video

Jennifer Lawrence за Miss Dior

За заштитно лице на новата кампања на Miss Dior за пролет/лето 2013 е одбрана добитничката на Златен Глобус и Оскар Jennifer Lawrence позирајќи со...

Хартија – медиум за уметничко изразување | Zoe Bradley

При крајот на зимата добро е да се види сончев ден кој ќе Ве расположи и продавници полни со пролетните колекции кои Ве потсетуваат...

Петта Авенија | Големи книжевни моменти

Geek is chic оваа сезона: нурнати во големите дела на Пруст, Кафка, Орвел, Дикенс и Киплинг, Bergdorf Goodman создава концепт на инспирација на враќање...

Модни изгледи од филмови

Интересна серија фотографии со модни изгледи инспирирана од ликови од познати филмови како Marty McFly, Gordon Gekko, Blues Brothers, Forrest Gump и други, изработена...

Vanessa Paradis за H&M Conscious

Француската убавица Vanessa Paradis е новото заштитно лице за пролетната "conscious" колекција на H&M. Прекрасни цветни мотиви на парчиња изработени од органски памук и...

Ретро реклами за долна облека

По ослободувањето на женското тело од корсетите, долната облека била голем хит. Ви прикажуваме неколку реклами, интересни, некои од нив и комични, дури и...

Машки тренд | Одело во боја

Летните бои навлегуваат се повеќе и повеќе во машката гардероба. Оделото, едно од основните машки парчиња облека, секоја сезона дизајнерите осмислуваат како да го...

Emilio Pucci | модни додатоци пролет/лето 2013

Змејот и кинеската култура се главната инспирација за новата колекција модни додатоци за пролет/лето 2013 изработени од Peter Dundas за Emilio Pucci. Чевли со...

Yamamay | пролет/лето 2013

Освежете ја својата долна облека со парче од новата колекција пролет/лето 2013 на Yamamay. Романтична чипка, пастелни бои, секси везови и корсети. Одберете го своето...
video

DSquared2 | Зад огледалата

Дизајнерското дуо DSquared2, браќата Dean и Dan Caten се дел од новиот филм за женската колекција пролет/лето 2013. Црно белиот филм, инспириран од Алфред...

Christian Louboutin | Чевли со тетоважа

Christian Louboutin во своите машки бутици во Париз, Лондон, Њујорк и Лос Анџелес нуди нова и интересна услуга за изработка на уникатни чевли, идеја...

Гламурозни денови | Fernando Vicente

Fernando Vicente е шпански сликар и илустратор роден во Мадрид. Соработува со El Pais, Gentleman, Cosmopolitan и едиторијали како Alfaguara и Espasa o Sintesis....

Mango Touch | модни додатоци

Пастелна, неутрална колекција со златни детали за сезоната пролет/лето 2013 од шпанскиот бренд Манго. Додадете посебен „допир“ во вашиот изглед.

Најлошите облеки на Destiny’s Child

Destiny's Child беше позната женска група во 90тите, во која членуваа Beyoncé Knowles, Kelly Rowland, Michelle Williams и на почетоците и LaTavia Roberson и...

Зима во Vogue

Vogue не води на интересна прошетка низ својата архива во изминативе 120 години, во зимски едиторијали и рекламни кампањи кои биле објавени во овој...

Едиторијал | Луди графики

Интересен едиторијал од Anna Dello Russo за јапонското издание на магазинот Vogue со монохроматски парчиња од колекциите пролет/лето 2013 од врвните модни куќи. Модели...