Nike Air Max со посвета

Ова лето Nike реши да оддаде почит на земјите во кои познатите Air Max патики се најкупувани, со тоа што изработи колекција со војнички...

80ти роденден на Lacoste

По повод 80от роденден на култниот спортски бренд Lacoste, 9 реномирани француски дизајнерски куќи изработија разни производи инспирирани од визуелниот идентитет на овој бренд....
video

Кога се откриени основните парчиња од нашата гардероба?

Видео кое во помалку од една минута ќе ви ја раскаже историјата на основни парчиња од вашата гардероба како фармерките, чорапите, па дури копчињата,...
video

Lanvin балетанки | пролет/лето ’13

Lanvin балетанките се "must have" парче во гардероберот на секоја вљубеничка во модата, како и синоним за елеганција и удобност. Изработени од најфината кожа,...

Во гардероберот на една модна блогерка

Препознатлива по својата природност, минимална шминка и врвен моден стил, блогерката Leandra Medine од блогот The Man Repeller е позната на светската јавност. Еден...

Најпосакуваните очила за сонце за ова лето

Инспирирајќи се од 50тите и 80тите години, познатите дизајнери и модни куќи за оваа сезона ни нудат најразлични дизајни на очила за сонце. Ние...

Converse All Star со Симпсонови

Додадете забавна нота на вашиот изглед, независно од возраста, благодарение на новата лимитирана верзија Converse All Star со фамилијата Симпсонови. Одберете од повеќете модели...

Adidas Originals | Очила по ваш дизајн

Дизајнирајте свои и уникатни очила од Adidas Originals. На официјалниот сајт одберете од големиот избор ретро и модерни дизајни, откачени и класични стакла и...

Машки тренд | Контрасни ракави

Контрасните ракави продолжија како тренд во машката гардероба и оваа сезона. Лесен концепт за индивидуализација на сопствениот изглед. Одберете од маичките, јакните или кошулите...

Моден тренд | Жолто

Жолта, бојата на сонцето и летото, повторно е голем тренд оваа сезона. Жолти модни детали, жолти здолништа, јакнички, панталони... Не плашете се да „зрачите“!...

Моден тренд | Мал бел фустан

Сите оние „правила“ кои важат за безвремениот мал црн фустан, важат и за белиот. Со вистинските модни додатоци може да го трансформирате за дневна...

Mercedes Benz | пролет/лето ’14

Кампања за колекцијата пролет/лето '14 на Mercedes Benz, со кинеската моделка Sui He, презентирајќи ги најновите возила од S класата. Фотографи Max von Gumppenberg...
video

Christian Louboutin | Сон

По повод отворањето на новата продавница на Петтата авенија, Christian Louboutin ги бои улиците од Париз до Њујорк со црвени стапки, препознатливиот негов знак...

Чевли инспирирани од кармини

Дизајнерката Sophia Webster заедно со козметичката куќа Revlon ја создаде "Suede" колекцијата женски чевли, инспирирана од нивните кармини. Розови тонови, и многу бакнежи. Преслатко...
video

Burberry бакнежи

Можеби поминаа неколку месеци од празникот на вљубените, но Burberry во соработка со Google ни претставува онлајн сервис преку кој било кој ден во...

Stradivarius | Летни модни додатоци

Етно мотиви, металик детали, земјени и пастелни тонови во модните додатоци од шпанскиот бренд Stradivarius за ова лето. Голем избор и за дневна и...