Најубави плетени парчиња кои ќе не стоплат оваа зима!

Плетените парчиња се апсолутен хит и погодни за секоја зима. Во студените и тмурни зимски денови, најлесно е да се загрееме со топли џемпери...

“Shimmer in the Dark” нова блескава кампања на Jimmy Choo!

Jimmy Choo со својата новата кампања “Shimmer in the Dark” ја разубави сезоната на претстојните празници со блескави парчиња и ѕвездата на кампањата, Carа Delevingne. "Оваа сезона не...

Античка Грција како инспирација за новата колекција на Chanel

Елегантни, впечатливи и драматични. Вака може да се опишат новите модели на чанти на модната куќа Chanel. Како инспирација за оваа најнова колекција, Lagerfeld внесува елементи...

Alicia Vikander во новата кампања Cruise 2018 на Louis Vuitton!

Louis Vuitton и Nicolas Ghesquière ја избраа својата омилена муза како ѕвезда на  новата кампања на овој бренд ... Прекрасната Alicia Vikander и згледа среќна и...

Персонализирани Timberland чевли за 10-годишнината на брендот во Македонија

Уникатен како и секогаш, за 10-годишнината од отворањето на првата продавница во Македонија, брендот Timberland им понуди можност на своите купувачи и фанови да ги персонализираат...

Еден од најголемите трендови на сезоната – распар чевли!

Модната марка Cèline ја започна својата бајка наречена две различни чевли, иста модна комбинација. Не помина долго време од кога високо-продажните продавници го присвоија овој...

Најбараните балетанки на сезоната се во Zara!

Во морето на скапи и дизајнерски верзии на балетанки од кадифе со машни, нас вниманието но го земаат тие, кои се најприфатливи со цената....

45 примери како се носи голема јакна во град!

По улиците на големите градови почесто ќе гледате големи димензии на јакни отколку на скијачките терени. Иако на прв поглед изгледаат како вистински вреќи,...

Cara Delevingne и Matt Smith во празничната видео кампања на Burberry!

Познатиот модел Карa Делавињ, можеме премиерно да ја видиме во празничната видео-кампањата на брендот Барбери... Британскиот модел и актерка позираше за студиските портрети кои ги...

По 160 години Louis Vuitton се враќа на No.2 Place Vendômе!

Париз доби ново место кое сите љубители на модата мора да го посетат. Сместено на No.2 Place Vendôme во големата зграда од 18 век,...

Timberland слави 10 години во Македонија

Овој ноември брендот Timberland слави 10 години постоење во Македонија! Двете продавници во Скопје Сити Мол и ТЦ Рамстор се место каде љубителите на квалитетни...

Оставете моден белег со колекцијата есен/зима на брендот Астибо – уште...

Ревијално претставување кое наговестува сезона на висок моден стил, македонскиот моден бренд Астибо, заштитен бренд на интернационално ниво од модната куќа Астибо Basic, останува...

Љубовна приказна на двата бренда Harrods и Dolce & Gabbana!

Во периодот од 2 ноември до 28 декември, престижната стоковна куќа Harrods  во Лондон, ќе се трансформира во празничниот дух на Италија. Dolce & Gabbana...

Нова колекција на Dolce & Gabbana за пролет/лето 2018!

Се чини дека Dolce & Gabbana го форсираат факторот гламур со проекцијата на новата ready to wear колекција за пролет-лето 2018 година. Презентирајќи над стотина...

Розовата е хит боја на венчаници за 2018!

Секоја девојка, барем еднаш сонувала за својата венчаница, а белите венчаници, секогаш биле сметани за најдобар и единствен логичен избор. Меѓутоа сега, тоа не...

NAVIGARE – Италијански бренд кој ги задоволува сите модни потреби на...

  Navigare италијански бренд, почитуван во светот на модата, благодарение на својата долгогодишна  традиција и способност да ги задоволи сите потреби на светот кој постојано...