video

Love is an open door – ковер на едни откачени родители

Откачени родители ја пеат Love is an open door од Frozen за време на семејно возење. Нивната ќерка не е нешто посебно воодушевена од...
video

Уште десеттина дена до финалето на XFactorAdria

Се ближи финалето на XFactorAdria. На 23ти Март конечно ќе го знаеме победникот на ова шоу, кое веќе седум месеци го тресе целиот Балкан. Минатата...

Најубавите театри во светот

  "Филмовите ќе те направат познат, телевизијата ќе те збогати, а театрот од тебе ќе направи добар човек." - Tom Stoppard Театарот му дава живот на човекот....
video

Несекојдневен ковер на Heart-shaped box

Несекојдневен ковер на Heart-shaped box од Nirvana, со име Robot heart изработен од страна на Kawehi. Уживајте!  
video

A Lifetime of Adventure

Спотот "'A Lifetime of Adventure'" го најави соло-албумот "The Life and Times of Scrooge" на Tuomas Holopainen, композиторот и пијанистот на симфонискиот метал бенд...
video

Плејлиста за попладневно опуштање

Нашиот тим подготви една плејлиста единствено за Ваше задоволство. Совршена за одмор по долгиот работен ден. Уживајте! 1. China - Gates of Heaven https://www.youtube.com/watch?v=UnBAPA-zNV8 2. Train - Drive By https://www.youtube.com/watch?v=KrWI-9GTHKM 3....

Даниел оди директно во суперфиналето на Х-Фактор

Даниел Кајмакоски со баладата „Љубави" на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ стигна до големото финале на „Икс фактор". И жирито, а и самиот Кајмаковски призна,...
video

Уште еден ,,Let it go” ковер

Maddie и Zoe се две малечки сестри чии родители ги снимиле нивните вокални способности, во случајов неспособности. Можеби овој ковер не е ни одблиску...
video

Несекојдневна изведба на „Тhunderstruck“

Шармантните хрватски момци, Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер познати како 2CELLOS се веле-мајстори на виолончело. Тие се гении кои забораваат на се' и се...

Прекрасна изведба на Даниел Кајмакоски на „Unchained Melody“

Даниел Кајмакоски во оваа рунда настапи со силно емотивната балада „Unchained Melody“ од 1955-тата година, која беше дел од саундтракот на филмот „Ghost“. Без оглед...
video

Новото видео на The Piano Guys

Хитот Let it gо, од анимираниот филм Frozen, инспирираше многу артисти, меѓу кои и Demi Lovato. Песната доби многу добри ковери и беше препеана...

Тијана Дапчевиќ со “TO THE SKY”

Нашата претставничка на овогодинешната Евровизија која ќе се одржи во Копенхаген, Данска – Тијана Дапчевиќ, вчера ја презентираше песната со која ќе не претставува. Музиката...

Перфектна изведба на хитот „Stay” на Кајмакоски

Уште едно исклучително претставување на нашиот Даниел Кајмакоски на сцената на „X Factor Adria“. Даниел се претстави со хитот „Stay“ од Hurts, и по 6-ти пат ги...

Bottled Walkman | МP3 плеерот кој дише под вода

За привлекувањето на аматерите и професионалците во пливањето, Sony и нивната маркетинг агенција, DraftFCB доведоа сосема свеж уред на пазарот, Bottled Walkman. Овој водоотпорен MP3 плеер се продава...

Неодолив француски музички репертоар

Убавината на Франција, покрај во виното, љубовта, сирењето, сликарството, архитектурата... извира и од прекрасната опуштена мелодија. Ви ја предлaгаме следната плеј-листа за максимално уживање...

Магијата на ледените инструменти

Сезонскиот мраз во снежната Лапонија во преубавата Шведска е идеален предизвик за креација на музички инструменти. Склуптурот Tim Linhart изработи виолина, виола, чело, контрабас, банџо,...