. При одбирањето на рамки за...

Празнични и новогодишни декорирани маси за ручек или вечера!

  Новогодишните празници и зимските слави се приближуваат со извонредна брзина. Доколку сте планирале специјални декорации за масата, сега е време да набавите чаршави, свеќници...

Фотографии на славните sвезди од златното време на стилот!

Стилот во денешно време многу лесно и различно се разбира, како за него да не постојат повеќе правила - сите мислат дека токму нивниот...

Вештачко крзно во боја – апсолуен хит за оваа сезона

Убавината на вештачкото крзно е во тоа што може да изгледа многу елегантно и кул во исто време без разлика дали е во јарки...

Пет модели на шешири | Aксесоар од женскиот гардеробер

Шеширот, секако е симбол кој ја одсликува една дама и е важен аксесоар кој  треба да се има во својот гардеробер. Тој е фантастичен...

Нов тренд – прав со светки на коренот на косата!

Актуелни се боите на коса во интезивни бои, главен тренд е боење на косата како виножитото или сјајна седа. Но, фризерите се одлучија за...

Вистинските тајни со кои ќе изгледате како вистинска дама

За да се биде вистинска дама не значи дека треба да се носи "Chanel" костум и бисери. Зборот дама се поврзува со строги правила...