Едиторијал | Во светот на играчките

Ексклузивните парчиња од пролетните колекции на врвните дизајнери и ателјеа како Thom Browne, Jean-Paul Gaultier, Dior Haute Couture, Atelier Versace и Giorgio Armani Privé...

Топ 10 дизајнерски торби

Спојот на удобното со модерното и компактното е главната карактеристика на овие 10 исконски дизајнерски торби кои треба да ги поседува секоја вљубеничка во...

Parfois | пролет/лето ’14

Внимателно одбраните модни додатоци се клучниот избор во секоја успешна модна комбинација. Parfois за оваа пролет/лето ни нуди убави форми и бои, за сечиј...

Во ателјето на Louis Vuitton

Француската модна куќа има многу работилници и ателјеа, но вистинската магија се случува во првото и главно ателје во париското индустриско преградие Asnières, на...

Дрвени машни-пеперутки

Two Guys Bow Ties изработуваат машни пеперутки од најквалитетно дрво, во комбинација со кожа и ткаенина. Може да биде изработена и дрвена машна по...

Направи сам | Мини-чанта со прстен

Апсолутниот моден хит кој владее веќе неколку сезони околу мини-чантичките, во денешниот Направи сам проект ќе Ви покаже како на наједноставен и најевтин начин...

Едиторијал | Пофалбени песни

Екстравагантните додатоци со пердуви од ној дизајнирани од Stephen Jones за Louis Vuitton пролет/лето '14, а често носени и од Лејди Гага се дел...

H&M Conscious | Exclusive колекција

H&M Conscious линијата изработена од одржливи и рециклирани материјали за оваа сезона е надополнета со ексклузивна луксузна едиција со модели од органска кожа, свила...

Chanel | Coco Mademoiselle парфем

Keira Knightley повторно како заштитно лице за Coco Mademoiselle парфемот за оваа пролет од Chanel. Новото рекламно видео во Џејмс Бонд стил е во режија...

Armani Jeans | пролет/лето ’14

Независно дали сте љубители на јаките бои, цветните дезени или спортските комбинации сигурно ќе го пронајдете своето парче во новата колекција на Armani Jeans...

Max & Co. | пролет/лето ’14

Новата колекција за пролет/лето '14 на италијанскиот бренд Max & Co. ве води низ четири модни приказни (Sporty chic, Print perfect, Fresh tailoring и...

Louis Vuitton | Духот на патувањето

Новата кампања на Louis Vuitton не носи на интересно патување каде привлечноста кон непознатото и возбудата од истражување го доловуваат духот на патувањето на...

Весел едиторијал во Дизниленд

Весел едиторијал за мартовското јапонско издание на магазинот Vogue. Anna Dello Russo не води на интересна прошетка низ најзабавното место на светот- Дизниленд, со...

Модна фотографија | Lillian Bassman

Моден фотограф и уметник кој го перцепира светот во црно-бела варијанта - Lillian Bassman почнува да работи како фотограф за Junior Bazaar и подоцна,...

9.Моден викенд Скопје | Април обоен во магента

Првата априлска недела ќе ја одбележат ревии на дваесет македонски дизајнери и модни куќи во рамките на деветтото издание на Моден викенд Скопје кое...

Jeremy Scott за Adidas Originals | пролет/лето ’14

Десет годишната соработка на Adidas Originals и креативниот директор на Moschino, Jeremy Scott продолжува со новата колекција за пролет/лето '14. Јаки бои, цветови, долар...