H&M ја објави својата тајна: ексклузивна соработка со ERDEM!

Денес H&M ја откри својата голема тајна: следната ексклузивна дизајнерска соработка ќе биде таа со дизајнерот Ердем, кој живее во Лондон и во моментов...

Нов тренд за лето 2017: тетоважа на коса!

Шарени тетоважи за коса кои се нанесуваат со помош на шаблони, станаа еден од главните трендови кои треба да ги набавите за жешката летна...

Marion Cotillard како модна инспирација!

Украинската дизајнерка за новата колекција, инспирацијата ја најде во глумицата Marion Cotillard. Француската глумица Marion Cotillard е новиот симбол на женственоста, сензуалноста и нежноста и стана...

Fall 2017 CHANEL COUTURE – модна ревија во Париз!

За презентирање на својата Fall 2017 Couture колекција, Карл Лагерфелд е инспириран од Париз ... Овој пат тој се врати во времето на самите корени...

Ermenegildo Zegna Couture за пролет 2018!

Враќајки се повторно во славната италијанската модна куќа, Alesandro Sartori, дебитира како арт директор во Ermenegildo Zegna Couture. Кога ќе ги споите талентот и смислата за...

Mагична модна ревија “A Tale of Fallen Kings”на Elie Saаb!

Повторно се навраќаме на работата на модниот дизајнер Elie Saаb, синоним за haute couture, односно висока мода. Тој е дизајнер кој не ужива во работата на обичните...

Ease – колекција пролет/лето ‘17 на Ирина Тошева

Жители сме на планета со загрозена средина. Ова глобално прашање станува се поалармантно и сите треба да размислиме што правиме за подобрувањата на состојбите,...

Гламур и отменост за секој ден – Zuhair Murad!

За неговата колекција Resort 2018 година, Зухаир Мурад се фокусираше повеќе на секојдневната облека ... Сепак, ова не значи дека не ја искористил  својата единствена...

Модно освежување | Во Скопје пристина грчката приказна за Axel

Вечерта на 5ти јуни бевме дел од отварањето на GRATA . Се започна со желбата од една веќе создадена Грчка приказна за Axel која живее , да  ја пренесеме и...

Италијански тренд репорт: 10 сакоа за мажи!

Мажите кога купуваат автомобил, обично бираат германски, часовникот мора да биде швајцарски, додека оделото, за да биде идеално за сите нивни потреби и по...

Новата торба на Celin е хит на летото!

Kолекцијата на торби Celin, е полна со неверојатни опции кои се спремни да ги задоволат сите потреби и вкусови - со својот функционален дизајн и познатата...

Чизми од Manolo Blahnik по цена од 5700 $ украсени...

Овие кратки чизми на Manolo Blahnik се украсени со топчиња помпом и кристали во вредност од 5700 $, кои беа создадени во соработка со производителот на кристали...

Новитети во колекцијата Nude на Christian Louboutin!

Christian Louboutin, апсолутниот крал на чевларската индустрија повторно ја проширува својата Nude колекција со два нови стила на сандали. "Концептот кој стои зад колекцијата е многу...

Springfield дел од Д Фестивал – 2017!

Шпанскиот моден бренд Springfield, познат по модните парчиња за трендовски и релаксиран изглед ќе биде дел од овогодинешното издание на Д Фестивал, кој ќе...

Бразлетни на ножниот глужд се повторно во мода!

По неколку години на апстиненција, ни се враќаат нараквиците за глуждот. Ова лето, не само што ќе се красиме со обетките, а пособно со оние кои...

Влeчки кои се продаваат побрзо отколку што се произведуваат!

Името им е Furoshiki Vibram и веќе станаа најнова опсесија. Ги сакаат сите, а наскоро и вие ќе ги засакате, затоа што во овој...