Најдобри кожни јакни за оваа пролет!

Класичната црна кожна јакна, најдобро може да го дефинира секој ваш изглед и да ја освежи секоја ваша комбинација. Тесни фармерки и бела мајца? Само...

Како да создадете своја модна колекција од 15 парчиња!

Создаде си сопствена модна колекција од есенцијалните парчиња, кои лесно можат да се комбинираат. Не велиме дека треба само овие 15 парчиња да ги...

Ако сте поканети на свадба – ние ви нудиме неколку идеи!

Наскоро ќе почне сезоната на венчавки. Сигурно ќе добиете повеќе покани, а вие од вашиот гардеробер сте облекле се - најмалку 10 пати. За...

Chanel: Чантички за пролет/лето 2017

Доколку сте вистинска зависничка од убави чанти, тогаш никако не смеете да ја заобиколите новата колекција на Chanel. За пролетните и летните денови, француската...

Пролетната колекција на Max&Сo со Olivia Palermo!

Една од најинтересните пролетни колекции е таа на Max&Co, кој ја обожува иконата на стилот и секогаш совршено дотераната Olivia Palermo, која е и заштито лице на овој...

LIU JO во пролетната колекција ја слави и потенцира силата на...

Модниот бренд Liu Jo e бренд кој изработува модели за жени со рафиниран стил, гламур и динамика. Во новата кампања за пролет/лето 2017. Liu Jo продолжува да...

6 must-have пролетни парчиња од H&M!

Линијата на H&M Divided, делува примамливо. Шведскиот моден бренд ги откри овие 6 must-have пролетни парчиња со моделот Fridа Aasen. Од бајкер јакните па се до комотните пуловери и...

Преслатки торби инспирирани од храна!

Ако барате уникатно парче на моден додаток, ви советуваме да ги погледнете овие фантастични торби кои ги креираше Rommy Kuperus. Холандската дизајнерка попозната под името...

Givenchy пролетна колекција под викторијанско влијание!

Riccardo Tisci за новата Givenchy Haute Couture колекција пролет/лето 2017., инспирацијата ја најде во фотографиите на жените на американските домородци (американскиот запад), кои носеле викторијански фустани. Викторијанското влијание се...

Најнови модни трендови на очила за сонце s/s 2017

Очилата за сонце се секако еден од најважните модни додатоци кои треба да ги поседува една жена. Познатите модни куќи веќе ги лансираа своите...

Еscada 2017. – луксузен квалитет, женственост и рафинирана елеганција!

Еден од најомилените брендови на DivianArts.com е германскиот моден бренд Escada. Со задоволство ви ја прикажуваме пролетната колекција 2017, која дише со рафинирана елеганција,...

Miranda Kerr креира, дизајнира и помага хуманитарно!

Супер моделот Miranda Kerr повторно ги покажа своите дизајнески таленти креирајќи линија од тексас, за капсула колекција на брендот MOTHER Denim. Линијата  е составена од 12...

Модерните принцези на Elie Saab

"Модерните принцези", така го насловивме овој текст бидејќи единствено ваквиот опис најмногу одговара на модната колекција на познатиот моден бренд Elie Saab кога ќе...

Чоколадно задоволство од Армани

Во пресрет на Денот на вљубените, модниот бренд Армани, како и секоја година подготви чоколадно изненадување во форма на бонбониера. Чоколадните бонбони се комбинација...

Романтичниот Chanel haute couture повторно не воодушеви!

Chanel ја претстави haute couture колекцијата за пролет/лето 2017., во парискиот Grand Palais. Во декор кој одговара на art deco стилот од 30-те години во минатиот век, моделите прошетаа по...

Совршена колекција на чевли од соработката на Jennifer Lopez и Giuseppe...

Најавената и долго очекуваната Jennifer Lopez x Giuseppe Zanotti колекција, најпосле се појави! Соработката помеѓу суперsвездата и италијанскио дзајнер на чевли, резултира со неколку супер гламурозни...