Исполнете го својот сон и преспијте во вистинска Lego куќа!

Lego куќа, која е опремена со над 25 милиони шарени Lego коцки и блокови, ќе ја стимулира имагинацијата дури и на тие најзаспаните. Додека девојките...

Hotel Mousai во Мексико, совршено место за бегство од студените денови!

Полека се подготвуваме за студените денови, снег, дожд и многу, многу слоеви на облека ... Сепак, еден поглед во нашата галерија ќе ви овозможи да...

Прекрасната Колумбија стана посакувана туристичка дестинација!

До пред некое време, Колумбија не беше на листата на најпосакуваните дестинации на светските патници. Се разбира, ова не значи дека луѓето не ја посетуваа...

Emirates – луксузното патување во новите апартмани!

Една од најлуксузните авиокомпании, Emirates, го претстави целосно редизајнираниот ентериер на своите авиони од типот Boeing 777, вклучувајќи ги и оние, најочекуваните - приватните апартмани...

Хавана – возбудливо место кое мириса на рум, кубански пури и...

Куба е една од оние неверојатни земји кои се состојат од силна и енергична култура, прекрасни градови и неодоливи плажи. Приказните за Куба ќе ве...

Првиот хостел во песок моментално е главна атракција во Австралија!

Првиот целосно функционален песочен хотел во светот е вистинска мека за сите светски патници со ранци на грбот или пак за оние, кои сакаат...

Најубавиот поглед на Њујорк е од тераста на хотелот William Vale!

Стотици луѓе веќе се во ред за своето место на оваа прекрасна тераса во Вилијамсбург и тоа со полно право, бидејќи ова е најубавиот...

Најубава земја на светот е Шкотска!

Со своите прекрасни пејзажи и богата историја, оваа земја го освои првото место на листата за најубавите земји во светот ... (Сем Шкотска, која е...

Добродојдовте во Githorn, село од бајките во кое нема улици!

Добродојдовте во Githorn, село од бајките во кое нема улици! Во холандската провинција Оверијсел се наоѓа Гиторн, село кое често се нарекува "Венеција на север". Гиторн...

Дали сте слушнале за Poshtel? Евтино сместување и луксуз!

Дали сте слушнале за Poshtel? A можеби сте престојувале во некој од нив, без да знаете. Тие станаа нов тренд во патувањето. Poshtel во Barcelonа:...

Како до стан во Виена?

Главниот град на Австрија беше прогласен минатата година за најдобар град во светот по квалитет на живот. Кога ќе ги земеме во предвид ниските...

Посетете ги Марас Солт Лејк – во Перу!

Тука ќе најдете неверојатни солени езера од кои здивот ќе ви застане... Ако сакате да патувате и да ги видите волшебните работи што ги создава...

Спектакуларен хотел на Миконос!

Овој прекрасен хотел наречен Myconian Avaton resort, се наоѓа на познатиот остров Миконос, на песокот на прекрасната плажа Елиа ... Пејзажот на овој дел од...

Најдобрите хотели за младенци во Европа!

Европа е континент кој може многу да ни понуди кога станува збор за романтични одморалишта и хотели ... Дестинациите што можете да ги најдете тука,...

Portrait – луксузен хотел во срцето на Фиренца!

Во срцето на Фиренца, по должината на реката Арно, се протега луксузниот хотел Portrait. Овој омаж кон безвременскиот луксуз на високата мода има привилегиран...

Уникатен хотел Pulitzer Amsterdam!

Прекрасниот хотел Pulitzer Amsterdam, се наоѓа во 25- те поврзани куќи во близина на каналите, кои датираат од 17-тиот и 18-тиот век, кои се...