Медитеранска убавица | Сицилија, Италија

Легендата вели, дека на шестиот ден, кога Бог завршувал со создавањето на Земјата, воодушевен од убавината на делото кое го создал, го зел светот...

Колоритна тропска вила | Casa Dos Chicos

Со воодушевувачки глетки на пацифичкиот брег на Мексико, ,,Casa Dos Chicos'' e раскошно дизајнирана вила за одмор и вистинска оаза на задоволствата. Со впечатливата...

Aзурен бисер | Сен Тропе, Франција

На југоистокот од Франција, лоцирано е преубавото Сен Тропе. Малото место со околу 5500 жители, денес е најпопуларната и најелитната туристичка дестинација на Азурниот Брег,...
video

82 459 милји низ 22 земји со мотор

Alex Chacon e авантурист кој пропатувал 82 459 милји со својот мотор, поминувајќи низ 22 земји во Северна и Јужна Америка. Во текот на...

Белиот остров | Миконос, Грција

Миконос e грчки остров кој мами воздишки со својата убавина, божествените глетки, космополитскиот дух и врвниот ноќен живот. Ужива интернационална репутација како рај за...

Најубавите плажи на светот

Летото е на прагот, па ви претставуваме дел од најубавите плажи на светот, каде што со задоволство би одмарале, уживале и пиеле ладен коктел...

Рај за сетилата | Dusit Thani Maldives

Со воодушевувачките глетки на белите песочни плажи, магичните гребени и тиркизно сината лагуна, луксузниот комплекс ,,Dusit Thani Maldives'' претставува вистински рај за сетилата, комбинирајќи...
video

Тивкиот град: Зима во Париз

Andrew Julian ни овозможува да ја откриеме апсолутната совршеност и убавина на Париз, преку видео кое го има направено за време на негова посета...

Париз на дланка | Mandarin Oriental hotel

Со францускиот шарм во воздухот, звуците на саксофон кои допираат од околината и фасцинантните глетки на пурпурните зајдисонца, хотелот ,,Mandarin Oriental'' нуди магично доживување...
video

Најубавиот град во Јужна Америка: Рио де Жанеиро

Рио де Женеиро, често нарекуван и само Рио втор по големина град во Бразил и 3. метропола во Јужна Америка, достигнувајќи максимални 6.3 милиони жители во внатрешноста на градот. Градот...

Царство на лавандите | Прованса, Франција

На југот од Франција, во опкружување од Приморските Алпи, долината на реката Рона и Средоземното Море, сместено е парче земја со рајска убавина, каде...

Тајна под сонцето | Алгарве, Португалија

Алгарве е најјужниот регион во Португалија, со сончеви денови во текот на целата година. На површина од 5,400км2 се крие ,,најпознатата тајна на Европа'',...

Хотелска оаза со животинско царство | Disney’s AK Lodge

,,Disney’s Animal Kingdom Lodge'' e луксузен хотелски комплекс дизајниран со намера да ги внесе посетителите во магијата на африканската древна цивилизација и воодушевувачките пејзажи...

Возвишена убавина | Тоскана, Италија

Неверојатната природа и долговековната културна традиција се спојот кој ја издвојува Тоскана како една од најмагичните туристички дестинации во Европа. Распространет на површина од...

70ти роденден на Малиот принц

„Возрасните никогаш нема да се разберат себеси, а тоа е напорно за децата секогаш и во вечни векови да им ги објаснуваат и најосновните...
video

Розов рај | Пролет во Јапонија

Не постои подобро време за посета на Јапонија од пролетта, кога розовите цветови на јапонската цреша сакура ја претвораат оваа островска држава во вистински...