Mоден стил: Тексас кошула

Тексас кошулата е едно од основните парчиња во гардеробата на секоја жена. Лесна е за носење и изгледа феноменално во речиси секоја модна варијанта. Како...

Ирина Тошева ќе креира за Нокаут

Познатата македонска дизајнерка Ирина Тошева, која е препознатлива по тоа што на своите ревии секогаш користи македонска музика, отсега ќе креира за момците...

Гостинка на свадба или пратилка на невестата!

Почнаа пролетните венчавки, а со тоа и возбудата за гаредеробата, не само на младите кои се венчавааат туку и на гостите. Совршени за пролет и...

Како повеќе ви се допаѓа Blake Lively: Во црвениот или во...

 Blake Lively (27) се врати на црвениот тепих! На премиерата на својот нов филм "The Age of Adaline" во Њујорк, се покажа во гламурозно...

Колекција наречена по старото име на Струга | Ирина Тошева

Објавен е моден едиторијал за новата колекција „Енхалон “ пролет/лето ’15 на познатата македонска модна дизајнерка Ирина Тошева. Фотографиите на дизајните на Ирина Тошева се...

Накит од стари часовници

Литванскиот уметник "Nestre" има необично и многу оригинално хоби. Изработува секаков вид накит, обетки, алки, копчиња, приврзоци и шноли од делови од стари часовници...

Вистина“ (Veritas) на MCouture од Мила Кадриу

Колекцијата наречена „Veritas“ (Вистина) потпишана од модната куќа MCouture на Мила Кадриу ја доживеа својата премиера вчера, на зајдисонце во скопската винарија „Камник“. На модниот...

5 Фустани што секоја жена мора да ги има!

Секоја жена, без разлика на стил кој го негува, одвреме на време, сака да си го облече својот омилен фустан. Дури и ако не сте типично женствена девојка со елегантен...

Calzedonia: Костими за капење 2015

Португалскиот супермодел Sara Sampaio повторно се враќа како заштитно лице за летната колекција на Calzedoniа, преставувајќи ги на најдобар можен начин новите и тренди...

Како да комбинирате миди здолништата

Миди здолништата се популарни оваа сезона, посебни кога се во А линија крој. Тогаш ја издолжуваат фигурата и го истакнуваат струкот. Секогаш подобро ќе изгледаат со...

Шанел чанти со палачинки, леб од Прада и Луј Витон...

Појдовна точка на канадската уметница која во моментов работи во Њујорк под името Клои Мудрата, е во зборот "потрошувачката" или "консумирање" - било да е тоа...

Чевли на ниска потпетица за пролет – лето 2015

Стабилноста е сепак најважната работа за силуетата, а балетанките одат совршено со неа. Суптилните шпицеви и екстензивните врзувања просто ја будат балерината во секоја...

Пролетeн тренд | Во бoja

Бојата е тренд број еден за оваа сезона. Комбинацијата на две или повеќе бои за едно облекување. Се комбинираат светлите монотони и контрасните бои....

Пролетна машка мода

Без оглед на тоа дали будно ги следите модните трендови, или, пак, негувате безвременски вкус за облека, секоја нова сезона нуди можност да го...

Toп модели на чевли што ке ги носиме оваа пролет

Чевли со плетени детали Дека чевлите можат да бидат мали ремек дела, докажаа дизајнерите кои се одлучија да дизајнираат чевли, како најсовршените плетки од цврстите...

Олгица Ѓоргиева за крај на 11.Моден викенд Скопје низ објективот на...

Со колекцијата „Одбери ја својата бајка“ дизајнерката Олгица Ѓоргиева го затвори единаесеттото издание на Моден викенд Скопје вчеравечер во катната гаража „Солунски конгрес“. Колекцијата...