video

Louis Vuitton поло велосипед

Louis Vuitton ја продолжува својата серија на уникатни спортски производи со високо функцонална опрема кои не се за продажба, изработени од најпознатите мајстори во...

Дизајнерски мечиња

Фондацијата BBC Children in Need презентираше колекција на дизајнерски мечиња за 2012та година кои се изработени од 30 од најголемите дизајнерски имиња како Victoria...

Ирина Тошева | Piuma есен/зима 2012/13

Во екот на овогодинешниот Fashion Weekend Skopje, во склоп на колекциите есен/зима 2012/2013 каде македонските дизајнери се преставија со своите модни визии, како дел...

Облечете ја Вашата книга

Меѓу малиот милион совети, идеи и упатства како да го изградите Вашиот стил, се чини дека уникатноста сепак се остава во заден план. За...
video

Marc Jacobs | Боксерски ѓердани

Краток филм со момче весело танцувајќи околу иконски знаменитости во Лондон, Њујорк и Париз, се до средбата со својот противник. Ова видео е промоција...

Едиторијал | Француски гламур

Преубавата Tanya Dziahileva од Белорусија, фотографирана од Jean-Daniel Lorieux за ноемвриското издание од 2011та година на магазинот L’Officiel, во облеки од реномирани дизајнери на...

Машки тренд | Тексас кошула

Тексасот од секогаш бил поврзан со работничката и секојдневна облека, но во поново време се почесто се користи и во поелегантни варијанти. Еден од...

Едиторијал | Екстремни фризури

Екстремна приказна со коса за едиторијалот во ноемвриското издание на магазинот Dazed & Confused, изработена од њујоршкиот фризер Bob Recine, фотограф Richard Burbridge, моден...
video

Lady Dior | Метармофоза

По прошетките низ ателјето на Dior во првиот и вториот дел, во третата епизода од онлајн серијалот за Lady Dior, Marion Cotillard позира во иконските...

Maison Martin Margiela за H&M

На 15ти ноември ќе се најде во продажба колекцијата изработена од Maison Martin Margiela за H&M. Оваа реномирана француска модна куќа ре-интерпретираше некои свои...

Silveira | Интимна спротивност

Silveira, создавачот на U+Mag, препознатлив по "редизајн на веќе стилизирана уметност" ги создаде овие интересни колажи од фотографиите на Nicole Heinigier и стајлингот на...

Diesel и Mister Cartoon часовници

Mark Machado познат како Mister Cartoon е тату артист кој има работено со Dr.Dre, Бијонсе и Снуп Дог, како и со познати компании како...

Dressed to Kill | Рекламна кампања на Wallis

Добро познати фотографии и добро позната парола со која се идентификува секоја жена кога ќе се среди од глава до пети: но, ретко кој...

Blanco | Нова есен

Како студот се зголемува, така се зголемува и бројот на одлични колекции и кампањи за престојнава сезона. Шпанскиот бренд Blanco ја преставува својата колекција...

Највпечатливите филмски трансформации

Филмови стари колку и киното - создадени како по рецепт, постои една девојка, и знаете, таа е чудна, нервозна, инфериорна и малтретирана од општеството....
video

DSquared2 | Враќање на училиште

Продолжувајќи ја училишната приказна, DSquared2 со овој краткометражен филм снимен од Mert & Marcus, ја претставуваат својата колекција есен/зима 2012/2013. Играат Daphne Groeneveld, Bette...