Mango Touch | модни додатоци

Пастелна, неутрална колекција со златни детали за сезоната пролет/лето 2013 од шпанскиот бренд Манго. Додадете посебен „допир“ во вашиот изглед.

Најлошите облеки на Destiny’s Child

Destiny's Child беше позната женска група во 90тите, во која членуваа Beyoncé Knowles, Kelly Rowland, Michelle Williams и на почетоците и LaTavia Roberson и...

Зима во Vogue

Vogue не води на интересна прошетка низ својата архива во изминативе 120 години, во зимски едиторијали и рекламни кампањи кои биле објавени во овој...

Едиторијал | Луди графики

Интересен едиторијал од Anna Dello Russo за јапонското издание на магазинот Vogue со монохроматски парчиња од колекциите пролет/лето 2013 од врвните модни куќи. Модели...

Куче во машка гардероба

Шиба, три годишно куче од расата Shiba Inu, е познато по стилот и начинот на облекување. Секогаш дотерано во машки модни парчиња, ги импресионира...
video

Marc Jacobs за Diet Coke

По соработката со Karl Lagerfeld и Jean Paul Gaultier, Diet Coke го назначи Marc Jacobs за креативен директор за оваа година, кога се одбележува 30...
video

David Beckham за H&M

Соработката на Дејвид Бекам со H&M продолжувa. За новата колекција долна облека беше изработен краткометражен филм режиран од Гај Ричи. Разголениот фудбалер трча низ...
video

Calvin Klein | Провокации

Десет минутен филм за новата колекција пролет/лето 2013 на Calvin Klein со актерот од True Blood, Alexander Skarsgård и моделот Suvi Koponen. Режисер Fabien...
video

Нова генерација долна облека од Calvin Klein

Рекламна кампања за новата генерација 360° долна облека без шавови од Calvin Klein која нуди уште поголема удобност. Видеото беше премиерно пуштено за време на рекламниот...
video

Victoria’s Secret за Денот на вљубените

За Денот на вљубените каталогот на Victoria’s Secret изобилува со страст, љубов и секси долна облека. Поделена во неколку категории: My Tempting Valentine, My...

Ајде на риболов | Christian Louboutin

Прекрасните чевли и торби како мамки за риболов во новиот каталог за колекцијата пролет/лето 2013 од Christian Louboutin. Фотограф Peter Lippmann.
video

Коко Шанел и дијамантот

Во третиот дел од серијалот "Inside Chanel" модната куќа открива детали за исконската колекција накит на Коко Шанел “Bijoux de Diamants” објаснуваќи го целиот процес...
video

Victoria’s Secret | костими за капење

Новата колекција костими за капење за оваа година на Victoria’s Secret презентирана од топ моделите Candice Swanepoel, Lindsay Ellingson, Barbara Palvin, Lais Ribeiro, Sara...
video

Dior Homme | Подвозник

Краток филм за новата колекција пролет/лето 2013 на Dior Homme во режија на Willy Vanderperre. Модели Ben Allen и Janis Ancens, стилист Olivier Rizzo.

Париска модна недела на висока мода | Elie Saab

По Валентино и Шанел Ви го претставуваме Elie Saab, мајсторот на вечерните фустани, со својата нова пролетна колекција прикажана на модната недела на висока...

Париска модна недела на висока мода | Валентино

Женствени, елегантни силуети, карактеристични за Валентино, повторно дел од новата пролетна колекција Haute Couture прикажана на париската модна недела за висока мода. Долги фустани...