Младешки дух во пролетната колекција на Emporio Armani!

 Giorgio Armani, кампањата за сезоната пролет/лето 2017 година за Emporio Armani ја смести во Италија, поточно во волшебниот Рим. Фотографиите ги потпишува Lachlan Bailey, а sвезди во кампањата...

Брендот Saint Laurent со провокативна пролетна кампања!

Anthony Vaccarello ја покажа својата провокативна страна за кампањата пролет/ лето 2017.на луксузниот бренд Saint Laurent. Рекламната кампања ја потпишува Collier Schorr, со црно бели фотографии на кои се...

Ni Ni and Gucci colection for s/s 2017

Како што е најавено, следниот месец во Азија ќе биде лансирана најновата луксузна колекција на очила за сезоната пролет-лето 2017 на модниот бренд  Gucci....

H&M со пролетни 10 хит модела!

Како да полека психички се припремаме за заминување на зимата, гледајќи во понудата на новата пролетна колекција на H&M. Под име ‘Wardrobe Refresh’, популарниот шведскиот...

MOTIVI и OLTRE со женствени и романтични колекции!

Италијанските модни брендови OLTRE и MOTIVI, присутни се на нашиот пазар со своите колекции и новите линии. Моделите се романтични и елегантни, за дневен и вечерен изглед,...

Поп иконата Madonna во февруарскиот Harper’s Bazar!

Madonna ги воодушеви сите во провокативното издание на насловната на американскиот Harper's Bazar за февруари 2017. Фотографиите ги направија Luigi & Iango, а пеачката носи Gucci тоалета...

Моќните модели на Balmain!

Balmain, оваа сезона го зголеми ефектот на гламур за својата кампања пролет-лето 2017 година. Топ моделите Isabeli Fontana, Natasha Poly и Doutzen Kroes ,...

Мотивите со цвеќе се пролетен тренд!

Цветни дезени распослани долж прекрасни креации за пролет 2017 година, се инспирација на најголемите модни брендови. Dolce & Gabbana  Фустаните со овие мотиви делуваат женствено и...

Моден тренд | Ѕвонести ракави

Ѕвонестите ракави се вистински хит оваа сезона. Парчињата облека со ѕвонести ракави се пред се’ женствени, убаво стојат и одлични се и како самостоен...

Трите нови француски модни брендови кои мора да ги откриете

Кога е во прашање безвременскиот француски шик секако дека веднаш ни паѓа не ум стилот на французинките. Зборот (chic) е измислен како би можело...

Италијанскиот бренд Max Mara и Gigi Hadid повторно соработуваат!

Max Mara и супер моделот Gigi Hadid повторно соработуваат на трета по ред кампања, на овој познат италијански бренд. Популарната манекенка е sвезда на кампањата  за линијата...

H&M со 8 пролетни трендови!

Популарниот шведски бренд H&M за промоција на пролетната сезона 2017., ја ангажираше манекенката Sashа Pivovarovа. Помалку спортскиот тип совршено ќе се вклопи во следната модна сезона,...

Gigi и Bella Hadid во кампања за Moschino!

Прекрасните сестри - супер модели, повторно се во заеднички проект. Moschino и нивниот креативен директор Jeremy Scott за својата кампања пролет/лето 2017 ги ангажираа најпознатите сестри на светот Gigi...

Прекрасно! Еклектичен стил на Chanel со Arizona Muse!

Кампањата на Chanel за пролет/лето 2017 година, претставува серија на еклектични стилови. Моделот Arizona Muse е главното лице на кампањата и како секогаш, фотографиите ги потпишува...

Пантолони за секој тип на градба!

Да си признаеме  - дури и препознавањето и одредувањето на сопственото тело, знае да биде тешко. Нема универзален индекс на мерки како тоа да...

Нов моден тренд – метални круни со кристали!

Дали некогаш сте поскале да изгледате како член на некое кралско семејство, но, секогаш ви недостасувал оној мал чекор до принецеза? Не грижете се,...