Роберто Кавали креира за Мајли Сајрус

Младата контроверзна пејачка Мајли Сајрус за својата нова светска турнеја Bangerz ќе носи специјално искреирани костими од Роберто Кавали. Многу кристали, ултра кратки, секси...

Спектар од венчаници на вториот „ The Bridal Fashion Night“

Двоецот „Lidiya Georgieva&Zili “ со колекцијата „Шеќерна волна“ (Cotton candy) го отвори второто издание на „The Bridal Fashion Night“ , вчеравечер во хотелот „Александар Палас“...

Чанти извезени како кориците на најпознатите книги

Доколку во исто време сте љубители на добра книга и уникатни во изборот на модни додатоци овие statement чанти сигурно би Ви се допаднале. Русинката...

Топ летни трендови на фустани?

Не сте сигурни што да облечете на сите овие летни свадби, забави, промоции и разни случувања -  кои се случуваат токму сега во овие...
video

Elie Saab | Balade à Paris

Кратка видео прошетка на девојка облечена во парчиња од најновата есенска колекција на Elie Saab шетајќи низ Париз, одблизу прикажувајќи ги преубавите изработки и...

Зимска мода на Инстаграм

За време на студената сезона, експериментирањето со облеката е многу полесно отколку во текот на летото, а со тоа и можноста да го прикажете...
video

Зборувај и Купи!

Yoox.com претстави нов револуцинерен начин за онлајн шопинг наречен "Зборувај и Купи" (Speak & Shop) каде што пребарувањето се врши со гласовни команди. Потребно...

Модерни машки капути за есен /зима 2016!

1. BALMAIN - Волнен капут на дупло закопчување 2. Belstaff - Волнен капут со боена јагнешка крагна и кожни ободи на ракавите и џеповите 3. Brunello...

PULL&BEAR | есен/зима ’13/’14

Новата колекција на Pull&bear за есен/зима '13/'14 со спортска, панк и гранџ нота. Големи џемпери, спортски и тексас јакни, карирани кошули и здолништа. Одберете...

Сандалите на Nicholas Kirkwood, ултимативна летна инспирација!

Познат по структурните форми на чевлите и италијанската сензибилност, Nicholas Kirkwood, ја лансираше спектакуларната колекција на сандали за сезоната пролет/лето 2016. Сандалите се уникатни но и...

Модерни парчиња со кои ја повикуваме пролетта!

Полека се спремаме за пролетта со својата гардероба, со бирањето на свежи нови модели и правиме комбинации со промена на компелтната палета на бои!...

Модниот вкус на парижанките

Од романтични, опуштени, боемски и носталигични изгледи, па се’ до шик, елегантни, урбани, отмени и класични комбинации, низ улиците на Париз ќе сретнете беспрекорно...

Модна револуција во мартовскиот Vogue!

Ја откривме насловната страна на американскиот магазин Vogue за март 2017. и ќе го кажеме следново - модната индустрија најпосле ја прифати различноста и...

Malangeli | Лобутинки инспирирани од Анџелина Џоли

Malangeli се сигурно едни од најсексипилните потпетици на светот. Дизајнирани специјално од Кристијан Лобутин за Анџелина Џоли, кои ги носеше на премиерата на филмот...

Прекрасно! Еклектичен стил на Chanel со Arizona Muse!

Кампањата на Chanel за пролет/лето 2017 година, претставува серија на еклектични стилови. Моделот Arizona Muse е главното лице на кампањата и како секогаш, фотографиите ги потпишува...

Adidas има нов хит – позлатени Stan Smith патики!

Во светот на Adidas, злато е се што сјае! Популарниот спортски бренд ги откри 999 Noble Metals Pack - во соработка со германската златара Eytzinger. Двата...