Саша Пивоварова | Prada Resort 2013

Саша Пивоварова е заштитно лице за колекцијата Prada Resort за 2013та година во пастелни тонови, впечатлив накит со кристали и сребрени чевли. Фотограф Steven Meisel.

Чевлите од модното шоу на Victoria’s Secret

За костимот да биде целосен, потребни се и соодветни чевли. За модното шоу на Victoria’s Secret за 2012та година беше ангажиран Nicholas Kirkwood кој изработи чевли...
video

Волшебниот свет на Dior

Волшебниот свет на Dior е претставен на излозите на стоковната куќа Printemps во Париз. Кукли рачно изработени од тимот на Dior Haute Couture, облечени...

Модни детали од париските улици | Четврти дел

Ви го прикажуваме последниот дел од "уловените" модни детали од Париз. Вешто комбинирање, микс на стилови и фантастични модни додатоци кои се надеваме дека набрзо...

Божиќна колекција на Дејвид Бекам за H&M

Дејвид Бекам продолжува со дизајнирање и како заштитно лице на дел од машката облека за H&M. Ви ги претставуваме фотографиите од Божиќната кампања, фотографирани...

Најголемиот оддел за машки чевли

Во склоп на Selfridges стоковната куќа на познатата лондонска улица Oxford Street минатата недела беше отворен најголемиот оддел за машки чевли. На простор од...
video

Barneys и Disney | Electric Holiday

Мода и цртани се секогаш одлична комбинација. Интересна соработка на стоковната куќа Barneys во Њујорк и дизајнерскиот тим на Disney. На 14ти ноември на...
video

Твитер фустан

Минатата недела во Battersea Power Station во Лондон се оддржа голем настан за лансирањето на ЕЕ, првата 4G мобилна мрежа во Велика Британија. По...

Модни детали од париските улици | Трет дел

По првиот и вториот дел, ви го прикажуваме третиот дел со модни детали од париските улици. Микс од дезени, бои, материјали и впечатлив накит...

Модно шоу на Викторија Сикрет 2012

Во Њујорк вчера се оддржа модното шоу на Викторија Сикрет за 2012та година. Вистински спектакл како и секоја година,  со настапи на Рајана, Бибер...

Валентино | Господарот на висока мода

Валентино, име што секоја жена ја асоцира на елеганција, самоувереност, сензуалност, карактер, женственост и сето она што таа се стреми да биде. Тоа е...

Модни детали од париските улици | Втор дел

Градот на светлината го красат најубавите мостови, опеаните булевари и епитетот светски моден центар. По првиот дел, повторно уживајте во „уловените“ модни детали за...

Lanvin Resort колекција накит 2013

Големи и впечатливи ѓердани и прстени со медаљони, синџири, пластични цветови и скапоцени камења е накитот од Resort колекцијата на Lanvin за следната пролет....

Elin Kling за Guess by Marciano

29-годишната блокерка Elin Kling позната по својот стил дизајнираше капсулна колекција од 35 парчиња за Guess by Marciano . Покрај дизајнот, таа е и...

Piuma едиторијал | Ирина Тошева

Монохроматски шмек со фаворизирање на формите каде намалувањето на колоритот на минатите колекции е евидентен во новата есен/зима колекција на Ирина Тошева, наменета за...

Најслатките бебешки костими

Креативни и преслатки костими за бебиња, дизајнирани од Carolyn Caffelle за Ноќта на Вештерките, а може да ви послужат како идеја за маска на...