Модна икона | Rachel Zoe

Rachel Zoe е познат моден стилист на ѕвездите како Cameron Diaz, Nicole Richie, Mischa Barton, Lindsay Lohan, Kate Beckinsale, Kate Hudson, Demi Moore, Liv...

Фустани како од бајка

Сите го паметиме венчалниот фустан на Војводката од Кембриџ, Kate Middleton и нејзината сестра Pippa Middleton од кралската свадбена церемонија оддржана минатата пролет. Овој...

“Чекорејќи во чевлите на Fabrizio Viti”

Куклите се огромна инспирација на главниот дизајнер на чевли во Louis Vuitton, Fabrizio Viti, кој ги собира уште од тригодишна возраст и има колекција...

SpongeBob SquarePants модни ликови

Холандскиот илустратор Mike Frederiqo инспириран од цртаниот лик Sponge Bob SquarePants претставил неколку модни икони притоа внимавајќи на нивната препознатлива облека, модни додатоци, па...

Малечки и модерни

Галерија од модерни дечиња кои восхитуваат со својот стил. Уживајте!

Ѓерданите на англиската кралица

Оваа година се одбележува 60 годишнината од како Кралицата Елизабета II е на престолот. По тој повод во Лондон на 8ми февруари ќе биде...

Хулахопки со интересни дезени

Хулахопките се интересно парче за "оживување" и на наједноставната модна комбинација. По трендот на хулахопки во различни бои, сега имаме хулахопки со најразлични дезени,...

Louis Vuitton | машки модни додатоци

Louis Vuitton колекција на безвременски класици со изразен машки дух во иконски ткаенини (Монограм, Damier) или скапоцени кожи (Nomade, Тајга, Јута), брендирани со LV...

Перики за мачки

Периките за мачки се дизајнирани од Julie Jackson. Во различни бои и фризури се совршени за креативни фотосесии на вашите миленичиња.

Едиторијал | Игра со сенки

Како деца, сите си игравме со рацете, правејќи различни животни и птици од сенки на ѕидовите. Овој концепт го искористи италијанскиот Vogue за презентација...

Ретро гламур (втор дел)

По првиот дел црно-бели фотографии, овој пат повторно ви го претставуваме гламурот од крајот на 30тите до средината на 60тите години во фотографии во...

Vogue | Модна Библија

Уште од 1892 година магазинот Vogue претставува културен барометар и еден вид на "модна Библија". Препознатлив по едиторијалите, естетиката и визуелната генијалност и ден...

Прстени

Големите прстени или попознати како statement rings се во тренд последниве неколку сезони. Се носат преку ден и навечер, во секоја прилика. Ви претставуваме...

Ретро гламур (прв дел)

Модата низ годините најдобро се проучува од старите фотографии, кои се секогаш голема инспирација за секој дизајнер. Ви го претставуваме првиот дел од тој...

Модна икона | Ed Westwick

Ed Westrick познат како Chuck Bass во тин серијата "Gossip Girls" е препознатлив по неверојатната елеганција во Dolce & Gabbana костимите, вратоврските и марамите....

Машки чанти

Машката чанта во последно време е навистина важен и корисен моден додаток без разлика дали се работи за ранец или торба. Табуата дека торбите...