Madonna | “Girl Gone Wild”

Новиот спот на кралицата на поп музиката Madonna е за нејзината втора песна  од нејзиниот 12 по ред студиски албум MDNA. Црно белиот спотот пристигна...

Артисти | Hercules and Love Affair

Hercules and Love Affair е музичкa хаус група формирана од DJ Andy Butler Њујорк. Членови се Andrew Butler, Kim Ann Foxman, Mark Pistel . Нивниот...

Најдобрата бит бокс изведба на Hit The Road Jack

Вахтанг Каландадзе e дечкото кој ја потресе цела Европа со неговата способност да произведува разни видови на звуци преку неговиот глас. Тој моментално е...

Новата реклама на Absolut Vodka

Swedish House Mafia се новите заштитни лица за новата реклама на Absolut Vodka наречена GREYHOUND. Неверојатна комбинација на звуци и видео. Според нас новиот звук на  Swedish House...

Rolling In The Deep (Во изведба на деца)

Тие се семејство и единственото нешто што ги исполнува е музиката. Вокал: Angie Vazquez Тапани: Gustavo Vazquez Пиано/Гитара/Бас Гитара: Abelardo Vazquez Феноменални се, мора да ги слушнете...  

Најдобрите преработени хитови оваа сезона

Ви ги претставуваме најдобрите преработени хитови за оваа сезона.Слушајте и уживајте! :)