Нивното височество – бисери!

Бисери. Накит кој е омилен кај дамите почнувајќи од светските принцези, познатите личности, како што се актерки, пеачки и.т.н. Големи се шансите дека многумина...

MICHAEL Michael Kors: тиркизната боја во преден план!

Andrea Diakonu позираше покрај прекрасната сина вода за време на снимањето на кампањата MICHAEL Michael Kors…за пролет/лето 2018 година ... Во друштвото на моделот Batista...

Маици со графити на Keith Haring во Страдивариус!

Пролетната колекција на шпанскиот бренд Страдивариус е веќе пристигната во нивната продавница, а покрај пролетната колекција, вистинско освежување е капсула колекцијата, инспирирана од денот...

Стилска инспирација-Lisa Aiken директорката на Net-a-Porter!

Денешна стилска инспирација ни e директорката на online продавницата Net-a-Porter, Lisa Aiken. Оваа импресивна личност е деловна дама, која со својот специфичен стил на облекување...

Главни 10 бои од Пантон за есен/зима 2018 година!

Пред почетокот на модната недела во Њујорк, вистинските познавачи на боите Pantone, објавија листа на трите главни нијанси за наредната есен, вклучувајќи ја и...

Емилио Пучи: Pre-Fall 2018 џет сет стил!

Емилио Пучи продолжува со идејата да презентира џет сет стил, преку неговата богата понуда. Од кога Елизабет Тејлор, Лорин Бекол и Жаклин Кенеди Оназис го...

FENDI: Модна кампања пролет/лето 2018!

Брендот Фенди ангажираше две прекрасни моделки за својата модна кампања пролет/лето 2018 ... За фотографиите беше задолжен креативниот директор на брендот, Карл Лагерфелд, а моделите...

Ретро стил на очила за сонце-пролетен моден тренд!

Модните трендови се менуваат неверојатно брзо и винстински успех претставува за сите оние кои можат да одат во чекор со истите. Модните додатоци се важен,...

H & M Studio на модната недела во Париз!

Женската и машката колекција пролет/ лето 2018. H & M Studio, повторно ќе се претстави на Париската модна недела, овој пат во Musée des...

Погледнете ја новата пролетна кампања на брендот Mango!

Новата пролетна кампања на брендот Mango гласи: "одете во природа и поврезете се со луѓето"! Mango ја претстави својата нова кампања пролет / лето 2018, фокусирајќи...

Како да одберете совршени фармерки за вашата фигура?

Без разлика дали сте слаби или имате поистакнати облини, дали сте високи или ниски, за секоја форма на телото постои совршена кројка на фармерки,...

Mulled Wine најновата боја на коса за 2018 година!

Заборавете на „Cream Soda Blond“ и „Root Beer“ нијансите. Хитот на Интернет сега е "Mulled Wine" коса. Барате нова боја на коса за 2018 година?...

Костимите за капење на Candice Swanepoel – ќе бидат хит на ова...

Иако се уште е зима, Candice Swanepoel веќе ни подготви нешто убаво за летото. Супермоделот стана дизајнер на костими за капење. Првата колекција на ангелот од Victoria's Secret...

Хит на пролетната сезона е “bucket” торба!

Следната пролетна сезона ќе биде во знакот на таканаречени "bucket" торби. Овие модни додатоци беа популаризирани од модниот дизајнер Флоријан Гавриел. Потоа овие необични чанти...

ESCADA – Кампања пролет/лето 2018 !

Супермодел Amber Valeta, изгледа многу елегантно во кампањата пролет/лето 2018 на брендот Escada ... Што се однесува до шминката и фризурата, Амбер изгледа многу природно со...

Новото име на модната сцена е Avа Phillippe ќерка на Reese...

Првото модно деби на Avа Phillippe е низ на портрети, за новата кампања на Rodarte. Додека Reese Witherspoon ги живее најдобрите моменти во својата кариера,...